Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

Березень 2011
Четвер, 31 березня 2011, 11:48

9 березня біля пам’ятника Тарасові Шевченку у центрі Львова пройшов захід, присвячений 197-ій річниці від дня народження та 150-річчю з дня смерті Великого Кобзаря. В урочистостях взяли участь надбужанські віртуози – народний ансамбль пісні та музики «Андріївські музики», який виконав низку музичних творів на вірші Т.Шевченка. Прибула і делегація з Буського району, представлена депутатами Буської районної ради від УНП Богданом Гловою, Сергієм Бондаренком та Ігорем Іваськівим.

Там же 10 березня відбулося масштабне літературне дійство “Тарасова ніч”. На честь річниці власні і Шевченкові вірші читали поети різних поколінь - від визнаних і знаменитих до молодих і перспективних.

27 березня Міжнародний день писанки у Львові відзначили двома фестивалями: «Лемківська писанка» і дитячим «Малеча творить писанку».

 

Театрально-концертне життя

У концертному залі Львівського національного академічного театру опери та балету ім. С.Крушельницької 15 молодих виконавців мали можливість зарекомендувати себе в концертній програмі «Молоді голоси Львівської опери», яка проходила 18 березня. Художній керівник вечора – заслужений артист України Мирон Юсипович.

Там же, 26 березня, у межах щорічного міжнародного фестивалю, який організовує громадська організація «Фестиваль «Сходи до Неба» у театрах найбільших міст України, відбувся концерт Дмитра Хворостовського.

У рамках державного проекту «Україна: Схід і Захід – разом», що проходить під патронатом голови Львівської ОДА Михайла Цимбалюка, на сцені Львівської опери своє прочитання опери «Князь Ігор» Олександра Бородіна та балету «Тисяча і одна ніч» Фікрета Амірова показали актори Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. Лисенка.

На камерній сцені Львівського національного драматичного театру ім. М. Заньковецької відбувся вечір, присвячений 120-річчю фундатора театру Бориса Романицького.

Там же відбулася прем’єра вистави «Моє життя» за повістю Антона Чехова у постановці народної артистки України Алли Бабенко.

15 березня на Заньківчанський вечір з нагоди свого 75-річчя запросив народний артист України Святослав Максимчук.

10 березня у Львівській обласній філармонії під патронатом Львівської обласної державної адміністрації, Львівської обласної та міської рад відбувся вечір пам’яті – подяка Кобзареві, приурочений 150-им роковинам з дня смерті Тараса Шевченка.

Там же пройшли концерти Фредеріка Шопена, які польські піаністи виконали у супроводі Симфонічного оркестру Львівської середньої музичної школи-інтернату ім. С.Крушельницької під керівництвом Юрія Бервецького.

У Львівському духовному театрі «Воскресіння» пройшла прем’єра музичної комедії «Весела корчма» за творчістю єврейського письменника Шолом Алейхема. Режисер Олександр Левіт.

27 березня в Центрі творчості дітей та юнацтва Галичини до Міжнародного дня театру відкрився фестиваль театральних капусників «Посмішка Талії».

З 10 березня до 16 березня в кінопалаці «Копернік» тривав шостий щорічний фестиваль «Вечори французького кіно».

 

Образотворче мистецтво

У Палаці мистецтв пройшов черговий «Весняний салон», організований обласним відділенням Національної спілки художників України.

У Львівському академічному театрі ім. М.Заньковецької відкрито виставку ілюстрацій до Шевченкових творів відомого львівського художника, лауреата Національної премії ім. Т.Шевченка Євгена Безніска.

25 березня у галереї “Дзиґа” відбулося відкриття виставки Віктора Лавного «Термінал», у якій органічно поєднали живопис, інсталяцію та відео.

Виставка тривала до 7 квітня.

Там же відкрито виставку «Айтуй» ужгородської арт-групи «Поп-Транс».

У Львівській галереї «Зелена канапа» презентовано виставку «Було колись на Україні» народного художника України, лауреата Національної премії ім. Т.Шевченка Володимира Патика.

Персональна виставка живопису Ілони Муравйової «ІМПУЛЬС» відкрилася 4 березня у арт-салоні «Сливка».

З 1 березня в кав’ярні-галереї «Штука» демонструвався фотопроект дизайнера Олесі Теліженко «Дикий простір з «Гайдамаками». Понад 20 фото музикантів у костюмах дизайнера прикрашали стіни кав’ярні увесь березень.

Там же було представлено експозицію-виставку великодніх писанок із бісеру професійної музикантки Наталії Турко.

29 березня у галереї «Primus» відкрилася виставка «Сусідка». Це авторський проект фотографів Тадеуша Рольке і Кріса Ніденталя.

Там же 9-27 березня тривала виставка графіки, малярства та скульптури відомого львівського митця Олега Денисенка.

Також було представлено живопис дніпропетровського художника Тараса Триндика.

 

Бібліотечна справа

До 28 березня в усіх бібліотеках міста тривав традиційний Тиждень дитячого читання, під час якого проводились різноманітні заходи: проекти, зустрічі з письменниками та забави.

У Центральній міській бібліотеці ім. Лесі Українки відбулася презентація репродукцій картин Софії Караффи-Корбут, ілюстрацій до драми-феєрії «Лісова пісня».

10 березня в Пустомитівській районній бібліотеці пройшов другий тур всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України – 2011». Сюди прибули юні читачі (6-7 класів), переможці сільських бібліотек району, аби у справедливому турнірі визначити, хто ж є кращим читачем району і поїде відстоювати честь Пустомитівщини в області.

