Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

Січень 2013
Вівторок, 04 червня 2013, 13:46

7 січня у рамках фестивалю «Спалах Різдвяної зірки» у Музеї народної архітектури і побуту «Шевченківський гай» відбулася програма «У родинному колі». Охочих запрошували стати учасниками Різдвяного дійства, долучитися до традицій і відсвяткувати Різдво. На відвідувачів чекали колядування творчих колективів міста, виступи вертепів, представлення українських Різдвяних звізд, зимові ігри, конкурси, українські забави та традиційні народні танці, смачні пампухи та теплий чай від господаря та господині.

7-9 січня на площі Ринок пройшло VI міське Свято пампуха – це унікальний, своєрідний та колоритний період, коли в повітрі витає атмосфера виняткової духовності та свята. Впродовж трьох днів відвідувачі Свята пампуха мали нагоду поласувати різдвяними пампушками, побачити понад 30 різдвяних феєрій та пізнати давні українські традиції. Також протягом Свята пройшли різноманітні пампухові забави для дітей і дорослих, серед яких: «Конкурс на найкращий вертеп», «Конкурс господинь», «Конкурс пампухоїдів», «Конкурс чортів та ангелів».

7-29 січня у храмі Пресвятої Євхаристії традиційно пройшов різдвяний фестиваль «Велика Коляда». Свято має на меті глибше пізнання та популяризацію різдвяних традицій усіх куточків України. Цьогорічний фестиваль заохочував учасників до виконання колядок, щедрівок, віншувань та інших різдвяних творів Гуцульщини.

Театрально-концертне життя

Фестивалі

В Мостиському районному народному домі пройшов фестиваль колядок, віншувань, щедрівок «Коляд-коляд-колядниця».

У селі Головецько (Старосамбірський р-н) відбувся традиційний фестиваль коляди «Поділися радістю Різдва», організатором якого став парох місцевої церкви святого Івана Хрестителя отець Павло Коляса.

У Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької пройшли гастролі українського театру сучасної хореографії «Київ модерн-балет» під керівництвом Раду Поклітару.

На сцені Львівського національного драматичного театру ім. М. Заньковецької відбулися різдвяні концерти «Від Різдва до Йордана» легендарного ансамблю «Ватра».

11 січня у Львівській обласній філармонії лауреати Міжнародних конкурсів і фестивалів квартет «Tenors BEl’CANTO» та Молодіжний академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів» під орудою польського маестро Войтека Мрозека подарували чудовий різдвяний настрій у святковому новорічному гала-концерті.

У Будинку органної та камерної музики відбувся мистецький проект в рамках якого пройшли концерти гуртів з усієї Європи.

14-15 січня у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла (костел єзуїтів) вокальна формація «Піккардійська терція» виступила з різдвяною програмою «Тиха ніч…». Частина коштів від продажу квитків на концерти піде на реставрацію розписів, які збереглися у храмі.

З 6 до 9 січня у внутрішньому дворику ратуші театр «Воскресіння» представив львів’янам та гостям міста театралізовану вогняну інсталяцію «Коли ангели спускаються на землю». У виставі були задіяні альпіністи (виконували роль ангелів), які спускалися з вежі ратуші на встановлену сцену.

Також театр презентував виставу «Провінційні анекдоти» російського драматурга Олександра Вампілова.

Образотворче мистецтво

У Львівському палаці мистецтв відкрилася виставка «Дивовижний світ Мікалоюса Константінаса Чюрльоніса». Тут презентовано понад 50 робіт графіки та живопису литовського художника, який черпав натхнення на Львівщині в Карпатських горах початку ХХ століття.

Там же 15 січня художниця й літератор Вікторія Ковальчук запросила на відкриття своєї чергової виставки «Дитячі сни».

Впродовж місяця у кав’ярні «Штука» тривала виставка кольорової графіки «Пори року» Івана Турецького.

З 11 до 31 січня в мистецькій галереї Гері Боумена експонувалася фотовиставка «З книги пам’ятних записів» Дани Якимчук та Лади Таланчук.

З 15 січня до 3 лютого в галереї «Зелена канапа» тривала персональна виставка «Повернення додому» всесвітньо відомої ілюстраторки з Нью-Йорку, представниці Львівської школи книжкової графіки та володарки багатьох мистецьких відзнак Валерії Соколової.

16 cічня в галереї «ICONART» відбулося відкриття виставки живопису київського митця Олександра Кудрявченка.

17 січня у галереї «Дзиґа» експонувалася виставка «Де Градація, онтологія кібер-простору» графіка Віталія Внукова.

