Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

Лютий 2013
Середа, 05 червня 2013, 09:08

Театрально-концертне життя

Фестивалі

14-17 лютого у Львівському палаці мистецтв відбулося VI Свято шоколаду. Родзинкою свята стала презентація одного з найбільших у світі фестивалів шоколаду – EuroChocolate, який щорічно проходить у м. Переджа (Італія). Впродовж чотирьох днів відвідувачі «шоколадного дійства» мали змогу: відвідати ярмарки-презентації шоколадних виробів від найкращих представників цієї індустрії, стати свідками створення унікальних скульптур з величезних брил шоколаду, побувати на ШокоFashion – показі суконь виготовлених із шоколаду від українських дизайнерів. Також можна було долучатися до різноманітних шоколадних майстер-класів від професійних шоколатьє та поласувати смачними виробами ручної роботи.

З 28 лютого до 6 березня у Львові тривав Фестиваль електроакустичної музики VOX ELECTRONICA. Це щорічна акція, що презентує своєрідний зріз сучасних напрямів академічної електроакустичної музики. Фестиваль складався з трьох частин: 1. Концерти (що презентували різні напрями сучасної академічної електроакустичної музики); 2. Мультимедійні інсталяції; 3. Відкриті лекції, майстер-класи та міні-конференції (присвячені проблематиці розвитку електроакустичної музики).

17 лютого генеральний директор Львівського національного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької Тадей Едер відсвяткував ювілей. Йому присвятили кількагодинну виставу «Натхненний оперою!», у якій взяли участь солісти опери і балету, а також хор та симфонічний оркестр.

23 лютого в Національному академічному українському драматичному театрі ім. М.Заньковецької відзначили 50-річчя творчої діяльності народного артиста України, лауреата Національної премії України ім. Т.Шевченка Богдана Козака. Цього дня численні шанувальники його творчості мали змогу переглянути виставу «Амадей» П. Шеффера, у якій ювіляр виконав роль Антоніо Сальєрі.

20 лютого у Львівській обласній філармонії відбулася урочиста академія з нагоди 125-річчя від дня народження українського композитора Василя Барвінського.

5 лютого в приміщенні Першого театру для дітей та юнацтва «Театр у кошику» представив виставу «Пісня про равликів» за мотивами п`єси Єжена Йонеско «Маячня удвох».

З 21 до 24 лютого Львівський академічний духовний театр «Воскресіння» демонстрував мелодраму в стилі театру-кабаре «Розбите серце», за твором Михайла Старицького. Події вистави переносять глядача у бурхливий студентський Львів на початку 20-х років ХІХ століття.

Образотворче мистецтво

13 лютого у Львівській національній галереї мистецтв відкрилась виставка творів художника-імпресіоніста Миколи Глущенка «Конфлікт Кольору».

Впродовж місяця у кав’ярні «Штука» тривала виставка живопису «Коли тепло», у якій об’єднано полотна митців з особливими потребами – Христини Валько, Романа Проціва та Андрія Сварника.

6 лютого у галереї «Дзиґа» відбулося відкриття виставки графічних робіт «Kinder Album» (Дитячий Альбом).

Там же з 22 лютого до 8 березня експонувалася виставка малярства Петра Сметани.

З 15 лютого до 7 березня у галереї благодійного фонду Гері Боумена тривала персональна виставка «Чорно-білий світ, у якому живе колір» Іветти Ключковської.

З 16 лютого до 10 березня в галереї сакрального мистецтва «IconArt» експонувалась виставка «СОН ТРЕТЬОГО ДНЯ» Сергія Радкевича.

26 лютого в галереї «Зелена канапа» була розгорнута виставка художньої фотографії «Квадратура кольору» Алли Сімутіної, Діни Турук та Юлії Плетінки.

З 26 лютого до 25 березня в арт-салоні «Сливка» триватиме виставка живопису «Кольорові діти сонця», на якій представлений яскравий та чаруючий калейдоскоп кольорів і відтінків у роботах І.Фартух, П.Гарпаша, І.Драгана, Я.Дідули, К.Мицько, Ю.Фадєєвої, Л.Лупул, І.Муравьової, Л.Мартинюка та Сергія і Лілі Макушиних.

Бібліотечна справа

Протягом місяця відзначалися ювілейні дати:

200-річчя від дня народження С.Гулака-Артемовського, 185-річчя Ж.Верна, 150-річчя Т.Бордуляка, 142-річчя Лесі Українки, 125-річчя В.Барвінського, 110-річчя Ж.Сіменона, 105-річчя О.Влизька, 105-річчя М.Пригари, 95-річчя Л.Забашти, 80-річчя Л.Гузара, 75-річчя А.Давидова, 70-річчя О.Білоуса.

Задля популяризації творчості Лесі Українки було присвячено низку заходів: книжкова виставка «Славна дочка України» (Сколівська РЦБС), літературні вечори «Довгощирими сими словами, до людей промовлятиму я…», «Безсмертна дочка Прометея», «Спалахнула, щоб не згаснути», «Ні, я жива! Я буду вічно жити», «Хотіла б я піснею стати», «О Лесю! Українко без догани!» (Турківська, Жовківська, Кам’янка-Бузька РЦБС).