Традиційно щороку в березні бібліотеки відзначають дату народження і дату смерті Великого Кобзаря. Серед урочистих заходів: книжково-ілюстративні виставки «Жива душа поетова святая» (Радехівська РЦБС), «Живий у правді віковій», «Народився, щоб осяяти світ» (Стрийська МЦБС), «Кобзареве слово – кров і плоть народу», «Вогненне слово Кобзаря» (Бориславська МЦБС); літературний лабіринт «Не можна не взнати, не можна не впізнати»; літературний конкурс-вернісаж «Тарасові музи» (Стрийська МЦБС); літературно-музична година «Ти в моєму серці, Україно, думою Шевченка» (Бориславська МЦБС).

Темі правознавства присвячений урок права «Діти та їхні права» (Стрийська МЦБС) та проведено правознавчу п’ятихвилинку «Людина. Суспільство. Закон» (Бориславська МЦБС).

У Стрийській МЦБС літературу з питань краєзнавства популяризувала виставка-знайомство «Поети Стрийщини» та хвилина інформації «Школа патріотів».

Там же естетичному вихованню була присвячена виставка-рекомендація «Знайомтесь: кращі письменники-фантасти Європи», поетична година «Слово і зброя: поезія визвольної боротьби» та літературний колаж «Співачка сонячної віри».

 

Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

До річниці від дня народження Т.Шевченка у відділі літератури іноземними мовами було підготовлено книжкову виставку «Кобзар» – Книга Правди українського народу».

Там же розгорнуто виставку «Справжнє обличчя Землі обітованої» (до 140-річчя від дня народження німецького письменника Геріха Манна (1871-1950).

Увазі користувачів пропонувалися також книжкова експозиція до Всесвітнього дня поезії «Поезія – це вища форма існування мови»; виставки альбомів і книжок «Міжнародний день театру», статей із періодики «Події у світі», дозвілевої літератури «Світ наших захоплень».

14 березня до Шевченківських днів у великому читальному залі відбувся урок державності «Для нас Тарас – це Україна: і самостійна і єдина».

Доповіддю «Шевченко і українська історія» вечір відкрив директор ЛОУНБ Іван Сварник. Директор Інституту франкознавства ЛНУ ім. І.Франка Святослав Пилипчук продовжив розповідь історичною розвідкою «Апостол нації». Бібліографічний огляд «Вогненне слово Кобзаря» провела Марія Гема, завідувач ВЧЗ. Завершився захід музично-пісенним вернісажем «Наша дума, наша пісня не вмре, не загине…» у виконанні студентів Львівського державного музичного училища ім. С.Людкевича під керівництвом заслуженої артистки України Марії Галій, акомпанувала дипломант, Всеукраїнського конкурсу Галина Головата.

Також було оформлено книжкову виставку «Символ національної єдності».

Там же відбулася презентація книги «Українські військові відзнаки» Ярослава Семотюка.

Програмою заходу передбачалися виступи:

  • заступника голови Українського геральдичного товариства Івана Сварника;
  • старшого наукового співробітника Львівського історичного музею Ореста Круковського;
  • головного редактора журналу «Однострій» Віталія Манзуренка.

Закінчився вечір переглядом телефільму «Ярослав Семенюк» (ТБ Канада).

 

Музейна справа

У Львівському музеї історії релігії було відкрито виставку картин з приватних колекцій Івана Гончара.

У Національному музеї у Львові ім. А.Шептицького відбувся творчий проект «Ремінісценція» львівського живописця Любомира Медвідя, приурочений його 70-річчю.

Там же відкрито виставку творів Михайла Черешньовського, присвячену 100-річчю від дня народження скульптора.

Також відбулося відкриття персональної виставки «Умовні українці» Миколи Кумановського.

У Львівському музеї етнографії та художнього промислу відбулося відкриття спільної виставки живопису та графіки Іванки Яропуд та ляльок-мотанок Тетяни Заборовської.

У Художньо-меморіальному музеї Олени Кульчицької представлено яскраву і барвисту виставку малярства, графіки та різдвяних “павуків” львів’янки Марії Янко “Ой верше, мій верше. Лемківські мотиви”.

У Єпархіальному музеї в Трускавці відкрилась виставка вишиваних рушників «Нев’янучий сад» волинських вишивальниць сестер Світлани та Галини Махонюк. Представлено 70 вишиваних рушників Волинського краю.

 

Робота Народних домів. Художня самодіяльність

У Бродівському центрі культури і дозвілля УТОГ відбувся вечір «Наперекір тиші». У заході брали участь люди з вадами слуху. На вечір завітав міський голова Анатолій Белей.

13 березня в Красненському народному домі відбувся концерт, приурочений творчості Тараса Григоровича Шевченка. Розпочався концерт першою дією драматичного твору Кобзаря «Назар Стодоля».

Літературно-музичний вечір, присвячений 140-річчю від дня народження Лесі Українки, відбувся у Кам’янка-Бузькому народному домі.

 

Лічильник

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday143
mod_vvisit_counterYesterday646
mod_vvisit_counterThis week3488
mod_vvisit_counterLast week4481
mod_vvisit_counterThis month27079
mod_vvisit_counterLast month28241
mod_vvisit_counterAll days3009933

We have: 5 guests online
Your IP: 18.210.11.249
 , 
Today: жовт. 30, 2020

Партнери

Банер
Банер
Банер
Банер

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

Банер

Соцмережі

AddThis Social Bookmark Button