Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

Серпень 2013
Четвер, 10 жовтня 2013, 15:56

До Дня Незалежності України в усіх районах обласного центру проходили урочисті заходи.

Святкування у Львові тривало декілька днів та поєднало у собі різноманітні заходи. Відтак, на площі Ринок відбувся «Ранок Незалежності» за участю «Віртуозів Львова» та дитячих колективів. На площі Міцкевича можна було побачити виставку автомобілів MINI Cooper у рамках міжнародного з’їзду «Mini Gatherin», біля пам’ятника А.Міцкевичу відбувся «Акафіст до Пресвятої Богородиці» та виступ хорової капели «Дударик». У Парку культури і відпочинку ім. Б.Хмельницького пройшов святковий концерт Ігоря Богдана «Дарунок для львів’ян». Міжнародний веломарафон «Львів – Краків 2013» проходив на проспекті Свободи. Новою локацією цьогорічних святкувань став Левандівський парк, що на вулиці Повітряній, де пройшов фестиваль за участю колективів з Білорусії, Польщі та України «Ближче один до одного Львів-Люблін-Брест». Також у парку працював ярмарок народних ремесел, на якому проводилися майстер-класи. На Сихові відбулася Божественна літургія за Україну у Храмі Різдва Пресвятої Богородиці. На проспекті Червоної Калини – шоу байкерів. На майдані перед Кінопалацом ім. Довженка відбувалися спортивні змагання, конкурси, майстер-класи, забави та урочисте віче.

Театрально-концертне життя

Фестивалі:

З 2 до 4 серпня тривав фестиваль середньовічної культури «Ту Cтань!», який проходив на території Державного історико-культурного заповідника «Тустань» у селі Урич Сколівського району. Впродовж трьох днів гості фестивалю відчули атмосферу часів Київської Русі ІХ-ХІІІ ст.: середньовічна музика, героїчний епос та автентика.

16-18 серпня у селі Родатичі Городоцького району пройшов V Фестиваль «Захід-2013».

З 22 до 25 серпня у Львові в Музеї ідей проходив фестиваль незалежного кіно «КіноЛев-2013», присвячений Андрієві Тарковському. До ретроспективної програми «7 слів» увійшли сім фільмів режисера, а також три документальні фільми про нього.

19 серпня в Національному академічному драматичному театрі ім. М. Заньковецької відбувся концерт пам’яті Ігоря Білозіра «Слід на землі». Безсмертні хіти відомого українського композитора прозвучали у виконанні відомих артистів, серед яких Оксана Білозір, Ніна та Антоніна Матвієнко.

Образотворче мистецтво

З 20 серпня до 8 вересня у Львівському палаці мистецтв тривала виставка «50 видатних фотографій «National Geographic», яка представила найкращі фотографії журналу за всю його 125-річну історію.

Там же протягом місяця експонувалась виставка «Дорога/Куб/Інцидент/Скрута» польського митця Марека Вавро.

До 31 серпня тривала виставка народного художника України Володимира Слєпченка, який представив свій творчий доробок за останні три роки.

2 серпня мистецька галерея Гері Боумена запросила на відкриття виставки «Вітер з моря» одеського художника Андрія Герасим’юка.

6 серпня у галереї «ICONART» відкрився проект «Частина цілого» іконописця та Святослава Владики.

10 серпня у галереї «Дзиґа» відбулося відкриття виставки «Портрети з околиць» відомого російського фотографа Олега Відєніна.

13 серпня в галереї «Зелена канапа» експонувалась виставка «Жовтий автобус» Ірини Мориквас.

19 серпня у мистецькій галереї Василя Пилип’юка відкрилась виставка світлин із життя та творчості відомого композитора Ігоря Білозіра, які були зроблені фотографом та товаришем композитора Володимиром Дубасом.

Бібліотечна справа

Бібліотеками області до Дня Незалежності України та до Дня державного прапора проводилися вечори, історичні екскурси, експрес-інформації, бесіди, оформлялись книжкові виставки на теми: «З любов’ю до Вітчизни», «Україно, земле рідна, земле сонячна і хлібна, Ти повік у нас одна», «Звешся велично Україною, земле зачарована моя!», «Україна! Мій духмяний дивосвіт», «Символіка України – Державний прапор» (Турківська РЦБС); «Святе ім’я твоє, Незалежна Україно!», «Осмислюючи надбання століть» (Радехівська РЦБС); «Україно! Незрадлива й свята Берегине» (Трускавецька МЦБС); «О, Україно, о рідна ненько», «Прапор України – рідний, заповітний» (Сколівська РЦБС); «Вітай своє, Вкраїно, Воскресіння», «У серці рідна Україна», «Шлях до Незалежності довжиною в історію», «Прапор міцності й незалежності», «Кольори, що дають надію» (Бориславська МЦБС); «Незалежність України – воля для себе і для світу», «Святиня нашого народу», «Внесемо прапор вільної держави» (Кам’янка-Бузька РЦБС).

Питанню краєзнавства присвячено: дайджести «Борислав літературний», «Борислав – минуле і сучасне», зустріч у літературній вітальні «Краплини серця й іскорки душі Григорія Чернюка» (Бориславська МЦБС), інформаційний калейдоскоп «Цікаві факти про Трускавець» (Трускавецька МЦБС), історична розвідка «З історії рідного міста: міський парк та оранжерея» (Радехівська РЦБС).