До Міжнародного дня рідної мови до уваги користувачів було представлено: книжкові виставки «Мова. Історія. Сучасність», «В рідній мові – наша сила», «Мова рідна з пісні та любові», «Народ і мова вічні та єдині» (Бориславська МЦБС, Радехівська, Сколівська РЦБС); літературно-мистецькі вечори «Кращої ніж рідна мова не буває», «Мова наша – солов’їна, мова наша калинова», «У світі, де панує рідна мова, і шлях лежить від вежі Вавилону», «Жива мова – живий народ» (Стрийська МЦБС, Радехівська, Сколівська, Жовківська РЦБС); радіопередачу «Мова – оселя, де народ» (Радехівська РЦБС); бесіди-діалоги, обговорення книг «Рідна мова – найцінніший скарб», «Наша мова солов’їна», «Мова – духовний скарб України» (Сколівська РЦБС); годину спілкування «Рідна мова чиста, як вода» (Стрийська МЦБС).

Краєзнавчій тематиці присвячувалися: книжкові виставки «Місто над Тисменицею», «Літературна палітра Борислава» (Бориславська МЦБС), краєзнавчі читання «Корчин – село серед гір», «Туристичними місцями с. Коростів» (Сколівська РЦБС), літературний альманах «З Богом у серці, з любов’ю до людей» (до 150-річчя від дня народження письменника Тимотея Бордуляка) (Турківська РЦБС), п’ять хвилин з мистецтвом «Одержимий творчістю» (зустріч із місцевим художником В.Парахіним) (Радехівська РЦБС).

Приділялась увага темі духовності і християнської моралі: підготовлена виставка-привітання «Любомир Гузар – глава УГКЦ, кардинал, богослов» (до 80-річчя від дня народження) (Турківська РЦБС), проведена година спілкування «Любомир Гузар – видатний український богослов» (Сколівська РЦБС).

Популяризації літератури з екологічної тематики в Бориславській МЦБС слугували: розгорнута експозиція матеріалів «Людина і природа – діти однієї планети», година цікавих повідомлень «Про все на світі» та година інформації «Доля планети у наших руках».

Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

27 лютого у відділі читального залу розпочався показ документально-історичних фільмів про визначні події з історії України, що формують історичну пам’ять українців, із циклу «Історія в кадрі» в рамках реалізації спільного проекту громадського руху «Зарваницька ініціатива», Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» та Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки.

Перший фільм з цього циклу присвячений Лесі Українці, видатній письменниці, активістці українського національного руху, день народження якої громадськість відсвяткувала 25 лютого.

Протягом місяця в бібліотеці було розгорнуто такі виставки:

  • Відділ читального залу:

- «Як вогонь у серці, я несу в майбутнє невгасиму мову, слово незабутнє…» (до Міжнародного дня рідної мови);

- «Він творив і жив, випереджаючи час» (до 150-річчя від дня народження Володимира Вернадського).

  • Відділ літератури з національного та духовного відродження:

- «Будівничий української церкви (до 80-річчя від дня народження Верховного архієпископа, кардинала Любомира Гузара).

  • Відділ мистецької літератури:

- «Він був українцем за покликом душі…»(до 200-річчя від дня народження С.Гулака-Артемовського);

- «Маестро театру: його священний храм» (до 70-річчя від дня народження Тадея Едера).

Робота Народних домів. Художня самодіяльність

У рамках святкування Міжнародного дня рідної мови відбулося творче зібрання освітян «Його величність – Слово» в Центрі дитячої та юнацької творчості (м.Броди).

З цієї ж нагоди у Народному домі с. Воля Блажівська (Самбірський р-н) відбувся урочистий вечір «Мова наша солов’їна живе в ріднім домі».

У Народному домі с. Вербіж (Миколаївський р-н) пройшов вечір «Мова прекрасна і лагідна, ніжна й дзвінка – мова вкраїнська моя».

В Народному домі м. Самбора пройшов творчий звіт учнів та викладачів дитячої музичної школи та музичний вечір «Танго – про танго».

Музейна справа

8 лютого в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького відкрито виставку «Україна на історичних мапах XVI-XX ст.». Це спільний проект Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького та Музею книги і друкарства України (м. Київ), метою якого є популяризація знань про особливості історичного, політичного та індустріального розвитку українських етнографічних земель.

10 лютого у Європейській залі музею-заповідника «Золочівський замок» відбулася презентація книги-фотоальбому «Володар кам’яного персня», присвяченої Борису Возницькому.

У музеї-садибі родини Антоничів (с. Бортятин Мостиського р-ну) відбулася зустріч з львівським поетом-піснярем Зеновієм Филипчуком.

 

Лічильник

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday405
mod_vvisit_counterYesterday588
mod_vvisit_counterThis week405
mod_vvisit_counterLast week4481
mod_vvisit_counterThis month23996
mod_vvisit_counterLast month28241
mod_vvisit_counterAll days3006850

We have: 12 guests online
Your IP: 35.170.78.142
 , 
Today: жовт. 25, 2020

Партнери

Банер
Банер
Банер
Банер

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

Банер

Соцмережі

AddThis Social Bookmark Button