Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

Вересень 2011
Вівторок, 25 жовтня 2011, 09:27

З 14 до 18 вересня тривав Форум видавців у Львові, на який з’їхались книгомани з усієї України та 25 країн світу. Число заходів у програмі рекордне – 750. Найкращою книгою року журі визнало працю Віти Сусак «Українські мистці Парижа 1900-1939 роки» видавництва «Родовід» про внесок українських художників у Паризьку мистецьку школу.

На Форумі видавців цьогоріч заплановано: 18-й Львівський міжнародний книжковий ярмарок (15-18 вересня), 17-й всеукраїнський конкурс «Найкраща книга форуму-2011», 6-й Львівський міжнародний літературний фестиваль (14-19 вересня), 4-й Львівський міжнародний видавничий бізнес-форум (14-16 вересня), 2-й Львівський бібліотечний форум (15-16 вересня), перший в Україні міжнародний перекладацький фестиваль «TRANSLIT», 7-й фестиваль «Молода республіка поетів», «Ніч поезії і музики non-stop».

З 28 вересня до 2 жовтня тривав Міжнародний театральний фестиваль «Золотий Лев на вулиці» – головна театральна подія не тільки Львова, а й усієї України. Щороку «Золотий Лев» перетворює Львів на величезну театральну сцену, дарує яскраві враження і відчуття. На вулицях міста, як і завжди, можна було побачити вистави світового визнання, прем’єри, експериментальні постановки молодих театрів. Цього року глядачі мали змогу подивитися вистави вуличних театрів із України, Польщі, Італії, Німеччини, Ірландії, Франції, Канади, Голландії, Білорусі та Литви.

З 6 до 30 вересня у Львові відбувся ряд заходів у рамках проекту «Французький вересень»: фотовиставка «Мені 20 років в моїй країні» у приміщенні Альянс Франсез; курси французької мови; джазовий виступ тріо «Марі»; майстер-класи гри в Петанк, французькі дні в «Кінг Кросі». У кінотеатрі «Кінопалац» представлена «Маленька ніч короткого метру».

18 вересня м. Буськ відсвяткувало 914-у річницю з часу першої письмової згадки та 600-річчя присвоєння місту магдебурського права.

25 вересня м. Броди відзначило 927-у річницю свого заснування. Свято відбувалось на центральній площі міста.

 

Театрально-концертне життя

20 вересня у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім.Соломії Крушельницької відбулася Урочиста академія, присвячена 155-річчю від дня народження Івана Франка.

15 вересня в театрі ім. Марії Заньковецької відбулося відкриття нового театрального сезону. Але ще до офіційного підняття завіси на камерній сцені театру з великим успіхом пройшла прем’єра п’єси Родіона Феденьова (у перекладі українською мовою Наталії Станіславської) «Жіночі ігри» на тему Моцарта і Сальєрі. Режисер-постановник спектаклю — народна артистка України Алла Бабенко. А наприкінці вересня на великій сцені художній керівник театру, народний артист України Федір Стригун також показав своє нове дітище — виставу за п’єсою українського автора, львів’янки Надії Ковалик «Неаполь — місто попелюшок».

17 вересня в Першому українському театрі для дітей та юнацтва відбулася традиційна «Ніч поезії і музики non-stop» на Форумі видавців. Глядачі мали змогу почути близько 40 поетів і 3 музичних гурти, серед яких «Очеретяний Кіт» та гурт «Один в Каное».

У Львівському академічному театрі ім. Леся Курбаса розпочався новий театральний сезон, у якому першою прем’єрою стала вистава за поезією Богдана Ігоря Антонича, над якою працював засновник і художній керівник цього театру режисер з.д.м., лауреат Державної премії їм. Леся Курбаса Володимир Кучинський.

5 вересня у Львові відбулася прем’єра нового авангардового польсько-українського театрального проекту – вистави «БЛЯХА МУХА» за творами найнестандартнішого польського драматурга І.Віткаци.