До 157-річчя від дня народження Івана Франка було оформлено та проведено: поетичну вітальню «Поклін тобі, моя зів’яла квітко» (Турківська РЦБС), усний журнал «Іван Франко і Сколівщина», виставку-портрет «Франко – духовний батько Галичини», годину поезії «Франко – поет національної честі» (Сколівська РЦБС), експозиції матеріалів «Дух Франка із нами повсякчас», «…Дух, що тіло рве до бою…», книжкову виставку «Іскри Франкової кузні» (Бориславська МЦБС), Франкові читання «Поет національної честі», «Каменяр у царстві духу», літературні вечори «Поезія болю і нескореності духу», «Нам пора для України жить» (Кам’янка-Бузька РЦБС).

Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

У відділі читального залу продовжився показ документально-історичних фільмів із циклу «Історія в кадрі»:

– 7 серпня «Бій за гору Маківка» (ч.1.)

- 14 серпня «Бій за гору Маківка» (ч.2.) Фільм відзнятий з нагоди 95-ї річниці переможного бою Легіону Українських Січових Стрільців над російськими окупантами. Саме на Маківці весною 1915 року під час Першої світової війни відбулася низка боїв УСС із регулярними частинами російської імператорської армії.

- 21 серпня «Дмитро Донцов. Зоряний інтеграл». Такі люди народжуються раз на століття, аби здійснити революційний переворот, переоцінити всі цінності, висунути нові ідеї або дати нові скрижалі. Такі люди завжди пливуть проти течії, ніколи не вагаються виступити проти думки більшості чи взятися за ніби безнадійну справу. І тому саме такі люди визначають повороти історії.

- 28 серпня «У пошуках істини. Олекса Довбуш: кохання карпатського розбійника». У стрічці висвітлюється особливий погляд ведучого В’ячеслава Гармаша на життя і діяльність найвідомішого ватажка опришків Олекси Довбуша.

Протягом місяця в бібліотеці було розгорнуто такі виставки:

  • Відділ читального залу:

- «Незалежна, велична, свята і земна Україна» (до Дня Незалежності України).

  • Відділ літератури з національного та духовного відродження:

– «Всіх нас, християн, нехай пом’яне Господь Бог» (до 1025-річчя хрещення України-Русі).

  • Відділ мистецької літератури:

- «Прийдіть і нехай мої камені з вами говорять…» (до 100-річчя від дня народження Євгена Дзиндри, скульптура, педагога);

– «Голос корифея українського співу» (до 110-річчя від дня народженя Бориса Гмирі, співака);

- «Постать у мистецтві (до 100-річчя від дня народження Віри Свєнціцької, мистецтвознавця);

- «Мрійливий ліризм композитора» (до 120-річчя від дня народження Нестора Нижанківського, композитора, піаніста).

  • Відділ виробничої літератури:

- «Розвиток органічного агровиробництва»;

- «Золоті соти: секрети високопродуктивного бджільництва» (до Дня пасічника);

- «Торгівля в умовах ринкових відносин»;

- «Економічна безпека продуктів харчування»;

–«Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє»;

–«Безпека дорожнього руху»;

–«Винаходи – інновації».

Робота Народних домів. Художня самодіяльність

4 серпня в Народному домі м. Ходорова Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» за підтримки Зарваницької громадської ініціативи та громадської організації «Небайдужі» презентували спільний всеукраїнський проект «Едвард Козак мандрує Україною». У рамках презентації було відкрито виставку репродукцій творів митця.

4 серпня в Народному домі м. Сокаль відбувся пісенний конкурс «Золота октава», який уже вдруге організувала громадська організація «Світанок».

«Земля – твій рідний дім, і ти – господар в нім» – під такою назвою пройшов творчий звіт працівників Народних домів та бібліотек сіл Хлівчани і Тяглів Сокальського району.

В с. Лещатів Сокальського району пройшов творчий звіт учасників художньої самодіяльності місцевого Народного дому.

Музейна справа

З 5 до 9 серпня в рамках культурно-освітньої програми «Канікули в музеї» Художньо-меморіальний музей Івана Труша (відділ Національного музею у Львові ім. А. Шептицького) проводив для дітей молодшого та середнього шкільного віку тематичний цикл віртуальних екскурсій «Слідами мандрів Івана Труша».

23 серпня у Буському районному народному домі урочисто відкрили і освятили краєзнавчий музей.

4 серпня у Городоцькому історико-краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки ляльки-мотанки «Намотаю тобі долю…» мисткинь Л.Мацко, Т.Фургали та І. Бердаль-Шевчик.

18 серпня в Старосамбірському історико-краєзнавчому музеї пройшла презентація виставки макетів дерев’яних храмових споруд «Давня українська сакральна архітектура: Бойківщина, Гуцульщина, Лемківщина» Михайла Ясковича.

 

Лічильник

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday141
mod_vvisit_counterYesterday646
mod_vvisit_counterThis week3486
mod_vvisit_counterLast week4481
mod_vvisit_counterThis month27077
mod_vvisit_counterLast month28241
mod_vvisit_counterAll days3009931

We have: 12 guests online
Your IP: 18.210.11.249
 , 
Today: жовт. 30, 2020

Партнери

Банер
Банер
Банер
Банер

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

Банер

Соцмережі

AddThis Social Bookmark Button