Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

Квітень 2012
Четвер, 15 листопада 2012, 11:34

18 квітня у Львові відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності щодо вшанування пам’яті українців – учасників історичних подій Великої війни 1409-1411рр. та Грюнвальдської битви 1410р. Під час засідання Комітету представили робочий варіант картини, яка у подальшому може бути центральним фрагментом майбутньої діорами «Галицькі хоругви в Грюнвальдській битві 1410 р.».

З 20 до 22 квітня в обласному центрі вперше відбувся гастрономічний фестиваль «Львів на тарілці», який мав на меті презентувати все багатство львівської кухні.

Фестиваль розпочався гала-вечерею, яку підготували ресторани «Шекспір», «Кумпель» та «Світ кави», на подвір'ї палацу Потоцьких, а продовжився ярмарком-презентацією, де понад 20 львівських ресторанів та кав'ярень мали нагоду презентувати львів'янам та гостям міста страви власного виробництва.

З 27 до 29 квітня у Палаці мистецтв відбувся VI Львівський міжнародний дитячий фестиваль. Організатори підготували для дітей цікаву програму та безліч заходів, серед яких вікторини, ігри, майстер-класи. На фестивалі представили свою книжкову продукцію кращі українські видавництва.

Вже вп’яте з 28 квітня до 1 травня на пл. Ринок проходило святкування Дня батяра, на якому львів’яни та гості міста мали унікальну можливість поринути в атмосферу настрою, побуту, стилістики такого автентичного львівського явища, як батярство.

Театрально-концертне життя

5 і 6 травня у Першому українському театрі для дітей та юнацтва відбулася прем’єра вистави «Коли у світ з’являється людина» за однойменним твором Мартіна Гекманса.

Образотворче мистецтво

1 квітня у Львівському палаці мистецтв народний художник України Мирослав Откович презентував мистецький проект «1000 років Собору святої Софії Київської». Зокрема, серед присутніх картин були зображені копії із стародруків, портрети князя Ярослава, княжни Анни, митрополита Петра Могили. Доповнювали проект вироби із кованого металу.

З 3 до 22 квітня в галереї «Зелена канапа» експонувалася виставка живопису «Фрукти на металі» Петра Сметани.

24 квітня вперше в стінах «Зеленої канапи» відкрилася персональна виставка живопису «Палімпсест» одного з найцікавіших і найоригінальніших художників нової генерації Львова Дениса Струка.

12 квітня у галереї «Дзиґа» відбулося відкриття фотопроекту «Універсальні простори» Кості Смолянінова.

27 квітня в арт-галереї «Коралі» було розгорнуто першу персональну фотовиставку «Apocalypse Please» фотографа із Лондона, проте корінного львів’янина – Олександра Перепечая.

З 24 квітня до 19 травня в галереї LvivArt триватиме виставка живопису «Моменти лялькового простору» Ольги Володарської-Іщук.

З 25 квітня до 15 травня в галереї «Сливка» експонуватиметься виставка «Мій світ» Оксани Кирилової, яка вже два роки поспіль представляє Україну на фестивалі мистецтв «Обуезьель» (Франція).

З 13 квітня до 2 травня у галереї «Леміш» проходитиме персональна виставка картин «Музей покинутих секретів: Проекція» Ростислава Лужецького, ілюстратора багатьох книг Оксани Забужко.

Бібліотечна справа

У Сокальській центральній районній бібліотеці ім. В.Бобинського пройшов творчий вечір члена літературно-мистецького об’єднання «Колос» Володимира Сірка.

У Самбірській центральній районній бібліотеці для дорослих до 130-річчя від дня народження видатного українського політичного діяча, історика, соціолога, теоретика українського консерватизму В’ячеслава Липинського було присвячено усний журнал на тему «В’ячеслав Липинський – постать на тлі доби».

Краєзнавчій тематиці були присвячені:

краєзнавчі семінари «Помірки. Яцкова гора», «Т. Торосевич і Р. Ярош», «Курортний парк. Центральна вулиця курорту» (Трускавецька МЦБС); книжково-ілюстративна виставка «Сузір’я славетних імен Радехівщини», цикл бесід «Роман Шухевич і Радехівщина» (Радехівська РЦБС); літературно-краєзнавча вікторина «Своє місто щоб кохати, треба все про нього знати», тематична інформація «Музеї міста», година краєзнавства «Таємниці, легенди, бувальщини землі Прикарпатської» (Бориславська МЦБС).

Проводилися заходи до Великодніх свят. В бібліотеках області організовувалися народознавчі екскурси, години народознавства, години духовності, виставки, бесіди-роздуми. Різноманітною була тематика цих заходів: «Українська писанка – як дитяча пісенька», Великдень нас всіх на гостину кличе», «Христос Воскрес – радійте люди!», «Хресна дорога, тернистий шлях Сина Божого в літературі», «Святкуйте друзі, прийшов Великдень», «Задзвонив Воскресний дзвін», «Невмирущі джерела, свято Великодня».