 

Образотворче мистецтво

У Львівській галереї мистецтв відбулося вікриття виставки скульптур члена Національної спілки художників України, заслуженого художника України й АР Крим, лауреата Національної премії України ім. Т. Шевченка Айдера Алієва.

З 28 вересня до 25 жовтня в арт-салоні «Сливка» експонується виставка живопису «Риба» Тараса Кеба.

Там же з 1 вересня до 25 вересня, з нагоди ювілею художниці Світлани Стародубцевої відбулося відкриття виставки живопису «Етновітер» та презентація книжки «Малярство. Кольорова графіка Світлани Стародубцевої і Зоряни Гуцуляк».

З 30 вересня до 23 жовтня в галереї сучасного сакрального мистецтва «ICONART» експонується виставка «На дорозі в Еммаус» Олександра Антонюка. У нашому місті це перша персональна виставка непересічного художника з Хмельницького. У живописі Антонюка гармонійно поєдналося індивідуальне розуміння християнської та глибоке усвідомлення юдейської традицій.

З 1 по 30 вересня кав’ярня-галерея «Штука» запрошувала на виставку малярства «Стінопис Leopoliensis» Юрка Коха.

З 9 вересня до 2 жовтня в галереї мистецтв «Primus» відбулась виставка графіки Юрія Яковенка.

 

Бібліотечна справа

Відзначалися ювілейні дати: 145-річчя від дня народження Михайла Грушевського (Радехівська РЦБС, Бродівська РЦБС), 170-річчя від дня народження Михайла Драгоманова (Радехівська РЦБС, Бродівська РЦБС), 140-річчя Василя Щурата, 100-річчя від дня народження Василя Кучера (Кам’янка-Буська РЦБС), 80-річчя від дня народження Бориса Харчука (Бродівська РЦБС), 200-річчя від дня народження Івана Вагилевича, 450-річчя Пересопницького Євангелія, 70-річчя партизанського руху в Україні (Радехівська РЦБС).

До Всеукраїнського дня бібліотек було підготовлено: розгорнуту книжкову виставку «Бібліотека – скарбниця мудрості людської», (Бродівська РЦБС), виставку книг, подарованих авторами, бібліотечний фотовернісаж-виставки «Життя – як книга», «О, мудросте, захована в книгах», «Бібліотека – душі основа» (Кам’янка-Бузька РЦБС), проведено екскурсію для бібліотечних працівників у Львівський музей народної архітектури і побуту (Рахівська РЦБС).

Проведено краєзнавчі години: «Якуб Гаватович – вчитель, засновник народного театру у Кам’янці-Струмиловій» (Кам’янка-Бузька РЦБС), «Маркіян Шашкевич і Радехівщина» (Радехівська РЦБС).

 

Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

15 вересня у Великому читальному залі відбувся ІІ Львівський бібліотечний форум «Партнерство для розвитку». Проведений семінар «Співпраця бібліотек з громадою як важливий чинник культурного розвитку регіону». Організатори: Українська бібліотечна асоціація, програма «Бібліоміст».

Там же 29 вересня пройшла урочиста частина до Дня бібліотекаря. На свято були запрошені начальник Управління культури Львівської облдержадміністрації С.Бурко, директор Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки І.Сварник, голова обласної профспілки працівників культури М.Підгурський, директор Наукової бібліотеки Львівського національного університету ім. І.Франка В.Кметь, які й привітали працівників бібліотек міста та області, вручили їм грамоти та подяки.

Цього ж дня відбулося відкриття відділу мистецької літератури, який відновив свою роботу після капітального ремонту, за адресою м. Львів, вул. Князя Романа, 32.

Відділ має спеціалізований фонд, в якому зосереджено унікальне книжкове зібрання з питань образотворчого, театрального, музичного та кіномистецтва; фоно- та ізотека, нотні видання; видання, подаровані видатними діячами культури та мистецтв Львівщини. Багатий фонд періодичних видань мистецького спрямування.

