Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

Серпень 2011
Вівторок, 27 вересня 2011, 13:27

З 20 по 24 серпня в усіх районах обласного центру проходили заходи у рамках святкування 20-ї річниці Незалежності України.

А у Львові у ці дні, зокрема, відбулися такі заходи:

 • концерт дитячих та молодіжних колективів (за участі Центру творчості дітей та юнацтва Галичини, народного ансамблю танцю «Полуничка», палацу культури ім. Гн.Хоткевича та ін.);
 • молодіжний фестиваль електронної музики «ZelenofoR Open Air» (виступи кращих львівських DJ, спеціальний гість свята – DJ Ground (Рівне);
 • ІІ Свято вареника (частування варениками та святковий феєрверк, виступ за участю ансамблю танцю «Галичанки», студії «Фора», гурту «Кожному Своє», Андрія Князя та ін.);
 • відкриття VI фестивалю незалежного кіно «КіноЛев»;
 • VII Свято хліба (частування хлібними виробами, виступи національно-культурних товариств Білорусі, Литви, Греції та Німеччини, покази колекцій львівських модельєрів, тематичні ігри та забави, виступи львівських зірок, майстер-класи з народних промислів);
 • Свято морозива від ТМ «Лімо» (виступи дитячих та юнацьких колективів, частування морозивом);
 • IV міжнародний фестиваль фольклору «Етновир» ( концерт за участю колективів з Польщі, Іспанії, Франції та «Веселих черевичків» з України);
 • молодіжний фестиваль графіті;
 • святкова піша хода з нагоди Дня Державного прапора (розгортання прапора України та церемонія урочистого підняття прапора);
 • святковий концерт до Дня Незалежності за участю Оксани Мухи та вокальних формацій «Орфей» і «Піккардійська терція»;
 • перший львівський фестиваль квіткових композицій «Leo Flower 2011».

Урочистості з нагоди Дня прапора та 20-ї річниці Незалежності України проходили в народних домах міст і сіл області.

 

Театрально-концертне життя

З нагоди Дня міста у Великих Мостах відбувся третій дитячо-юнацький музичний фестиваль «Я по світу іду у вишиванці» (Сокальський р-н)

 

Образотворче мистецтво

З 29 серпня до 10 вересня у Львівському Палаці мистецтв тривала експозиція авторських проектів культового львівського художника Влодка Кауфмана та відомого закарпатсько-галицького митця Олега Сусленка. В. Кауфман представив перфоманс та інсталяцію, а О. Сусленко – живопис.

23 серпня у галереї сучасного сакрального мистецтва «ICONART» відкрилася виставка Петра Гуменюка «Пізнання тепла». Петро Гуменюк – відомий у Львові не лише з творів, представлених на численних виставках, але також як художник театру ім. Л.Курбаса. Виставка представляє творчість митця у жанрі сакрального мистецтва — станковий живопис та графіка.

З 26 липня до 18 серпня в Мистецькій галереї Гері Боумена експонувалася фотовиставка «Дивись під ноги» Кості Смолянінова.

З 2 до 21 серпня у галереї «Зелена канапа» тривала Літня виставка Євгенії Гапчинської.

Там же 23 серпня було відкрито виставку живопису «Те саме…» молодої художниці Соломії Ковтун.

2 серпня в галереї LvivArt відкрито виставку живопису «Натюрморт» від Ярини Шумської.

16 серпня у галереї «Дзиґа» відбулося відкриття виставки живопису та графіки Михайла Красника «1980-90 рр.» (друга частина). Перша частина під назвою «1974-78 рр.» виставлялась у галереї «Дзиґа» на початку червня.

З 23 серпня до 4 вересня в галереї «Коралі» тривала фотовиставка «Балет. За лаштунками» Інни та Наталії Шинкаренко.

 

Бібліотечна справа

До 20-ї річниці Незалежності України бібліотеками області проводилися вечори, історичні екскурси, експрес-інформації, бесіди, оформлялися книжкові виставки на теми: «Україно, моя незалежна державо», «Стань же окрасою цілого світу», «Нині свято нашого народу, свято України, її роду», «Горнусь до тебе, Україно», «Двадцять років – Незалежна Україна», «Ти в моєму серці, Україно, думою Шевченка гомониш», «Україно моя, мені в світі нічого не треба, тільки б голос твій чути і ніжність твою берегти», «Україна. Країна… Країна… ти для мене одна, ти єдина», «Твій символ, Україно – Українська вишиванка», «Велична і свята моя рідна Україна», «Наш стяг у золоті й блакиті» (Львівська, Бориславська МЦБС, Сокальська РЦБС, Турківська ЦБС, Кам’янка-Бузька ЦБС, Жовківська РЦБС).

Відзначалися ювілейні дати: 70-річчя від дня народження українського письменника, критика, перекладача, громадсько-політичного діяча, лауреата Національної премії ім. Т.Г.Шевченка Романа Лубківського (Турківська ЦБС), 70-річчя від дня народження Богдана Ступки, 140-річчя від дня народження Василя Щурата, 450-річчя від дня написання Пересопницького Євангелія (Кам’янка-Бузька ЦБС).

