Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

Червень 2013
Четвер, 10 жовтня 2013, 14:53

Фестивалі

1 червня в Палаці культури імені Гната Хоткевичапройшов пройшов ІІІ Всеукраїнський фестиваль мистецтв «Львівська рапсодія 2013».

1 червня в рамках святкування Міжнародного дня захисту дітей у Львові на площі біля пам’ятника Івану Франку відбувся другий танцювальний фестиваль Lviv Dance Fest «В ритмі міста».

1-2 червня відбувся Х Всеукраїнський ювілейний театральний фестиваль дитячих та юнацьких колективів «Казка у гаю», присвячений Дню захисту дітей, який щорічно проходить просто неба на території Музею народної архітектури та побуту. Учасниками фестивалю стали дитячі театральні колективи з різних міст України.

8-9 червня пройшов Фестиваль Stare Misto. Цього року глядачі львівського стадіону «Україна» слухали гурти з України, Білорусі, Росії, Німеччини, Іспанії, Аргентини, Сербії, Фінляндії, Великобританії.

3 червня у Львові розпочався ІІІ Міжнародний джазовий фестиваль Alfa Jazz Fest, який тривав чотири дні до 16 червня і традиційно представив найкращих джазових музикантів світу та зібрав величезну кількість шанувальників джазу.

Театрально-концертне життя

1 червня на стадіоні «Арена Львів» відбувся концерт всеукраїнського туру гурту «Океан Ельзи» на підтримку нового альбому «Земля».

15 червня у Львівській обласній філармонії пройшов концерт творів норвезького композитора Едварда Гріга з нагоди його 170-річчя у виконанні заслуженої артистка України Наталії Дитюк та академічного камерного оркестру «Віртуози Львова» під орудою Ірини Вакуліної.

15 та 16 червня на сцені Львівського драматичного театру ім. Лесі Українки відбулася прем’єра вистави за п’єсою Лопе де Вега «Собака на сіні».

19 червня у Львівському академічному театрі ім. Леся Курбаса польський гурт «Karbido» виступив зі своїм унікальним аудіо-перфомансом «Столик», що вже понад шість років збирає захоплені відгуки та найвищі нагороди музичних фестивалів по всьому світу.

Образотворче мистецтво

7 червня у Львівські національній галереї мистецтв ім. Б.Возницького з нагоди 170-річчя з дня смерті видатного письменника, основоположника нової української літератури у Галичині Маркіяна Шашкевича відбулося відкриття виставки «Віднайдені реліквії Маркіяна Шашкевича».

11 червня у Львівському палаці мистецтв пройшло відкриття персональної виставки гобеленів та архітектурних проектів «Джерела гармонії» архітектора, художника, музиканта Олега Слєпцова з нагоди його 55-річчя.

Там же 11-30 червня тривала експозиція оптичних ілюзій французького художника «Творча спадщина та міф Віктора Вазарелі».

4 червня в галереї Гері Боумена заслужена художниця України Ганна-Оксана Липа презентувала виставку «ДанаЯ». Окрім живопису, на виставці також можна було побачити вишукані авторські взірці ужиткової кераміки.

11-30 червня в галереї «Зелена канапа» було презентовано персональну виставку «Голос всесвіту» Світлани Семенів.

Бібліотечна справа

Протягом місяця відзначалися ювілейні дати:

160-річчя від дня народження Олександра Мишуги, 150-річчя Євгена Петрушевича, 87-ма річниця Ірини Сеник, 85-річчя Костянтина Степанкова, 170-річчя з дня смерті Маркіяна Шашкевича, 75-річчя з дня смерті Мирона Тарнавського.

Міжнародному Дню захисту дітей присвячено вікторину «Знай свої права, дитино!» «Діти – найвища радість у світі», правознавчий екскурс «Хай сяє сонце в цілім світі і щасливі будуть діти», книжкові виставки «Скільки сонця, скільки світла нам дарує красне літо», «Пора бентежна літо…» (Бориславська МЦБС, Радехівська, Жовківська РЦБС).