У галереї мистецького об’єднання «Леміш» відбувся показ виставки живопису Петра Сипняка.

Бібліотечна справа

17 січня у Жидачівській ЦРБ відбувся літературний конкурс «Крізь сотні сумнівів до тебе йду, добро і правдо віку…» на краще читання творів Василя Стуса, в якому взяли участь учні та вчителі.

Протягом місяця відзначалися ювілейні дати: 340-річчя від дня народження Ш.Перро, 230-річчя Ф.Стендаль,130-річчя Я.Гашека, 115-річчя В.Сосюри, 104-річчя С.Бандери, 100-річчя В.Кука, 75-річчя Я.Висоцького, 75-річчя В.Стуса, 65-річчя М.Людкевич, 60-річчя І.Юринця.

22 січня Україна відзначала чергову річницю проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. З цієї нагоди в бібліотеках оформлено: патріотичну сторінку «Україно, соборна державо, сонценосна колиска моя», виставку-факт «Сила України у возз’єднанні» (Турківська РЦБС), тематичну полицю «Єдина, велика Соборна держава», експозицію матеріалів «Моя Україно – ти в світі єдина», перегляд книжкових виставок «Наша Земля – Соборна Україна», «Злука віків та волі вічні дзвони» (Бориславська МЦБС, Радехівська РЦБС), інформаційні години «Сонце Соборності», «Схід-Захід разом» (Сколівська РЦБС), історична година «День Соборності України» (Жовківська РЦБС).

До 95-ої річниці бою під Крутами було підготовлено та проведено: літературно-музичні вечори «Героїка трагедії Крут», «Нас тут триста, як скло, товариства лягло» (Трускавецька МЦБС, Сколівська РЦБС), літературні дослідження «Розстріляний цвіт України» (Турківська РЦБС), історико-поетичну мозаїку «Добули славу й нам лишили безсмертний взір: геройства чар», годину історичної пам’яті «Бій під Крутами» (Бориславська МЦБС), годину національної свідомості «Крути – і сум, і біль, і вічна слава» (Радехівська РЦБС).

Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

15 січня у відділі читального залу відбувся пісенно-поетичний вечір українського гурту з Литви «Світлиця», присвячений УПА. Ансамбль був створений 1981 р. Романом Ластов’яком, його дружиною Оксаною Ільницькою та її матір’ю Іриною. В репертуарі гурту українські, литовські та польські пісні. Своєрідною візитівкою «Світлиці» є українська пісня «Вишиванка». А Ірина Ільницька, в минулому викладач української мови та літератури у школах Львова, кохається в українській поезії і доповнює кожен концерт майстерним виконанням творів класичної та сучасної літератури.

Вечір у бібліотеці, на якому зібралися й колишні випускники пані Ірини, поєднав пісню, поезію та надзвичайно цікаві спогади. У програмі «Світлиці» пролунали повстанські й націоналістичні пісні 30-40-х років ХХ ст., поезії О.Ольжича, О.Теліги, О.Олеся.

Своєрідною родзинкою вечора стала розповідь про родинну нагороду – т.зв. хрест Петлюри – отриманий батьком Ірини Костянтинівни 1938 р. за участь у боях армії УНР. Ця нагорода тривалий час переховувалася нащадками Костянтина Ільницького, а нині зберігається в родині. Детальніше про нагороду розповів Іван Сварник, як член Українського геральдичного товариства.

У цьому ж відділі було розгорнуто такі виставки:

 • «На кров’ю политім крутянськім снігу з безсмертя вписались герої…» (до Дня пам’яті героїв Крут);
 • «Жорстокі уроки Голокосту» (до Міжнародного дня пам’яті жертв Голодомору);
 • «Свято єдності і єднання» (до Дня соборності та свободи України);
 • «Велетень нескореного духу» (до 75-річчя від дня народження Василя Стуса).

27 січня у відділі літератури з національного та духовного відродження відбулася презентація четвертого тому «Історії ОУН і УПА» Євгена Перепічки.

У своєму виступі автор зізнався, що пише він цю книгу, щоб історію України не писали чужинці, нав’язуючи нам перекручені історичні факти, щоб ворожі сили не приписували нам своїх злочинів перед людством.

В «Історії ОУН і УПА» описуються події, починаючи з передвоєнного періоду Першої світової війни до часу проголошення незалежності України.

Т.4. «Історії…» подає відомості про найганебнішу подію польської окупаційної влади 30-х рр. минулого століття – пацифікацію українського народу.

