Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

Жовтень 2012
Понеділок, 19 листопада 2012, 12:50

19-21 жовтня на площі Ринок відбулося III Свято сиру і вина, на якому були представлені різноманітні сорти сиру та найкращі вина з різних країн світу. І все це з інтерактивною культурною програмою.

Театрально-концертне життя

До 27 жовтня у Львівській обласній філармонії тривав Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». У програмі фестивалю 23 концерти, на яких львів’янам та гостям міста представили музичні твори кращих композиторів сучасності у виконанні музикантів з різних куточків світу.

З 13 до 23 жовтня у Будинку органної та камерної музики проходив Х Фестиваль давньої музики у Львові. Упродовж цих днів музичну містерію творили солісти, ансамблі, хори і оркестри із Швейцарії, Великої Британії, Австрії, Польщі, Росії та України.

Образотворче мистецтво

У Львівському палаці мистецтв відкрили експозицію «Ікона «Богородиця» ХІІІ століття з княжого міста Дорогобуж». Також показано фотографії процесу реставрації ікони «Богородиця».

Там же стартував IV Фестиваль «Ляльковий світ» – проект «Ledy&Teddy».

У Львівській національній галереї мистецтв до свого 75-річчя заслужений художник України, лауреат Шевченківської премії Євген Безніско представив масштабну виставку «Шевченкіана».

До 28 жовтня у галереї «Зелена канапа» тривала виставка робіт «На відстані подиху. Поцілунок» випускниць Львівської академії мистецтв, художниць Наталі Гайдаш та Ярослави Ткачук.

До 13 жовтня у галереї «Коралі» відбулась виставка кольорової графіки «Горіховий сад» львівської художниці Ірини Мориквас.

З 15 до 31 жовтня у кав’ярні-галереї «Штука» проходила виставка світлин «10 років з давньою музикою у Львові».

З 1 до 14 жовтня у кав’ярні «Штука» тривала виставка живопису «Життя як палітра» Петра Головатого.

З 23 жовтня до 18 листопада у галереї сучасного сакрального мистецтва ICONART експонуватиметься виставка Остапа Лозинського «На образ і подобу…» .

Бібліотечна справа

До 70-річчя з часу створення УПА бібліотеками області були проведені тематичні, вечори пам’яті, зустрічі з ветеранами, оформлені книжкові виставки: «Пам’ять про героїв – вічна», «Їх шануватиме держава – героям слава!», «Славетна армія повстанців» (Сколівська РЦБС), «Хай живе козацька воля, хай живе козацький дух!», «Козацька слава оживе» (Турківська РЦБС), «Роман Шухевич – Головний Командир УПА», «Коли ми вмирали, нам сурми не грали…», «Веде нас в бій борців упавши слава…» (Радехівська РЦБС), «Борцям за волю України» (Бориславська МЦБС).

Краєзнавчій тематиці були присвячені:

  • краєзнавча довідка «Достойний пам’яті краян (до 125-річчя від дня народження Л. Мишуги із циклу «Наші славні земляки» (Радехівська РЦБС);
  • краєзнавча мандрівка «Невідомі сторінки історії нашого міста» (Радехівська РЦБС);
  • поетична мозаїка «Краса любові, краса поезії» (до 60-річчя від дня народження поета-краянина Б. Британа) (Бориславська МЦБС).

Правовому вихованню користувачів сприяли книжкові виставки, інформаційні довідки «Молодь: твої права і обов’язки», «Правове навчання: проблеми сьогодення», «Ми і закон», «Державний устрій України» (Сколівська РЦБС), «Я голосую вперше» (Турківська РЦБС), «Конституція України: від Пилипа Орлика до сьогодення», «Нове в законодавстві України», «Громадянин. Держава. Влада» (Бориславська МЦБС).

До Дня українського козацтва та Свята української книги проведено літературно-історичні вікторини «Козацькій славі жити у віках», «Козацькі гетьмани України», перегляд тематичної полиці «Козацькими шляхами» (Бориславська МЦБС).

