Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

Славний ювілей!
Понеділок, 23 травня 2016, 11:51

19-20 травня у Києві відбулася ІХ науково практична конференція бібліотекарів України, присвячена 150-річчю від заснування головної бібліотеки України – Національної парламентської. Святкування відбулися людно й величаво. Адже Парламентська бібліотека – чи не найвідоміший і найвідвідуваніший з закладів культури, та й розташований у самому серці історичного Києва – на початку вул. Грушевського.

Святкування відкрив міністр культури України Євген Ніщук, який зауважив, що «бібліотека – це друга церква, прилисток, де люди в селах і малих райцентрах завжди можуть сповідатися і спілкуватися про вічне». Особливо важливим завданням бібліотек «народний міністр» уважає те, щоб діти, наступні покоління розуміли, наскільки важливо доторкатися до живої книги. Адже книга – це те, що формує з нас особистостей, власне людей.

Парламентську бібліотеку від імені патріарха привітав митрополит Єпифаній, а також о. Лаврентій з Михайлівського золотоверхого монастиря. Теплі слова на адресу наших колег пролунали з уст Л. Перелигіної (голова профспілки працівників культури), І. Шевченко (президент УБА), О. Афоніна (президент Української асоціації книговидавців), директорів бібліотек України.

Святкового настрою додали виступи капели бандуристів Київського інституту музики ім. P. М. Глієра, хору Богословської академї, солістів опери М. Кононової, Ю. Круглікова, Капели бандуристів М. Воловоденка та ін. Святкування продовжилися фуршетом, що відбувся на прогулянковому судні на хвилях Дніпра.

Логічним продовженням свята стала науково-практична конференція з цікавими й часом дискусійними виступами Л. Нікіфоренко (Міністерство культури), Т. Вилегжаніної (генеральний директор НПБУ), фахівців бібліотеки З. Савіної, В. Кононенко, І. Цуріної, С. Бакан, директора Інституту книгознавства бібліотеки ім. Вернадського та ін. після них відбувся круглий стіл «Бібліотеки України: стратегія змін», на якому бібліотекарі поділилися власним досвідом щодо децентралізації, пристосування до адміністративно-територіальної реформи, висловили цікаві міркування про перспективи бібліотечної справи в Україні.

Директор ЛОУНБ Іван Сварник

 

Лічильник

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday727
mod_vvisit_counterYesterday755
mod_vvisit_counterThis week3091
mod_vvisit_counterLast week5090
mod_vvisit_counterThis month18982
mod_vvisit_counterLast month32356
mod_vvisit_counterAll days4191060

We have: 34 guests online
Your IP: 44.220.62.183
 , 
Today: лют. 22, 2024

Партнери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

Банер
Банер