Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

Березень 2013
Четвер, 06 червня 2013, 08:56

З 27 березня до 1 квітня проходив дев’ятий сезон Lviv Fashion Week. Колекції осінь/зима продемонстрували понад 40 дизайнерів. Вперше у Львові цього сезону публіку дивували креативно-епатажними колекціями молодих дизайнерів, тематичним фотопроектом та показом Haute Couture ().

7 березня у кав’ярні «Штука» відбулася зустріч Клубу шанувальників Галичини, присвячена історії унікальної пам’ятки австрійської оборонної архітектури – Львівській Цитаделі.

Протягом місяця книгарня «Є» запрошувала всіх охочих на презентації книг та зустрічі з письменниками. Зокрема:

1 березня – презентація літературно-мистецького проекту «Щоденник. Re: make», який став результатом колективної творчості 73 учасників із різних куточків України та 12 провідних письменників сучасності;

4 березня – презентація книги «Поезія. Проза» Андрія Содомори;

11 березня – зустріч із сучасним італійським письменником Джованні Кателлі та презентація українського перекладу його книги «Географії»;

12 березня – презентація книги Ірини Ігнатенко «Жіноче тіло у традиційній культурі українців»;

14 березня – презентація книги «Хмарочос» Валентина Терлецького;

21 березня – поетичний вечір до Всесвітнього дня поезії «Поезія про поезію»;

25 березня – презентація двох мистецтвознавчих видань: збірки праць та художніх робіт видатного українського художника, етнографа і фольклориста Порфирія Мартиновича та збірки наукових праць харківського періоду видатного українського мистецтвознавця Стефана Таранушенка;

26 березня – презентація поетичної книги «Спів/існування» Галини Крук.

Театрально-концертне життя

4-5 березня у Львівському національному театрі опери та балету ім. С.Крушельницької пройшов «Мистецько-музичний проект ІВАСЮК». Ця подія відзначилась серією концертів з нагоди 64-річчя від дня народження Володимира Івасюка. Пісні всесвітньо відомого українського композитора та поета звучали в новій інтерпретації академічної капели «Трембіта» та зірок української сцени.

10 березня у Будинку органної та камерної музики відбувся концерт до 199-ої річниці Тараса Шевченка «Не забудьте пом’янути…» хорової капели «Дударик».

16 березня у Львівській обласній філармонії пройшов концерт «BEST of the BEST – Frank Sinatra, Luis Armstrong» у виконанні Віталія Костенка, Богдана Стасишина, Брія Блессінга, оркестру LeoBand під диригуванням Миколи Орача та Олексія Баженова.

Там же 30 березня відбувся концерт оркестру «INSO-Львів».

11 березня у Львівському драматичному театрі ім. Лесі Українки пройшла прем’єра дитячого пригодницького мюзиклу «Джин». Автор сценарію, режисер і композитор – художній керівник Культурно-мистецького центру «Острів дитинства» Сергій Котовський.

26 березня у Львівському академічному духовному театрі «Воскресіння» відбулася прем’єра вистави «Провінційні анекдоти» класика сучасності Олександра Вампілова, присвячена Міжнародному дню театру.

28 березня в актовій залі Факультету культури і мистецтв Львівського національного університету ім. Івана Франка було презентовано новий компакт-диск «Галицький солоспів», присвячений 140-річчю від дня народження славетної співачки Соломії Крушельницької у виконанні Лілії Коструби (сопрано) та Ярослави Матюхи (фортепіано).

Образотворче мистецтво

9 березня у рамках святкувань 199-річчя від дня народження Тараса Шевченка у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. С.Крушельницької було відкрито тематичну виставку «Шевченкіана львівських митців», організовану з фонду народного музею Тараса Шевченка Львівського палацу мистецтв. На виставці експонувалися твори живопису О.Скопа, З.Кецала, П.Сипняка, С.Міхновського та ін.

Впродовж місяця у кав’ярні-галереї «Штука» тривала виставка рисунків пером «Гербарій Весни» Ольги Погрібної-Кох.

8 березня у галереї «Дзиґа» відкрився проект «ПОРТРЕТ» художника Василя Бажая.

8 березня мистецька галерея Гері Боумена запрошувала на відкриття жіночої виставки «ВАША ВЕЛИЧНІСТЬ, ЖІНКА» Атоян Анни, Андрущенко Оксани, Барабаш Терези, Берези Тамари, Богуславської Людмили, Богуславської Оксани, Винар Мар’яни, Давиденко Людмили та ін.

19 березня у галереї «Зелена канапа» відбулося відкриття виставки «Органічні структури. Продовження» Володимира Чорнобая.