Відзначалися ювілейні дати:

  • 340-річчя від дня народження Пилипа Орлика (Сколівська, Турківська РЦБС); 125-річчя Луки Мишуги (Радехівська РЦБС); 120-річчя Марини Цвєтаєвої (Турківська РЦБС); 70-річчя Володимира Яворівського (Сколівська РЦБС); 65-річчя Ніни Матвієнко (Сколівська РЦБС).

Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

Протягом місяця у відділі літератури з національного та духовного відродження пройшли такі заходи:

3 жовтня вже вдруге відбулася творча зустріч з львівською письменницею Людмилою Когут. Вона презентувала свою нову книгу «Пов’язані любов’ю».

Основою сюжетів її творів є жіноча доля. Така нелегка… Така прекрасна… Так і в останній книзі. Авторка не вигадує нових слів кохання, а вміло поєднуючи відомі, достукується до серця читача. «У моїх творах оспівана любов, там є еротика, але немає бруду. Нема жовчі. Вони – добрі, моральні та оптимістичні. Мені хочеться, щоб мої читачі вірили в себе, в добро, у життя», – розповіла письменниця шанувальникам своєї творчості.

12 жовтня відбувся показ документального фільму «Шахта №8».

У картині розповідається про 15-річного підлітка Юру та його товариша Діму, які мешкають у містечку Сніжне на Донеччині. Ризикуючи життям, хлопці добувають вугілля в нелегальних копанках, закинутих шахтах, у парках та лісосмугах, у підвалинах залишених будинків.

Картина знімалася в Україні впродовж 2008–2010 років. Покази «Шахти №8» пройшли на десятках міжнарожних кінофестивалів. Стрічка здобула нагороди та відзнаки у США, Естонії, Канаді, Хорватії, Росії та Білорусі.

17 жовтня відбувся вечір історичної пам’яті «Для тебе жили, Україно, щоб волю здобути тобі», присвячений 70-річчю створення УПА. На який були запрошені: директор Галицької видавничої спілки Ярослав Сватко, який розповів про діяльність УПА як найвищої справи розвитку українського визвольного руху ХХ століття; доцент кафедри історії України НУ «Львівська політехніка» Ігор Гаврилів виступив з доповіддю «Чи ми свою державу мали б, якби вони тоді УПАли?»; письменник Іван Губка поділився спогадами під час перебування в таборах «З полум’я – у вогонь». Закінчився вечір пісенно-поетичним вернісажем «Краплина крові на терновому вінку» у виконанні заслуженої артистки України Марії Галій під акомпанемент Галини Головатої.

29 жовтня творча інтелігенція Львова вшанувала славного уродженця Миколаєва на Дністрі Миколу-Ярослава Гнатіва (він же Я. Николович, пан Нектарський, Я. Николович-Гнатів) з нагоди 75-річчя. Відомі громадсько-політичні діячі (С. Давимука, М. Горинь, І. Калинець та ін.) відзначили вагомий внесок ювіляра в процеси національного відродження в Галичині 80-90-х років, у відновлення УГКЦ, повернення до Львова праху Йосифа Сліпого та ін. Письменник і критик Іван Лучук коротко охарактеризував письменницький доробок ювіляра, детальніше зупинившись на епопеї про Івана Франка та циклі творів, присвячених Миколаєву та околицям («Кам’яна господиня», «Коли прокидається лицар», «Біля паплі», «Стрільбицькі князі» та ін.).

Колишні студенти Ярослава Миколайовича згадали про його елегантність, невимушеність і легкий стиль викладу на лекціях. Усі вони, рівно ж, як колеги-викладачі з Львівської політехніки, зичили ювілярові сто літ плідного, як і досі, творчого життя.