Рядом заходів відзначено річницю Чорнобильської трагедії. В бібліотеках-філіях Трускавецької МЦБС було організовано день інформації «Чорнобиль – стихія чи розплата» та годину екології «Біль та тривоги Чорнобиля». «Чорнобильська трагедія – страшна катастрофа в історії людства» – під таким заголовком оформлені виставки в бібліотеках Сколівської РЦБС. В Кам’янка-Бузькій РЦБС пройшли вечори-спогади та вечори-застереження: «Лиш пам’ять спогад береже», «Вирвані з коренем», «Полин – сльозою омивається сльоза». Урок пам’яті «Чорнобиль застерігає» проведено в Радехівській РЦБС, годину скорботи «Чорнобиль, як жива рана» в Турківській РЦБС.

До Міжнародного дня Землі, та Дня довкілля бібліотеки області популяризували книги на тематичних полицях, книжкових виставках, проводили бесіди, перегляди літератури на теми: «Чистота довкілля залежить від нас», «Ліс – легені нашої планети» (Сколівська РЦБС), «Екологія – дзвони сьогодення», «Наша планета – колиска життя» (Радехівська РЦБС).

Виставку-портрет «Олекса Новаківський. Художник, педагог, просвітитель» до 140-річчя від дня народження митця підготувала Радехівська РЦБС.

Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

3 квітня у відділі мистецької літератури відбувся літературно-мистецький вечір «Талан і талант Леся Курбаса». Його відкрив народний артист України, актор Львівського національного театру ім. М.Заньковецької Богдан Козак, який розповів про життя і творчість одного з найвидатніших режисерів ХХ століття, зупинився на темі «Лесь Курбас і жіноцтво», що було надзвичайно цікаво. Завершив доповідь віршем Ліни Костенко «Заворожи мені, волхве!…».

Також у вечорі взяли участь:

  • кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри театрознавства та акторської майстерності ЛНУ ім. І.Франка Світлана Максименко (доповідь «Режисерська школа Леся Курбаса у практиці Львівського театру 1941-1944 рр.»);
  • асистент кафедри театрознавства та акторської майстерності ЛНУ ім. І.Франка Роман Лаврентій («Рубікон Курбаса: трагедія життя, тріумф творчості митця»);
  • письменниця, літературний редактор журналу «Просценіум», член НСПУ Ніна Бічуя («Мій Лесь Курбас: Між літературознавством і театрознавством»);
  • доцент кафедри театрознавства та акторської майстерності ЛНУ ім. І.Франка Майя Гарбузюк («Лесь Курбас – читач»).

Також було підготовлено книжкову виставку «Іде Лесь Курбас, а за ним іде нова доба» (Остап Вишня).

11 квітня у читальному залі відділу літератури з національного та духовного відродження відбулася творча зустріч з Евою Гатою — автором романів «Очищення, або роблю, що хочу», «Тут і там, або стежка між Парнасом і Олімпом», «З варяг у греки, або історія, накреслена рунами», «Сюрпризи долі, або змагання між Аполлоном і Паном», «Бланік відчиняє двері», «Три чесноти, або казка про оріхалк». Талановита письменниця та водночас доцент факультету прикладної математики Львівського університету ім. І.Франка стверджує, що Україна на шляху повернення до трьох чеснот: віри, надії та любові.

Ева Гата поділилася особистими життєвими спостереженнями, досвідом у творчій роботі, відповідала на численні запитання аудиторії. Гості зустрічі мали змогу придбати її романи з автографами.

18 квітня у відділі мистецької літератури відбулася презентація нотного збірника « Мелодії душі: солоспіви Анатоля Кос-Анатольського з репертуару Лілії Коструби».

Розпочала вечір завідувач відділу мистецької літератури ЛОУНБ Надія Письменна, яка детально зупинилась на другому виданні вокальних творів відомого композитора Анатоля Кос-Анатольського, які до цього часу зберігалися в рукописах. Дружина відомого композитора, заслужений працівник культури України Надія Кос розповіла про архівні матеріали чоловіка. З цікавою доповіддю «Пісня – життя моє» виступила професор ЛНМА ім. М.Лисенка Лідія Ніколаєва. Упродовж вечора звучали солоспіви у виконанні солістки Львівської філармонії Лілії Коструби під акомпанемент заслуженої артистки України Ярослави Матюхи та поезія А.Кос-Анатольського, яку читав актор Національного академічного драматичного театру ім. М.Заньковецької Роман Біль.

19 квітня відділі читального залу відбулася творча зустріч з відомим українським державним діячем, дипломатом, письменником Юрієм Щербаком та колишнім прес-секретарем Святійшого Патріарха Філарета Юрієм Дорошенком.

