Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

Травень 2012
Четвер, 15 листопада 2012, 13:33

До Дня захисту дітей 26-27 травня у Музеї народної архітектури та побуту у Львові відбудеться фестиваль «Казка у гаю».

Фестиваль підтримує та створює умови для розвитку дитячо-юнацьких колективів театрального жанру, надає можливості реалізувати свій творчий потенціал, обмінятися досвідом, репертуаром, потрапити у казкову атмосферу та у казкове місце. Учасниками фестивалю є дитячі театральні колективи з різних міст України. Тема цьогорічного свята – «Силу і здоров’я збережемо – життя казково проживемо!»

Захід щорічно відбувається просто неба, має свою історію, традиції і є улюбленим святом казки для учасників та гостей.

Театрально-концертне життя

5 травня в Національному академічному українському драматичному театрі ім. Марії Заньковецької пройшов бенефіс заслуженої артистки України Ірини Швайківської.

19 травня режисер Григорій Шумейко поставив на великій сцені театру драму «Вода життя» письменника-шістдесятника Валерія Шевчука.

23-24 травня трупа Чернівецького муздрамтеатру ім. Ольги Кобилянської показала львів'янам одну з найгучніших прем’єр минулого сезону – виставу «Тисяча снопів вітру». Це перша і єдина постановка про легендарного Івана Миколайчука, який розпочинав свій шлях саме з Чернівецького театру.

3 травня у Львівській філармонії відбувся творчий вечір Юрія Винничука «У колі друзів» з нагоди 60-річчя письменника.

17 травня пройшло урочисте відкриття ХХХІ Міжнародного фестивалю музичного мистецтва «Віртуози».

27 травня в рамках фестивалю Люблінський оркестр дав концерт сучасної класичної музики. Соліст – один з найкращих українських піаністів Йожеф Ермінь.

5 і 6 травня у Першому українському театрі для дітей та юнацтва при підтримці Гете-інституту в Україні відбулася прем’єра вистави «Коли у світ з’являється людина» за однойменним твором Мартіна Гекманнса.

1, 2 та 6 травня Львівський академічний духовний театр «Воскресіння» представив публіці прем’єру вистави-притчі «Сарана» за твором сербського драматурга Біляни Срблянович. Режисер-постановник – Ярослав Федоришин.

Там же 18-20 травня пройшла вистава «Ніч для жінок» (інтегральний стриптиз). П’єса відома світовому глядачеві за численними постановками, які незмінно б’ють усі рекорди популярності. У 2001 році вона була нагороджена вищою театральною премією Франції «Мольєр».

Образотворче мистецтво

11 травня відбулося відкриття польсько-українського мистецького проекту «Львівські панянки». Це презентація художніх творів та власної авторської думки митців про львівську жінку. Художники – чоловіки та жінки – у роботах показали своє бачення дівчинки, дівчини, жінки, мами.

У проекті взяв участь 31 автор – молоді та знані художники, серед яких Малгожата Аніта Вернер, Ева Анна Нєсторовіч, Анна Папєрнік, Лінас Домараскас (Польща), Олександр Войтович, Марта Грицик, Дмитро Гунц, Олександр Коровай, Юрій Кох, Олена Левдер, Лілія Лесюк, Сергій Макушин, Мечислав Малавський, Ігор Мацієвський, Сергій Міхновський, Борис Буряк та інші.

2 травня у львівській кав’ярні-галереї «Штука» відбулася презентація виставки «Середмістя» та листівок львівського фотографа та дизайнера Юрка Морикваса.

З 25 квітня до 15 травня в галереї «Сливка» експонувалася виставка Оксани Кирилової «Мій світ».

З 4 до 22 травня в галереї «Леміш» пройшла колективна виставка живопису та скульптури «Квіти».

Понад 40 робіт представили Оксана Андрущенко, Анна Біляк, Борис Буряк, Анастасія Григор’єва, Людмила Давиденко, Юлія Долинська, Михайло Демцю, Віктор Жмак, Анастасія Крайнєва, Соломія Ковтун, Ростислав Лужецький, Сергій Олежик, Петро Сметана, Петро Старух, Петро Сипняк, Ігор Теплий та ін.

З 8 до 22 травня у галереї «Дзиґа» тривала експозиція проекту «Українська текстильна мініатюра».

Там же 23 травня відкрилась виставка малярства Петра Гуменюка.

З 8 травня до 8 червня в галереї сакрального мистецтва «ICONART» експонується виставка Олі Пильник «Плоди пізнання».

З 15 травня до 2 червня в галереї «Зелена канапа» триває персональна виставка малярства Ольги Погрібної-Кох «Таємне тіло Львова».

Бібліотечна справа

З нагоди Дня працівників культури та аматорів народного мистецтва бродівський художник і краєзнавець Богдан Лоза подарував Бродівській центральній районній бібліотеці написаний ним портрет української поетеси Лесі Українки.