Митці Микола Шимчук та Володимир Риботицький поділилися спогадами про буремні 80-ті, значною мірою пов’язані з «Нектаром», «Євшан-зіллям» та іншими самвидавними альманахами, майстернями художників і скульпторів, львівськими кав’ярнями, спілками, виставковими залами. На їхню думку, Ярослав Гнатів наклав відбиток свого неповторного гумору, наукового пошуку, духу нонконформізму на всіх, з ким спілкувався. Навіть високі адміністративні посади не перешкоджали йому бути творчою особистістю, яскравим явищем галицького інтелектуального життя.

Родзинкою святкування були львівські пісні 20-40-х років минулого століття у виконанні відомого ансамблю «Львівське ретро» та його солістки Лесі Боровець. Вони повернули присутніх у романтичні часи молодості соленізанта.

У цьому ж відділі до уваги користувачів пропонувалися книжкові виставки:

  • «Перший європейський конституціоналіст» (до 340-річчя від дня народження Пилипа Орлика (1672-1742), гетьмана України, публіциста, дипломата);
  • «Славою овіяні» (до 70-річчя створення УПА).

У відділі читального залу було підготовлено виставку «Запорізька Січ – оберіг українського народу» (до Дня українського козацтва).

Працівниками відділу виробничої літератури було підготовлено такі виставки:

  • «Домашня енциклопедія: догляд за кімнатними рослинами»;
  • «Технологія та охорона навколишнього середовища».

Робота народних домів. Художня самодіяльність

Урочистості з нагоди святкування 70-річчя створення Української повстанської армії та Дня українського козацтва пройшли у Народних районних домах Львівщини.

У Народному домі с. Вузлове (Радехівський р-н) пройшов захід «Літа від Бога щедрістю багаті», приурочений Дню ветерана та Дню людей похилого віку.

У Народному домі с. Переволочна (Буський р-н) урочисто відзначили свято Покрови Пресвятої Богородиці, День села – 518 років від першої письмової згадки та 70-річчя створення Української Повстанської Армії.

У Судовій Вишні (Мостиський р-н), на історичній будівлі місцевого Народного дому, відбулися урочистості з нагоди встановлення і освячення художньо-меморіальної таблиці видатному земляку Тадею Дмитрасевичу.

На Старосамбірщині відбулася обласна нарада директорів районних та міських Народних домів.

Музейна справа

У Львівському історичному музеї відкрито експозицію робіт «Магічний Краків» молодого польського фотографа Пйотра Пастернака.

У Львівському музеї історії релігії експоновано виставку картин із колекцій польського священика Альфонса Жезнічка.

У Художньо-меморіальному музеї Олени Кульчицької до 135-річчя від дня народження відомої художниці розгорнуто виставку її графічних робіт.

5-7 жовтня проводилися заходи з нагоди святкування 103-ої річниці від дня народження Богдана-Ігоря Антонича.

Більшість із них відбулися у музеї-садибі родини Антоничів у Бортятині (Мостиський р-н). У рамках свята пройшла виставка авторської кераміки народних майстрів Ольги та Віктора Кузьменків «Весни розспіваної князь», зустріч з лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка, дослідником та популяризатором творчості Антонича поетом Романом Лубківським.

Українці зі Словаччини у Львівському музеї історії релігії та у Бортятині представили шанувальникам творчості Антонича літературно-музичну композицію «Гармонія душі». У виконанні Евеліни Гвать, Яни Адамишинової та Івети Космачової прозвучали лемківські пісні, а також пісні на вірші поета.

У селищі Красне (Буський р-н) відкрито історико-краєзнавчий музей в складі соціально-культурного комплексу.

У Старому Самборі відбулося святкове відкриття історико-етнографічного музею.

 

Лічильник

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday148
mod_vvisit_counterYesterday646
mod_vvisit_counterThis week3493
mod_vvisit_counterLast week4481
mod_vvisit_counterThis month27084
mod_vvisit_counterLast month28241
mod_vvisit_counterAll days3009938

We have: 6 guests online
Your IP: 18.210.11.249
 , 
Today: жовт. 30, 2020

Партнери

Банер
Банер
Банер
Банер

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

Банер

Соцмережі

AddThis Social Bookmark Button