Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

Квітень 2013
Вівторок, 18 червня 2013, 15:07

Протягом місяця у Львові тривав Десятий міжнародний фестиваль «Французька весна». На львів’ян та гостей міста чекали численні театральні вистави, концерти джазової та етнічної музики, мистецькі виставки, зустрічі, кіноконцерт, нічні покази короткометражних фільмів та багато іншого. Зокрема:

25 березня-25 квітня – виставка французької порцеляни XVII-XX століття (Львівський музей етнографії та художнього промислу);

3 квітня – вистава «Маленькі подружні злочини» Еріка-Емманюеля Шмітта у французькій постановці (Національний академічний драматичний театр ім. М.Заньковецької);

4 квітня – зустріч з Еріком-Емманюелем Шміттом (Національний академічний драматичний театр ім. М.Заньковецької);

4 квітня – вистава «Загадкові варіації» в українській постановці (Національний академічний драматичний театр ім. М.Заньковецької);

5 квітня – вистава «Маленькі подружні злочини» Еріка-Емманюеля Шмітта в українській постановці (Львівський академічний театр ім. Леся Курбаса);

6 квітня – вистава «Крик Півня» від компанії LA RAIEMANTA у французькій постановці (Національний академічний драматичний театр ім. М. Заньковецької);

10 квітня – виставка румунського художника Міхая Тимошенка «Створення коміксів» (Музей етнографії та художнього промислу);

13 квітня – кіноконцерт «Жорж Мельєс» у французькій постановці (Львівський палац мистецтв);

16 квітня – виставка французької графіки зі збірки Львівської національної галереї мистецтв Б.Г.Возницького (Музей мистецтва давньої української книги);

17 квітня – конкурс львівських митців, вручення премія Бальзака (Музей мистецтва давньої української книги);

19-20 квітня – добірка найкращих французьких короткометражних фільмів «Довгі ночі короткого метра» (Кінопалац);

22 квітня – джаз і ритми Магрибу «Mix Metisse» (ресторан «Грушевський»);

18-25 квітня – Фестиваль допрем’єрних показів. Шпигунський цикл (Кінопалац).

З 6 квітня до 6 травня тривав ІІI Фестиваль писанок, головною ідеєю якого була популяризація великодніх традицій та прикрашання міста за допомогою невід’ємного символу Великодня – писанки. У цей період увесь Львів перетворився на «Музей писанки» під відкритим небом, де з різних матеріалів оздоблювалися та створювалися писанки. Окрім цього, до участі у фестивалі було залучено і рестораторів, які створювали оригінальні великодні страви. Також під час фестивалю відбувалися майстер-класи з розфарбовування писанок.

6 квітня у Львівському палаці мистецтв пройшов арт-фестиваль «ЕКОНЯКА». Організатори та ідейні натхненники фесту – молодіжний екотеатр «Wind of Change» та музичний гурт «AtmAsfera». Головна мета фестивалю – за допомогою мистецьких засобів привернути увагу до актуальних екологічних та соціальних проблем сучасності.

Театрально-концертне життя

7 квітня у Львівській обласній філармонії відбулась прем’єра вистави «Павлік Морозов» за п’єсою українського драматурга і художника Леся Подерв’янського. Режисер-постановник – Андрій Крітенко зі Штутгарта (Німеччина).

Там же 9 квітня відбувся концерт, присвячений 60-річчю від дня народження видатної американської співачки українського походження Квітки Цісик. У програмі прозвучали українські народні та естрадні пісні з репертуару співачки, твори Володимира Івасюка та Мирослава Скорика.

13 квітня дрезденський гобоїст Крістоф Гербет разом із Молодіжним академічним симфонічним оркестром «INSO-ЛЬВІВ» виконав віртуозний концерт для гобоя д’амур.

З 28 квітня до 6 травня в подарунок до Великодніх свят тривав показ вуличної вистави «Йов» за п’єсою Кароля Войтили, яку представив Львівський академічний духовний театр «Воскресіння» у внутрішньому дворику Ратуші.

29 квітня в театрі «Воскресіння» відбулося сценічне читання п’єси «Життя вдалося» білоруського драматурга П. Пряжка у постановці Павла Юрова.

Образотворче мистецтво

З 2 до 30 квітня кав’ярня «Штука» запрошувала на виставку живопису «Люб’ю з любком танцювати, що файно трісесі…» Романа та Надії Федин.