Бібліотеки області різноманітними заходами відзначали ювілейні дати: 155-річчя від дня народження А. Чайковського (Сколівська РЦБС, Бориславська МЦБС); 100-річчя М. Стельмаха (Сколівська РЦБС, Турківська РЦБС, Бориславська МЦБС); 195-річчя М. Костомарова (Турківська РЦБС); 105-річчя І. Вільде; 100-річчя В. Собка; 90-річчя А. Дімарова (Бориславська МЦБС).

До Дня матері в бібліотеках оформлено книжкові виставки «Яка святинна – мамина любов» (Трускавецька МЦБС), «Ми матір називаємо святою», «Мати – це святе» (Сколівська РЦБС), «Материнська любов – найсвятіша» (Турківська РЦБС), «Вклоняюсь, мамо, я тобі», «Берегиня родинного гнізда» (Бориславська МЦБС), «Берегиня роду», «Воістину небесна і земна» (Кам’янка-Бзька РЦБС); проведені дитячі ранки, літературні вечори «Молитвою, тебе вітаємо мамо» (Сколівська РЦБС), «Ніжна, вірна і кохана – моя мама» (Трускавецька МЦБС), «Найріднішій, наймилішій рідній Матінці моїй» (Бориславська МЦБС), «Берегиня роду» (Кам’янка-Бузька РЦБС), «Ніщо не вічне – тільки матері», «Вам Берегині роду» (Жовківська РЦБС).

Також бібліотеками проведено цикл заходів патріотичного спрямування до Дня Перемоги: «Ми не забудемо нічого, забути сил у нас нема» (Турківська РЦБС), «Цей день ми наближали як могли» (Сколівська РЦБС), «Перемоги тяжкий шлях», «Тільки пам’ять не сивіє» (Кам’янка-Бузька РЦБС), «Пам’ять серця, пам’ять сивини, пам’ять тих, хто не прийшов з війни» (Бориславська МЦБС).

Зорієнтуватися юним користувачам у виборі майбутньої професії допомагали інформаційний калейдоскоп «Професія і вимоги часу», п’ятихвилинка «Я вибираю професію», перегляд літератури «Людина славна працею», година спілкування «Вибір професій, або задача з багатьма невідомими» (Бориславська МЦБС).

Поширенню бібліотечно-бібліографічних знань сприяли бібліотечно-бібліографічні уроки «Як користуватися каталогами та картотеками», «Самостійний вибір книг у бібліотеці», «З чого зроблена книга» (Бориславська МЦБС).

До Міжнародного дня родини проведені літературні години та вечори-зустрічі з найкращими читаючими сім’ями на тему «Родина, родина від батька до сина» (Сколівська РЦБС), свято родини «Тільки родина, як зірка єдина, твій порятунок надійний причал» (Жовківська РЦБС).

Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

14 травня в читальному залі відділу літератури з національного та духовного відродження відбувся святковий концерт-дарунок учнів середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату ім. С.Крушельницької, присвячений Дню матері.

До присутніх мам з теплими словами та побажаннями звернувся директор бібліотеки Іван Сварник. У концерті прозвучали твори Й.Гайдна «Тріо №21» (І ч.), В.А. Моцарта «Сонета №1» (І ч.), Л. Ревуцького «Вальс», В. Барвінського «Квартет», З. Фібіха «Соната» та ін. Слухачі високо оцінили виступ дуету «Веселі козачки» – лауреатів численних міжнародних конкурсів Ореста Матвіїва та Миколи Мамчура, які виконали пісні «Ой хмариться, туманиться», «Козачок», «Бандуристе, орле сизий».

За святковий подарунок дирекція бібліотеки винесла подяку учням та викладачам музичної школи-інтернату ім. М. Крушельницької.

До свята працівниками бібліотеки було оформлено книжкову виставку «Усі квіти землі матерям берегиням».

У відділі літератури з національного та духовного відродження протягом місяця експонувалися ще дві виставки: «Вірність Богові і Україні» (до 100-річчя Пласту); «Видіння відділу літератури з національного і духовного відродження.

15 травня відділом літератури іноземними мовами було організовано літературно-мистецький вечір «Карел Гінек Маха: стихія кохання», присвячений творчості найвидатнішого чеського поета та прозаїка доби романтизму Карела Гінека Махи (1810-1836). Захід відбувся з ініціативи студентів 3-го курсу слов'янської філології ЛНУ ім. І. Франка. Багато цікавих епізодів з життя письменника, пов'язаних зі Львовом, розповів кандидат філологічних наук, викладач ЛНУ ім. І. Франка Олександр Моторний. У програмі вечора прозвучали літературні розвідки студентів Діани Мелько та Ганни Чури про особливості художніх образів та засобів поеми «Май», а також відгуки про поему в чеській критиці. Адже Карел Гінек Маха, як ніхто свого часу в Чехії, був критикований тогочасною критикою за аполітичні погляди.

На вечорі відбулась презентація та перегляд фільму «Май», привезеного з Чехії та прокоментованого студентом кафедри слов’янської філології ЛНУ ім. І.Франка Володимиром Алфавіцьким.