155-й річниці від дня народження І.Франка присвячувалися: літературно-музичний вечір «Ти вірним був сином свого народу» (Сокальська РЦБС), літературно-поетична година «Живе Франкове слово, оспіване українськими піснями», День інформації «Ти житимеш вічно між нами, безсмертне слово Франка», літературно-мистецька година «Франкове слово на сцені» (Жовківська РЦБС), книжково-ілюстративні виставки «Великий син України», «Франкова криниця», вечір-портрет «Невідомий Франко» (Кам’янка-Бузька ЦБС), виставка портрет «…ми мусимо навчитися чути себе українцями – не галицькими, не буковинськими українцями, а українцями без офіціальних кордонів» (Турківська ЦБС).

 

Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

Відділом літератури іноземними мовами було розгорнуто такі виставки:

 • «Глибина історичної концепції Вальтера Скотта (1771-1832)» (до 240-річчя від дня народження англійського та шотландського письменника);
 • «Моноліт американського реалізму у творчості Теодора Драйзера (1871-1945)» (до 140-річчя від дня народження американського письменника, публіциста, громадського діяча);
 • «На берегах Гангу» (до Дня незалежності Індії);
 • «2011 рік – Міжнародний рік лісів (оголошено Генеральною асамблеєю ООН)»;
 • «Бізнес і маркетинг: нові тенденції та напрями розвитку»;
 • «Події у світі».

У великому читальному залі за місяць увазі користувачів було представлено такі книжкові виставки:

 • «…Хочу бути самим собою…»: Роману Лубківському – 70»;
 • «Іван Франко – поет національної честі» (до 155-річчя від дня народження).

Відділом літератури з національного та духовного відродження було оформлено такі книжкові виставки:

 • «20 років Незалежності: час випробувань, сподівань і звернень»;
 • «Пересопницьке Євангеліє – унікальна мовна, літературна, духовна та історична пам’ятка українського народу. 450 років з часу створення».

Там же 11 серпня було презентовано видання про Збройні Cили України і їх міжнародну місію «України миротворці», створене за ініціативи Департаменту преси та зв'язків із засобами масової інформації Міністерства оборони України.

Вступним словом розпочав захід директор бібліотеки Іван Іванович Сварник, який зазначив, що будь-яка держава повинна дбати про власну обороноздатність. Причиною поразок у добу визвольних змагань було й те, що українські політики (зокрема, В.Винниченко) недооцінювали роль регулярного війська в державотворчих процесах. У бібліотеці доволі мало сучасної літератури про Збройні Сили, тому кожне таке видання є дуже потрібним, особливо для молодого читача.

Про створення журналу і миротворчі місії української армії з 1991 року розповів Керівник Західного регіонального медіа-центру Міністерства оборони України підполковник Олександр Поронюк. Видання повноколірне, багатоілюстроване і призначене для молодого користувача, який хоче знати про будні армії. Саме журнальний вигляд видання обрано не випадково, адже це найближчий для молоді формат. Профінансували журнал частково – військове відомство, а частково ті, хто сам брав участь у миротворчих операціях. Ілюстрації надані архівом Департаменту преси та зв'язків із засобами масової інформації Міністерства оборони України та самими солдатами, зокрема Олександром Клименком, Вадимом Ковальовим, В'ячеславом Петровським, Юрієм Яременком.

Відділом виробничої та сільськогосподарської літератури було підготовлено:

 • галузево-тематичну виставку «Розвиток ринку та м’ясної продукції в Україні»;
 • виставку – відкритий перегляд: «Українська кухня: старі та нові рецепти»;
 • виставку «Харчова промисловість України: стан та перспективи розвитку»;
 • виставку «Нові технічні журнали. Нові сільськогосподарські журнали».

 

Музейна справа

25 серпня в Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької у Львові відбулося відкриття виставки, присвяченої 85-річчю співака і художника Віктора Лужецького. На ній представлені малярські роботи В.Лужецького – портрети його колег-співаків, друзів, вчителів.

У Музеї народної архітектури та побуту в рамках святкування 20-ї річниці Незалежності України відбувся концерт фольклорних колективів, гість свята – заслужений артист України Ігор Богдан.

 

Робота Народних домів. Художня самодіяльність

У Народному домі с. Рокети Кам’янка-Бузького району відбувся святковий концерт «Незалежній Україні слава нині і вовік!», присвячений 20-ій річниці Незалежності України, в якому брали участь співочі родини Цимбалів та Яциків, діти та молодь. Серед запрошених були поет Степан Васильків та поетеса Оксана Гунька-Маїк. Свято організували завідувач сільської бібліотеки Надія Калиш та завідувач Народного дому Ольга Брук за підтримки голови сільради М. Хімки та О. Хвалібота.

У Народному домі села Романівна пройшов творчий звіт «Слово до слова – зложиться мова».

 

Лічильник

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday391
mod_vvisit_counterYesterday588
mod_vvisit_counterThis week391
mod_vvisit_counterLast week4481
mod_vvisit_counterThis month23982
mod_vvisit_counterLast month28241
mod_vvisit_counterAll days3006836

We have: 15 guests online
Your IP: 35.170.78.142
 , 
Today: жовт. 25, 2020

Партнери

Банер
Банер
Банер
Банер

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

Банер

Соцмережі

AddThis Social Bookmark Button