З 7 до 21 квітня в галереї «Дзиґа» експонувалась виставка «Облака. Невидимые кристаллы» (комп’ютерні колажі, інсталяція) харківської мисткині Марії Дроздової.

З 9 до 28 квітня в галереї «Зелена канапа» було розгорнуто персональну виставку «Коли трави були вищі за нас» Вікторії Проців.

З 9 до 21 квітня в галереї сучасного сакрального мистецтва «ICONART» тривала виставка «Сакральне» Ігоря Зілінка.

Там же 23 квітня відкрилась виставка ювелірних прикрас «Нашийники» авторства Любарта Ліщинського та його доньки Слави Салюк.

З 16 квітня до 10 травня в арт-салоні «Сливка» тривала виставка живопису «Світ ніжності азалії» Любомира Мартинюка.

16 квітня мистецька галерея Гері Боумена запросила на відкриття фотовиставки «Вперед, в минуле» Романа Семена.

19 квітня в арт-центрі «Щось цікаве» (галерея під відкритим небом) відбулося відкриття фотовиставки «Лінії в просторі» учасників фотоклубу творчого об’єднання «Chik!».

Бібліотечна справа

Протягом місяця відзначалися ювілейні дати:

204-та річниця від дня народження М. Гоголя, 210-річчя О.Духновича, 130-річчя Я. Гашека, 105-річчя С. Олійника, 95-річчя О. Гончара, 60-річчя К. Цісик, 100-річчя з дня смерті М. Коцюбинського.

До Великодніх свят було організовано майстер-клас «Великодній вернісаж писанки» та виставку «Писанка – символ Великодня» (Трускавецька МЦБС, Турківська РЦБС).

До 27-ої річниці Чорнобильської трагедії було приурочено вечори-реквієми, години пам’яті, книжкові виставки, дні інформації, бесіди «Вирвані з коренем», «Полин-сльозою омивається душа…», «Дзвони Чорнобиля» (Кам’янка-Бузька РЦБС), «Дзвони Чорнобиля стогоном будять, щоб від нещастя весь світ вберегти», «Поріс чорнобилем Чорнобиль – бідою нашою поріс», «Чорне крило Чорнобиля» (Турківська РЦБС), «Зоря полин – спокута і пересторога», «Чорнобиль! Його забуть не дозволяє майбутнє», «Чорнобиль – вічна планети печаль», «Хто квітень наш отак підступно зрадив» (Бориславська МЦБС), «Біль і пам’ять Чорнобиля», «Чорнобиль. Факти. Події. Оцінки» (Радехівська РЦБС), «Чорнобиль в серці України, а тінь його по всій землі», «Чорнобиль: яким його побачив світ» (Стрийська РЦБС), «Впала зірка в полин Чорнобиля», «Чорнобиль – трагедія України» (Жовківська РЦБС).

До 70-річчя з часу створення Української дивізії «Галичина» було підготовлено історичні години «Вечір історичної правди», «Повернулися із пам’яті» (Кам’янка-Бузька РЦБС), інформаційно-краєзнавче повідомлення із циклу «Ви просили розповісти» (Радехівська РЦБС).

Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

У відділі читального залу продовжився показ документально-історичних фільмів із циклу «Історія в кадрі»:

3 квітня «Отець Кадило». У фільмі розповідається про життя і служіння греко-католицького священика Василя Шевчука, який протягом 1945-1948 років був капеланом Перемиського куреня УПА на Закерзонні під псевдо «Кадило».

10 квітня «Благословляю і молюся». Документальний фільм розповідає про життя та діяльність митрополита Андрея Шептицького. Текст читає народний артист України Б. Ступка.

17 квітня «Бандерівська столиця». Фільм розкриває нові сторінки української історії, присвячені боротьбі українських повстанців з радянськими каральними загонами НКВС. Стрічка, побудована на достовірних фактах і свідченнях очевидців та учасників, переносить нас в період відчайдушної боротьби загонів УПА за незалежну Україну, зокрема, Березівської сотні Мирослава Симчича (Кривоноса), що входила до складу Карпатського куреня.

24 квітня «Хроніки української революції». Стрічка про національно-визвольну боротьбу України в буремні 1917-1920 рр. Охоплює період Центральної Ради, Гетьманату і Директорії.