Музейна справа

12 травня у Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької у Львові відбулося вручення Міжнародної премії імені геніального австрійського композитора Вольфганга Амадея Моцарта «Жезл Моцарта» відомому львівському диригенту, народному артисту України Юрію Луціву.

17 травня у Національному музеї ім. Андрея Шептицького у Львові посол Франції Ален Ремі відкрив виставку «Нормандія в живописі», присвячену 20-річчю дипломатичних відносин з Україною. Цей престижний проект зібрав 57 картин, авторами яких є як знані художники (Ежен Буден, Гюстав Курбе, Клод Моне, Огюст Ренуар), так і менш відомі широкому загалу митці.

18 травня у Львові відбулася «Ніч музеїв», присвячена роковинам трагічної акції «Вісла», пам’яті учасників визвольного руху та всіх українців Закерзоння, які в 40-х роках ХХ століття назавжди втратили свої домівки. Захід розпочався спільною молитвою, потім до опівночі можна було відвідати різноманітні виставки, які музей підготував до цієї дати.

У Художньо-меморіальному музеї Олекси Новаківського триває виставка творів Олекси Новаківського із приватної колекції Миколи Мушинки.

11 травня в Музеї-садибі родини Антоничів (с. Бортятин Мостиського р-ну) відбулася презентація збірки поезії «Із небом у серці» Христини Потапенко.

Робота Народних домів. Художня самодіяльність

На Самбірщині шостий рік поспіль проходить фестиваль «Пісня родинного вогнища», що став традиційним завдяки підтримці організаторів відділу культури і туризму РДА.

6 травня у Бродівському Народному домі з нагоди 20-ти річчя відбувся творчий звіт зразкового вокально-хореографічного ансамблю «Дивограй» «Звеселяйся, рідний краю, в танці й пісні «Дивограю».

12 травня в Народному домі міста Пустомити відбулась урочиста академія, приурочена операції «Вісла».

У Бродівському районному Народному домі відбулися урочистості з нагоди Дня працівників культури та аматорів народного мистецтва.

На Львівщині пройшли заходи до Дня матері, які проводилися місцевими структурними підрозділами управління культури та управління з питань сім’ї та молоді Львівської обласної державної адміністрації.

Зокрема, 13 травня у районному Народному домі міста Перемишляни відбулися урочистості за участі керівників району та святковий концерт, підготовлений художніми колективами РНД, Бібрського БДЮТ та ДНЗ «Сонечко» (м. Перемишляни).

Відділ сім’ї та молоді м. Борислав Дню матері присвятив заключний гала-концерт фестивалю юних талантів.

13 травня Червоноград вітав матерів у Народному домі міста, де відбулося нагородження переможниць конкурсу «Берегині нашого міста».

13 травня у Трускавці пройшов гала-концерт переможців міського фестивалю-конкурсу дитячої творчості «Мелодія намиста». У заході взяли участь матері-героїні міста.

13 травня святкова атмосфера панувала і у Моршині, де в храмах відбулися святкові літургії, а на міській площі – концерт.

Святкування у Дрогобичі також розпочалися із літургії у Кафедральному соборі пресвятої Трійці (УГКЦ) та продовжилися на пл.Ринок, де відбувся концерт до Дня матері, а 14 травня у сесійному залі виконкому Дрогобицької міської ради вітали жінок, які отримали звання «Мати-героїня».

13 травня відділ сім’ї та молоді Городоцької райдержадміністрації в районних домах культури організував святкові концерти місцевих колективів, а у приміщенні Городоцького Народного дому відбулося родинне свято талановитих родин «Мелодія сердець».

Багатий заходами був і Миколаївський район Львівської області. 13 травня в міському Палаці культури райдержадміністрація провела гала-концерт районного фестивалю сучасної естрадної пісні «Перлина Дністра». В усіх Народних домах району 12 – 13 травня відбулися тематичні вечори. А з 13 до 15 травня при пологовому відділенні та жіночій консультації Миколаївської комунальної центральної районної лікарні заплановано акцію «Як добре, мамо, що ти у мене є» для вагітних жінок та породіль.

13 травня відбулись святкові концерти до Дня матері в Народних домах Жовківського району, нагородження грамотами райдержадміністрації та вручення подарунків матерям-героїням.

Стрийська райдержадміністрація привітала матерів в пологовому будинку, які народили напередодні свята, а також підготувала свято до Дня матері в районному Будинку культури.

У Золочеві відбувся районний фестиваль-конкурс «І слово, і пісня, матусю, тобі!», у школах та Народних домах району пройшли святкові концерти.

 

Лічильник

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday153
mod_vvisit_counterYesterday646
mod_vvisit_counterThis week3498
mod_vvisit_counterLast week4481
mod_vvisit_counterThis month27089
mod_vvisit_counterLast month28241
mod_vvisit_counterAll days3009943

We have: 9 guests online
Your IP: 18.210.11.249
 , 
Today: жовт. 30, 2020

Партнери

Банер
Банер
Банер
Банер

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

Банер

Соцмережі

AddThis Social Bookmark Button