У заході взяли участь:

 • С.Бурко, начальник управління культури Львівської облдержадміністрації
 • І.Сварник, директор Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки
 • Б.Козак, народний артист України
 • С.Павлишин, мистецтвознавець
 • М.Логойда професор Львівської національної музичної академії ім. М.В.Лисенка
 • І.Чернова-Строй, заслужений працівник народної освіти України,
 • Н.Труш, завідувач літературної частини Львівського національного академічного театру опери та балету ім. С.Крушельницької
 • Працівники бібліотек Львівщини
 • Студенти Львівської національної музичної академії ім. М.В.Лисенка та Львівського державного училища культури і мистецтв

Відділ літератури іноземними мовами розгорнув такі виставки:

 • «Такий несподіваний Лем (1921-2006)» (до 90-річчя від дня народження польського письменника Станіслава Лема);
 • «Творчість Френсіса Скотта Фіцджеральда (1896-1940) – сповідь покоління «епохи джазу», яскравих представників так званого «втраченого покоління» (до 115-річчя від дня народження американського письменника);
 • «Ретрологія Станіслава Лема у стилі Science Fiction» (літературний вечір до 90-річчя від дня народження польського письменника);
 • «Храм мудрості й культури» (до Всеукраїнського дня бібліотек);
 • «Ваша майбутня професія» (до Дня спеціалістів – екскурсія по відділу, книжкова виставка, перегляд та огляд літератури для першокурсників ЛНУ ім. І.Франка).

У великому читальному залі за місяць увазі користувачів було представлено такі книжкові виставки:

 • «Друкаръ книгъ предъ тынъ невиданнихъ» (до 500-річчя від дня народження Івана Федоровича (Федорова);
 • «Львівські видавництва від форуму до форуму» (найкращі книги форуму).

У відділі літератури з національного та духовного відродження було представлено книжкову виставку «Українська еміграція в Канаду: минуле і сучасне» (120 років з часу першої еміграції українців до Канади).

Відділом виробничої та сільськогосподарської літератури було підготовлено:

 • Виставка – відкритий перегляд «Скарбниця корисних порад»;
 • Галузево-тематична виставка «Лісові багатства України» (до Дня працівника лісу);
 • День інформації «Винахідники та раціоналізатори пропонують для розвитку бізнесу та виробництва» (до Дня винахідника і раціоналізатора).

 

Музейна справа

21 вересня з нагоди відкриття відреставрованих дзвіниць церкви Святого Духа та годинника на вежі було освячено музей «Русалки Дністрової», який оновили до 200-річчя від дня народження о.Маркіяна Шашкевича коштом місцевих меценатів.

23 вересня в Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької у Львові відбулися урочисті заходи, присвячені 139-ій річниці від Дня народження Соломії Крушельницької.

 

Робота Народних домів. Художня самодіяльність

«Бібліотека – храм збереженого часу. Бібліотека – духовна скарбниця книги. Бібліотека – інформаційна, публічна установа. Бібліотека духовності, культури і дозвілля» – під такими гаслами відбулося відзначення Всеукраїнського дня бібліотек у Народному домі с. Пониква (Бродівський р-н).

У Старосамбірському народному домі відбулися урочистості з нагоди професійного свята – дня працівників лісу, на якому зібралися колективи державного підприємства «Старосамбірське ЛМГ» та Старосамбірського ДЛГП «Галсільліс».

У Буському районному Народному домі відкрито виставку з нагоди 20-річчя Незалежності України, на якій представлені інформаційні матеріали нашого краю, вишивані роботи народних мисткинь.

 

Лічильник

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday147
mod_vvisit_counterYesterday646
mod_vvisit_counterThis week3492
mod_vvisit_counterLast week4481
mod_vvisit_counterThis month27083
mod_vvisit_counterLast month28241
mod_vvisit_counterAll days3009937

We have: 5 guests online
Your IP: 18.210.11.249
 , 
Today: жовт. 30, 2020

Партнери

Банер
Банер
Банер
Банер

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

Банер

Соцмережі

AddThis Social Bookmark Button