Ряд масових заходів присвячено Дню Конституції: правові години «Абетка правових знань», «Душа держави – закон», «Є така держава – Україна», вікторина «Знаймо права та закони», експозиція матеріалів «Конституція України: знати і виконувати», година державності «Конституція України – символ незалежності держави», день інформації «Мої права – моє життя», виставки «Конституція України – основний закон держави», «Молоді про право на кожен день», круглий стіл «Життя за основним законом України», «Право є втілення добра і справедливості» (Бориславська, Трускавецька МЦБС, Радехівська, Жовківська, Кам’янка-Бузька РЦБС).

Питанню краєзнавства присвячувались: перегляд матеріалів «Великі постаті малого міста», етнографічна бесіда «Борислав: минуле і сучасне» (Бориславська МЦБС), краєзнавча мандрівка «Подорож у давнину: місто моє рідне», «Кришталеві джерела Трускавця» (Трускавецька МЦБС), краєзнавча година «Будівничий новітньої української державності в Галичині з когорти тих, які ярмо скидали» (до 150-річчя Є.Петрушевича) (Кам’янка-Бузька РЦБС).

Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

4 червня у відділі літератури з національного та духовного відродження пройшов літературно-музичний вечір камерно-інструментальної музики від класики до сучасності, присвячений Дню захисту дітей. Концерт відбувся за участі учнів ЛССМШІ ім. С.Крушельницької (клас камерного ансамблю викладачів Матвіїв Л.В., Рішко Н.М.).

14 червня у відділі читального залу спільно з університетом «Львівський Ставропігіон» відбулася зустріч з відомим письменником, науковцем, лауреатом багатьох літературних премій, а також першої Міжнародної премії імені Данила Галицького, почесним професором університету «Львівський Ставропігіон», академіком ЮНЕСКО Богданом Сушинським. Приводом для цьогорічного приїзду письменника до Львова стала презентація одразу трьох нових книг Богдана Сушинського: другого тому його історичних есе «Князі та полководці Стародавньої України», історії духовної твердині Галичини «Слово про Скит Манявський» та документальної повісті про польського пілота періоду Другої світової війни Станіслава Скальського, який народився і зростав в Україні, - «Польський пілот із Кодими».

Крім того, відбулося вручення Богдану Сушинському, від імені ради засновників, диплома Міжнародної премії ім. Д. Галицького та високої козацької відзнаки - ордена Гетьмана Сагайдачного.

Також до уваги присутніх була оформлена бібліотечними працівниками книжкова виставка «Голосами віщої давнини: з творчого доробку Богдана Сушинського, письменника, історика, науковця».

19 червня у відділі читального залу відбувся черговий круглий стіл, присвячений трагічним подіям на Волині 1943 р.

В обговоренні взяли участь: директор ЛОУНБ Іван Сварник, який коротко охарактеризував міжвоєнний період в історії Польщі, котрий відзначався напруженими, а часом і відверто ворожими стосунками між українцями й поляками, дослідник політичної історії ХХ ст. Юрій Сливка зупинився на періоді становлення польської держави 1918 р., політичних концепціях польських еліт з українського питання, ставленні українців до польської держави та держави до українців та філософ Ігор Держко розповів про релігійну сторону польсько-українських стосунків. Усі присутні погодилися з думкою, що трагічні події на Волині стали наслідком попереднього збройного.

У відділі читального залу продовжився показ документально-історичних фільмів із циклу «Історія в кадрі»:

5 червня «Павло Скоропадський» Фільм присвячений українському громадському, політичниму діячеві, останньому гетьману Української держави, одному із лідерів та ідеологів монархічного гетьманського руху.

12 червня «Між Гітлером і Сталіним: Україна в Другій світовій війні». Фільм присвячений пам'яті всіх, хто боровся за свободу України, пам'яті мільйонів жертв комуністичних репресій і українців-остарбайтерів.

26 червня «Вогонь і зброя». Стрічка висвітлює діяльність УПА на Закерзонні (західні етнічні українські землі, які згідно з планом лорда Керзона після Першої світової війни опинились у складі Польщі), куди входять Лемківщина, Надсяння, Холмщина та Підляшшя. Показано місця важливих боїв, криївок, про свою боротьбу розповідають вояки з усіх сотень, що діяли на Закерзонні, а також останній головний командир УПА Василь Кук.