Юрій Щербак презентував свій роман «Час смертохристів. Міражі 2077». Поділився власним баченням сучасної політичної ситуації в Україні, окреслив актуальні проблеми, які стоять перед українським суспільством напередодні майбутніх парламентських виборів. Роман є застереженням, спробою моделювання ситуації, в якій може опинитися наша держава, якщо верхівка влади не докладе зусиль для негайної розбудови демократії в Україні. На завершення Юрій Щербак розповів про роботу на дипломатичній ниві у США, Канаді та Ізраїлі, відповів на запитання присутніх.

До книги Юрія Дорошенка «Без догмату. Релігійні магістралі» увійшли матеріали журналістських досліджень, критичні статті, роздуми, інтерв’ю (зокрема, кілька розмов із Високопреосвященним митрополитом Димитрієм) за період від кінця минулого століття до сьогодення.

До дня Чорнобильської трагедії у читальному залі було підготовлено книжкову виставку «Чорний біль полину». Під такою ж назвою на сайті бібліотеки було оформлено віртуальну книжково-ілюстративну виставку.

Там же до Міжнародного дня Землі було розгорнуто книжкову виставку «Природа – джерело життя та краси».

У відділі літератури з національного та духовного відродження протягом місяця пропонувалися виставки: «Воскресіння Господнє – перемога Божої правди»; «В ім’я волі й незалежності української нації» (до 130-річчя від дня народження В’ячеслава Липинського).

Музейна справа

19 квітня У Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького відбулося літературно-музичне дійство «Аve, Жінко…» в рамках заходів з нагоди 140-річчя від дня народження видатного українського художника Олекси Новаківського (1872-1935 рр.).

20 квітня там же у форматі виставки було представлено проект «Феномен дерев’яної церкви». На виставці представлені фотографії найкращих взірців пам'яток дерев'яної сакральної архітектури України і Польщі, які увійшли до спільної польсько-української транскордонної номінації "Дерев’яні церкви українських і польських Карпат" до включення до Списку світової спадщини ЮНЕСКО.

У Львівському музеї етнографії та художнього промислу (в рамках проекту «Французька весна») відкрилася виставка графічних робіт Міхая Тімошенка за мотивами повісті Івана Франка «Герой поневолі».

17 квітня у музеї-заповіднику «Золочівський замок» було експоновано збірну виставку талановитих золочівських художників Михайла Голютяка, Віталія Гайдара, Володимира Грішина, Володимира Дідули, Оксани Кирилової і Галини Гевко.

Робота Народних домів. Художня самодіяльність

20 квітня у Львівському палаці мистецтв автентичний гурт «Коралі» вже втретє провів вечорниці для мешканців міста Львова. У програмі були великодні ігри та обряди, гаївки і танці. Також було запрошено гурти автентичної музики «Марвінок», «Трояка Ружа» та інші.

З нагоди Христового Воскресіння у районних народних домах Львівщини відбулася низка святкових заходів: конкурс-ярмарок «Великодня писанка» (Самбірський р-н); духовна година «Хресна дорога (Тернистий шлях Ісуса Христа)» (с.Дубрівка, Самбірський р-н); фольклорне свято гаївок «Великодні передзвони» (с. Підліски, Мостиський р н); вечір роздумів над Страстями Христовими (с.Красне, Буський р-н); усний журнал «Хресна дорога, тернистий шлях Ісуса Христа, Сина Божого» (с.Гаї, Бродівський р-н).

У Квітну неділю на сцені Сколівського народного дому відбулася вистава за мотивами Хресної дороги Спасителя «Він задля нас людей…».

У Самбірському народному домі відділ культури міськвиконкому організував урочистий захід «Моя Карпатська Україно, найкраща квітко на землі», приурочений 73-й річниці утворення Карпатської України.

У Народному домі с. Підгайчики (Самбірський р-н) відбулася зустріч з журналістом, автором десяти книг для допитливих і кмітливих, депутатом районної ради Богданом Ладанаєм.

У Бродівському народному домі своє 50-річчя відсвяткував самодіяльний народний драматичний театр «Пошук» під керівництвом Марії Радзівіль.

У Народному домі Трускавця відбулася творча зустріч з поетом, перекладачем, політичним та громадським діячем, лауреатом Національної премії ім. Т.Шевченка Романом Лубківським. В межах зустрічі було презентовано збірку поета «Чаша непокори», із циклу «Сто поезій».

 

Лічильник

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday144
mod_vvisit_counterYesterday646
mod_vvisit_counterThis week3489
mod_vvisit_counterLast week4481
mod_vvisit_counterThis month27080
mod_vvisit_counterLast month28241
mod_vvisit_counterAll days3009934

We have: 5 guests online
Your IP: 18.210.11.249
 , 
Today: жовт. 30, 2020

Партнери

Банер
Банер
Банер
Банер

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

Банер

Соцмережі

AddThis Social Bookmark Button