Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

Дискусія «Алгоритм катастрофи: Чорнобиль та технократична логіка» та «Продати Чорнобиль?» в рамках Онлайн-форуму «Зона (не)відчуження».
П'ятниця, 23 квітня 2021, 15:42

23 квітня працівники відділу читального залу взяли участь у дискусіях «Алгоритм катастрофи: Чорнобиль та технократична логіка» та «Продати Чорнобиль?» в рамках Онлайн-форуму «Зона (не)відчуження».

Модераторка першої дискусії – мистецтвознавиця та дослідниця візуальної культури Ася Баздирєва. Учасники – дослідниця інформаційних технологій Світлана Матвієнко та дослідник культури та кіно Станіслав Мензелевський.

Спікери обговорювали розширення меж уявлення про поняття катастрофи з точки зору філософії технології, медіа та середовищної гуманітаристики. Світлана Матвієнко розглядала катастрофу як певну складову технології, де аварія не є винятком, а швидше наслідком функціонування існуючої системи. Станіслав Мензелевський представив образ Чорнобиля-катастрофи в геополітичних аспектах. Ася Баздирєва розглядала Чорнобиль у контексті нового кліматичного режиму. Учасники мали змогу ознайомитися з новими філософськими підходами у трактуванні проблем Чорнобиля, сучасними аспектами їхнього вирішення.

Модераторка другої дискусії – кураторка проєкту «Минуле / Майбутнє / Мистецтво» Оксана Довгополова. Учасники – голова Громадської ради при Державному агентстві України з управління зоною відчуження Олександр Сирота, зав. наукового відділу у Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику Денис Вишневський, мистецтвознавиця та очільниця ГО «Музей сучасного мистецтва» Оля Балашова.

Дискутували про те, що останнім часом з’явилося чимало комерційних проєктів у контексті Чорнобиля: хтось пропонує зробити мерч у вигляді футболок з п’ятьма рукавами, хтось – перенести в зону всі українські казино, дехто хоче організувати тут сафарі. За всім цим бачиться завдання – продати Чорнобиль. Настав час усвідомити, наскільки вульгарною є візія Чорнобиля як бренду та захистити зону від вандалізації.

 

Лічильник

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday1950
mod_vvisit_counterYesterday218
mod_vvisit_counterThis week2334
mod_vvisit_counterLast week4980
mod_vvisit_counterThis month15098
mod_vvisit_counterLast month25969
mod_vvisit_counterAll days3596183

We have: 15 guests online
Your IP: 3.235.24.113
 , 
Today: трав. 24, 2022

Партнери

Банер
Банер
Банер
Банер

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

Банер
Банер

Соцмережі

AddThis Social Bookmark Button