20-21 червня у відділі читального залу відбулася вже друга польсько-українська бібліотечна конференція, організована бібліотечними асоціаціями обох країн. Темою конференції було гасло «Бібліотека єднає покоління», а доповіді стосувалися практичного досвіду бібліотекарів у спілкуванні з дітьми та молоддю, з одного боку, та людьми похилого віку.

Протягом місяця в бібліотеці було розгорнуто такі виставки:

  • Відділ читального залу:

– «Конституція України – втілення національної ідеології державотворення» (до Дня Конституції України);

– «Наркотики – реальність чи міф ілюзій» (до Міжнародного дня боротьби зі зловживання наркотиками).

  • Відділ літератури з національного та духовного відродження:

– «З когорти тих, які ярмо скидали» (до 150-річчя від дня народження Є.Петрушевича, громадсько-політичного діяча, президента ЗУНР);

– «Українська феміністка з пером і ланцетом» (до 115-річчя від дня народження С.Парфанович, громадської діячки, журналіста, дійсного члена НТШ);

– «Будителька іскри прекрасного, людяного, шляхетного» (до 85-річчя від дня народження» А.Канич, поетеси);

– «Непохитний борець за національну ідею» (до 100-річчя від дня народження П.Мірчука, дослідника історії визвольної боротьби українського народу ХХ ст.);

– «Волинь, як щеплення від історичного забуття» (до 70-річчя Волинської трагедії).

  • Відділом мистецької літератури:

– «Покликаний творити музику» (до 170-річчя від дня народження Е.Гріга, норвезького композитора);

– «Співець добра і краси» (до 160-річчя від дня народження О.Мишуги, співака, педагога);

– «Видатний реформатор опери» (до 200-річчя від дня народження Ріхарда Вагнера, німецького композитора, диригента, музичного теоретика);

– «Скарбниці художньої культури» (до Міжнародного дня музеїв).

  • Відділом мистецької літератури:

– «Перспективи розвитку цифрового телебачення»;

– «Ремонт і сервіс автомобілів»;

– «Інновації та інвестиції в галузях промисловості»;

– «Комплексна система захисту рослин».

Робота Народних домів. Художня самодіяльність

16 червня в Народному домі с.Руди (Жидачівський р-н) відбувся Другий фестиваль духовної пісні «Радість в серці засіяє, богу пісня хай лунає» в рамках святкування 1025-річчя хрещення Київської України-Руси.

14-16 червня в с.Зашків (Жовківський р-н.) пройшов щорічний національно-патріотичний фестиваль «Зашків – земля героїв», приурочений 122-й річниці від дня народження полковника армії УНР, першого голови ОУН Євгена Коновальця. Фестиваль відбувся за сприяння Львівської обласної ради.

В Самборі з нагоди 100-річчя від дня народження акторки, режиссера Тамари Підгаєвської відбулося урочисте відкриття пам’ятної дошки на фасаді Народного дому, в якому працював коллектив, очолюваний нею.

У Народному домі с.Новосілки (Буський р-н) розпочався ІІІ районний фестиваль духовної пісні «Душа моя величить Бога», приурочений до 170-річчя з дня смерті Маркіяна Шашкевича.

Музейна справа

Протягом місяця у Національному музеї у Львові ім. А.Шептицького експонується виставка творів «Сергій Васильківський. Українська доля Дикого Поля» зі збірки Харківського художнього музею.

13 червня в Музеї етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України відбулося відкриття виставки монотипій графіка, живописця, дизайнера вітражу Юрія Віктюка (США).

20 червня у Палаці Бандінеллі було відкрито виставку «Скарби нації», що поєднує експонати Київського музею історичного культурного надбання «ПЛАТАР» та Львівського історичного музею.

 

Лічильник

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday395
mod_vvisit_counterYesterday588
mod_vvisit_counterThis week395
mod_vvisit_counterLast week4481
mod_vvisit_counterThis month23986
mod_vvisit_counterLast month28241
mod_vvisit_counterAll days3006840

We have: 17 guests online
Your IP: 35.170.78.142
 , 
Today: жовт. 25, 2020

Партнери

Банер
Банер
Банер
Банер

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

Банер

Соцмережі

AddThis Social Bookmark Button