Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

ГІСТЬ ІЗ СЛОБОЖАНЩИНИ
Вівторок, 16 січня 2024, 10:59

15 січня до бібліотеки завітав зі своїм доробком письменник із Сумів, очільник Сумської організації Конгресу літераторів Україниі й голова літературно-мистецького об’єднання «Творча альтанка» Микола Ремньов. Народжений на Сумщин 1948 року, він навчався і працював у різних регіонах Союзу, в т. ч. й у Сибіру. Здобув філологічну освіту в Одеському університеті. На журналістську роботу його послали в Курську область, з 1980 повернувся до Сумів. Працював журналістом, був директором видавництва «Джерело». Літературою займався зі шкільних років, однак писав свої оповідання, як сам висловився, «у стіл». Основним заняттям філолога була журналістика. Публікувати його почали досить недавно. Він автор понад десятка прозових книг – романів, оповідань, однієї п’єси. Письменник подарував нашій книгозбірні 4 свої прозові книги й 1-й випуск літературно-мистецького альманаху «Творча альтанка» з творами сумчан – А. Батуріної, М. Балабана, А. Бігуненка, Т. Лісненко, прозою М. Ремньова, О. Нестеренко та ін.

Гість досить докладно розповів про літературно-художнє видання «Зачистка», присвячене трагічній долі партизанського комісара Руднєва, роман «Храмопад» про історію Путивля, долю його пам’яток і мешканців. Книга «Двійник» складається з трьох частин, одна з яких – п’єса «Постоялець». Вона розповідає про перебування в Україні видатного письменника Антона Чехова, людини, яка, народившись у Таганрозі, до 10 років розмовляла виключно українською, а російською почала спілкуватися згодом. Тому його можна з повним правом вважати етнічним українцем. Роман «Святі і грішні» (2023) повертає нас у горбачовські часи, коли в СРСР велася антиалкогольна кампанія. Однак на Сумщині, зокрема в Сіверському районі ситуація була дещо інакшою, ніж у Москві…

Директор бібліотеки Іван Сварник подякував гостеві за дарунки й своєю чергою подарував йому книгу «Сміх і сльози Івана Сварника» про свого батька-письменника.