Там же 25 квітня в рамках ІІ Міжнародного фестивалю «Молодий лев» відбулася зустріч з польськими поетами: головою Вроцлавського відділення Спілки письменників Польщі Анджеєм Бартинським, його заступником Казімєжем Бурнатом та Лєшеком Новаком. Українських майстрів пера представляли – заступник голови Львівської організації НСПУ Олесь Гордон, поети Микола Петренко, Марія Людкевич, Ольга Кіс, Мар’яна Тарнавська, Ліліана Косановська, Олесь Дяк.

Польсько-український поетичний діалог пройшов у атмосфері взаєморозуміння і взаємозацікавлення творчістю своїх колег по перу сусідніх держав. Гості зачитали свої поезії. Зокрема Лєшек Новак – свою поему «Вальс», а Ольга Кіс – її переклад українською. Натхненний спілкуванням, Олесь Дяк представив щойно написаний вірш про польське місто Поляніца.

Микола Петренко подарував гостям переклад збірки «Польські фрашки», прочитав поему. Власні вірші читав Олесь Гордон, а Марія Людкевич, підсумовуючи зустріч, наголосила, що нинішній діалог ще раз підтвердив, що поезія єднає, незалежно від мови чи держави.

Анджей Бартинський і Казімєж Бурнат подарували бібліотеці свої збірки.

11 квітня у відділі мистецької літератури пройшов показ фільму «Гвинтокрил Рахманінов», присвячений 140-річчю від дня народження російського композитора, диригента, піаніста С. Рахманінова.

18 квітня у відділі літератури з національного та духовного відродження пройшов вечір-спомин «Поезія душі Квітки Цісик», присвячений 60-річчю від дня народження української співачки з діаспори. Автор і ведуча заходу – Марія Фурдас, викладач ЛНУ ім. І. Франка. Розповідь про життя і творчість співачки супроводжувалась показом світлин та записами пісень у її виконанні.

24 квітня у відділі літератури іноземними мовами пройшов літературний вечір «Ярослав Гашек: парадокси сатирики», присвячений 130-річчю від дня народження чеського письменника. У заході взяли участь викладач ЛНУ ім. І.Франка Олександр Моторний («Парадокси життя і творчості Ярослава Гашека»), асистент кафедри слов’янської філології ЛНУ ім. І.Франка Надія Брилинська («Ярослав Гашек і його епоха»), студенти кафедри слов’янської філології ЛНУ ім. І.Франка Анна Чура («Ярослав Гашек у дзеркалі критики»), Ольга Бесага («Переклад твору Ярослава Гашека «Пригоди бравого вояка Швейка» у виконанні Степана Масляка»), Тетяна Нестарук («Сатиричні образи головних героїв у романі «Пригоди бравого вояка Швейка»), Софія Левицька («Мала проза Ярослава Гашека»). Художня частина складалася зі спогадів про зіграну в студентському театрі роль бравого вояка Швейка заслуженого артиста України Юрія Брилинського, який зачитав уривок з п’єси.

Протягом місяця в бібліотеці було розгорнуто такі виставки:

  • Відділ читального залу:

- «Дякую Богові, що дав мені народитися українцем» (до 95-річчя від дня народження Олеся Гончара);

«Німая печаль на вустах України» (до Дня Чорнобильської трагедії);

 

- «Природна і культурна спадщина – складові духовності» (до Дня довкілля і Землі).

  • Відділ літератури з національного та духовного відродження:

- «Воскресіння Господнє – перемога Божої правди»;

- «Королева, що ходила в інші світи» (до 125-річчя від дня народження Наталени Королеви).

  • Відділ виробничої літератури:

- «Економічний механізм управління промисловим підприємством»;

- «Сучасне будівництво»;

- «Селянські домогосподарства: соціально-економічні умови ринку»;

- «Дизайн житла».

  • Редакційно-видавничий сектор:

- «Видавнича палітра нашої книгозбірні» (2007-2012 рр.) (у холі перед великим читальним залом).

 

Лічильник

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday124
mod_vvisit_counterYesterday646
mod_vvisit_counterThis week3469
mod_vvisit_counterLast week4481
mod_vvisit_counterThis month27060
mod_vvisit_counterLast month28241
mod_vvisit_counterAll days3009914

We have: 12 guests online
Your IP: 18.210.11.249
 , 
Today: жовт. 30, 2020

Партнери

Банер
Банер
Банер
Банер

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

Банер

Соцмережі

AddThis Social Bookmark Button