У виданні цієї праці, як підкреслив п. Євген, він спирається на свої власні сили та допомогу українських патріотів, які придбають це видання; подякував адміністрації бібліотеки та працівникам відділу за надання допомоги під час опрацювання літературних джерел.

Актуальність, потрібність даного видання відзначили всі промовці – і сучасники цих подій, такі, як Петро Шеремета – член-коресподент АН УНГА, Павло Урбанович – професор-мікробіолог, які ділилися спогадами про арешти і знущання над частиною свідомого українства, про вандалізм польської влади щодо нищення українських культурних цінностей, майна просвітніх і господарських закладів, української освіти всіх рівнів, особливо приватних гімназій, бо там формувалися майбутні борці за волю України, знущання над українськими душпастирями, і люди молодшого покоління, такі, як О. Яремків, кандидат економічних наук, В. Шевчук – громадський діяч, М. Курман – полковник, член Спілки офіцерів України.

Логічним завершенням презентації став виступ Ольги Яблонської – композитора-бандуристки, представника молодшого покоління, яка виконала музичні твори патріотичної тематики.

Там же було підготовлено виставки:

 • «Різдвяна ніч в українських традиціях»;
 • «Легендарний командир армії безсмертних» (до 100-річчя від дня народження Василя Кука);
 • «За Бога, за віру, за церкву святу» (до 130-річчя від дня народження Григорія Лакоти).

Відділ мистецької літератури запрошував на перегляд таких виставок:

 • «Сцена ж – мій кумир, театр-священний храм для мене!» (до 125-річчя від дня народження Гната Юри);
 • «Наша дума, наша пісня не вмре, не загине…» (до 150-річчя від дня народження Остапа Нижанківського);
 • «Мелодії вічні» (до 125-річчя від дня народження Василя Барвінського);
 • «Яскраві образи Романа Сельського (до 110-річчя від дня народження живописця);
 • «Реформатор театру» (до 150-річчя від дня народження Костянтина Станіславського).

Протягом місяця до уваги користувачів у відділі виробничої літератури пропонувалися виставки та перегляди літератури:

 • «Альтернативна енергетика, її стан та перспективи розвитку»;
 • «Науково-технічні та технологічні проблеми АПК»;
 • «Стратегія і тактика менеджменту та маркетингу виробничого підприємства»
 • «Кроки крізь полум’я» (до Дня працівників пожежної охорони).

Робота Народних домів. Художня самодіяльність

В Народних домах Сокаля, Радехова, Самбора відбулися урочисті академії з нагоди 94-ї річниці проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

В Народному домі м.Стрия пройшов мистецький вернісаж «Різдво Твоє, Христе Боже».

Напередодні Старого Нового року в Городоцькому районному народному домі та в Народних домах Буського району відбулися великі Різдвяні дійства.

В Самбірському народному домі під супровід народного естрадно-духового оркестру «Ретро» колядували місцеві виконавці.

В Сокальському народному домі пройшов заключний концерт районного конкурсу дитячої творчості «Різдвяні канікули 2013».

13 січня свято зимового фольклору пройшло у Жидачеві на площі біля новорічної ялинки, де з різних сіл Жидачівського району приїхало чимало фольклорних колективів.

Концертом симфонічного оркестру під керівництвом заслуженого діяча культури України Романа Паньківа відзначили свято української колядки в залі органної та камерної музики Самбора.

Музейна справа

Протягом місяця у Національному музей у Львові ім. Андрея Шептицького було розгорнуто виставку сучасних ікон Різдва Христового «Яко з нами Бог».

У Львівському музеї етнографії та художнього промислу експонувалася виставка малярства «Петриківський розпис» Наталії Малярчук.

Львівський музей історії релігії спільно з Музеєм сакрального мистецтва імені о. Антона Петрушевича Львівської архієпархії УГКЦ презентували виставку «Ангел Божий» у рамках циклу «Різдвяні зустрічі». На виставці представлені ікони і скульптури, різьблення з символікою ангелів, виготовлені в XVII-XIX ст.

До Різдвяних свят Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» збагатив експозицію міні-виставкою фондових артефактів – вишивок, виготовлених арештантками.

 

Лічильник

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday117
mod_vvisit_counterYesterday646
mod_vvisit_counterThis week3462
mod_vvisit_counterLast week4481
mod_vvisit_counterThis month27053
mod_vvisit_counterLast month28241
mod_vvisit_counterAll days3009907

We have: 5 guests online
Your IP: 18.210.11.249
 , 
Today: жовт. 30, 2020

Партнери

Банер
Банер
Банер
Банер

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

Банер

Соцмережі

AddThis Social Bookmark Button