Бібліотечна справа

Численними заходами відзначалося 199-річчя від дня народження Тараса Шевченка: літературні вечори «Подорожуйте Тарасовими шляхами», «Вічне Кобзареве слово», «Т.Г. Шевченко – великий художник і народний поет», «Твоя душа. Твоя пісня не вмре, не загине», «Не заросте дорога до Тараса», «Вічний скарб Шевченкового слова» (Бориславська, Трускавецька МЦБС, Сколівська, Жовківська, Кам’янка-Бузька РЦБС ), літературні години «Слово, пісне, думо Кобзарева! Ви окраса й суть мого життя», Славний Кобзар – оберіг духовної свободи» (Бориславська МЦБС, Сколівська РЦБС), літературні читання «Шевченко – Україна – Бог», «Наш Тарас достойний пошани» (Миколаївська РЦБС), години поезії «Невичерпна скарбниця мудрості Кобзаря», «Іду з дитинства до Тараса» (Стрийська, Кам’янка-Бузька РЦБС).

Оформлялись книжково-ілюстративні виставки «Кобзаря величне слово», «Тарас Шевченко поет, борець, людина», «Ми чуємо, тебе Кобзарю, крізь століття», «Шевченко і музика», «У вінок слави Кобзаря» (Бориславська МЦБС, Радехівська РЦБС).

Користувачів різних мистецьких уподобань зацікавила поетична вітальня «Поезія… І все мов на долоні» та книжкова виставка «Безмежні простори поетичного океану» (Радехівська РЦБС).

Відзначалися ювілейні дати:

960-річчя від дня народження В.Мономаха, 285-річчя К.Розумовського, 199-річчя Т.Шевченка, 150-річчя В.Вернадського, 140-річчя М.Міхновського, 125-річчя Н.Королеви, 120-річчя А.Макаренка, 110-річчя Н.Забіли, 80-річчя Ю.Шухевича, 83-річчя Л.Костенко, 65-річчя М.Людкевич, 64-річчя В.Івасюка.

Поширенню бібліотечно-бібліографічних знань сприяли дні бібліографії «Бібліографія – надійний провідник у книжкових лабіринтах», «Бібліографія – ключ до фонду бібліотеки», «Самостійно виберу книжки», «Дім де живуть книги» (Бориславська МЦБС).

Бібліотеками області організовувалися заходи у рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання: літературні вечори, зустрічі з письменниками-краянами, цікаві конкурси та вікторини.

У Жовківській РЦБС пройшов вечір поезії «Два крила», присвячений Міжнародному дню прав жінок і миру за участю місцевих поетів.

Моральному вихованню підростаючого покоління сприяли: година спілкування «Насильство в сім’ї – це серйозна проблема нашого сьогодення» та усний журнал «Тютюнопаління. Здоров’я. Працездатність» (Стрийська МЦБС).

Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

6 березня у відділі мистецької літератури відбулася літературно-музична композиція «Музика і весна». У вечорі взяли участь співаки Г.Шевченко та І.Лобанов, музичний керівник С.Волкова. Прозвучали твори А.Кос-Анатольського, Ю.Янівського, Є.Козака та ін.

11 березня у цьому ж відділі пройшло відкриття книжкової виставки «Мовою фарб, голосом серця», присвяченої Т.Г.Шевченку. Відкриття супроводжувалось виконанням творів на вірші Кобзаря студентами Львівського державного музичного училища.

Там же протягом місяця експонувалися виставки:

- «Скляні фантазії митця» (до 75-річчя від дня народження Андрія Бокотея, художника скла і кераміки, ректора Львівської національної академії мистецтв);

- «Українська театральна панорама» (до Міжнародного дня театру).

У відділі читального залу продовжився показ документально-історичних фільмів із циклу «Історія в кадрі»:

- 6 березня «Генерал Роман Шухевич». У фільмі вперше висвітлено невідомі сторінки національної боротьби українського народу в середині ХХ століття, а саме участь Романа Шухевича в обороні Карпатської України в 1939 році.

- 20 березня «Стеком і шаблею». Стрічка присвячена повстанському отаманові, організатору війська Українських січових стрільців і Сірої дивізії армії УНР, скульптору Михайлові Гаврилку.

- 27 березня «16 днів. Революція на граніті». Фільм-спогад про студентську політичну акцію в Україні у жовтні 1990 р., голодування студентів на Майдані Незалежності (тоді – площа Жовтневої революції) та відкритий виступ проти останнього комуністичного уряду радянської України. Ця подія стала початком кінця радянської дійсності. Крім демонстрації фільму, пройшла зустріч з тодішніми активістами Студентського братства – ініціаторами і провідниками революції на граніті.

Там же 11 березня відбувся літературно-мистецький вечір «Пророча сила поезії Тараса Шевченка», на якому звучало не лише пророче Кобзареве слово, пісні на його безсмертні вірші, але й посвяти нашому генієві духу.

У вступному слові директор бібліотеки Іван Сварник зазначив, що Шевченко – пророк на всі часи і справді поет світового рівня, адже недаремно його «Кобзар» прирівнюють до Біблії, бо у цій книзі вже багато поколінь шукають відповіді на болючі питання і знаходять в ній розраду й пораду.

На вечір було запрошено не лише знаних львівських письменників – членів Національної спілки письменників України Олександра Гордона, Марію Людкевич, Ольгу Кіс, Юлію Курташ-Карп, Ірину Вовк, Надію Черкес, Олеся Дяка, які читали свої посвяти Кобзареві, але й майбутніх акторів – студентів факультету театрознавства та акторської майстерності ЛНУ ім. І. Франка Марію Дзвонік, Дмитра Благого і Наталю Липко, які до сліз зворушили присутніх виконанням Шевченкових поем «Утоплена», «Перебендя» та «Відьма». Окрасою вечора стали також музичні номери у виконанні учнів львівських музичних шкіл. Звучали твори М.Березовського, І.Лизогуба, М.Лисенка, К.Стеценка, а дует «Веселі козачки» (ЛДМШ №5) виконав композицію «Бандуристе, орле сизий».

Також до Шевченківських днів було розгорнуто книжкову виставку «У світі образів Шевченка».

21 березня відбулася творча зустріч з поетом, прозаїком, перекладачем, культурологом Олесем Гордоном, який презентував свою книгу «Зі Львовом у серці».

«Немає поета більш львівського, ніж Олесь Гордон», – зазначив Григорій Чопик, який і розпочав вечір розповіддю про друга і колегу, зачитав декілька віршів із нової збірки поета. На зустрічі були присутні друзі п.Олеся, його натхненники – композитор і виконавець Олесь Дяк, поет Богдан Чепурко. Поетичний діалог автора і актриси Національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької Наталії Лісової став кульмінацією зустрічі і викликав захоплення слухачів і вдячні аплодисменти. До привітань приєдналися і учні музичної школи-інтернату ім. С.Крушельницької, які подарували поету чудові музично-пісенні композиції.

До уваги користувачів у відділі читального залу пропонувалася книжкова виставка «Він творив і жив, випереджаючи час» (до 150-річчя від дня народження В.Вернадського).

Протягом місяця у відділі виробничої літератури пропонувалися такі виставки: «Наука на службі виробництва», «Ремонт квартири своїми руками», «На допомогу радіоаматору» та постійно діючі виставки «Нові надходження технічної літератури», «Нові надходження сільськогосподарської літератури».

Робота Народних домів. Художня самодіяльність

Щороку Україна вшановує пам’ять геніального поета і художника, творця та батька своєї нації, національного провідника Тараса Шевченка. Так, з нагоди 199-річчя від дня народження Кобзаря, Шевченківські дні відзначали всі райони Львівщини.

Зокрема, такі літературно-мистецькі вечори «Наш єси поете, а ми – народ твій», «Весна починається з Шевченка», «Славний наш Тарасе», «Великий син великого народу», «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття…», «Живи, Кобзарю, в пам’яті людській», «Кобзарю! Знов до тебе я приходжу».

3 березня у Турківському районному народному домі та культурному центрі «Україна» відбувся урочистий вечір, присвячений творчості Володимира Івасюка. На ньому звучали його пісні у виконанні творчих колективів та окремих виконавців області.

У Мостиському народному домі відбулося святкування 10-річного ювілею районного художньо-просвітницького народного колективу «Надвечір’я».

За ініціативи Радехівського районного територіального центру у с. Корчин було проведено свято для людей поважного віку. У заході взяли участь самодіяльні колективи Народного дому села та ансамбль учнів «Смерічка».

У Золочівському народному домі пройшов творчий звіт Центру дитячої та юнацької творчості.

Музейна справа

12 березня у Національному музеї у Львові ім. А.Шептицького відбулося відкриття виставки «Іконопис на тканині XVII – першої половини XVIII століть» та презентація відреставрованої «Плащаниці» XV століття із с. Жирівка Пустомитівського району.

В рамках Міжнародного дня рідної мови в музеї-садибі родини Антоничів (с. Бортятин, філія Львівського музею історії релігії), пройшла зустріч із поетесою, членом Національної спілки письменників України Ярославою Павличко.

 

Лічильник

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday126
mod_vvisit_counterYesterday646
mod_vvisit_counterThis week3471
mod_vvisit_counterLast week4481
mod_vvisit_counterThis month27062
mod_vvisit_counterLast month28241
mod_vvisit_counterAll days3009916

We have: 13 guests online
Your IP: 18.210.11.249
 , 
Today: жовт. 30, 2020

Партнери

Банер
Банер
Банер
Банер

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

Банер

Соцмережі

AddThis Social Bookmark Button