Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

Заходи
Проблемні питання територіальних громад
Вівторок, 23 листопада 2021, 12:32

Організація української нації «Держава» та відділ україніки ЛОУНБ провели круглий стіл «Територіальні громади в Україні. Проблемні питання малих україн».

У вступному слові представник ОУН «Держава», завідувач відділу україніки ЛОУНБ Євген Салевич висловив головну для українців тему тривання нації в контекстах занепаду та розбудови. Він наголосив на потребі світоглядної орієнтації, на одну прийдешність для усіх представників нашої нації, бо море азійської або іншої експансії однаково затоплятиме і хатини, і палаци, а вторгнення молодих сильних пасіонарних мігрантів може стати катастрофічним для існування нашої нації, яка все менше народжується. Тому творення сильної української нації – наш спільний інтерес і спільна відповідальність перед нацією як Божим творінням.

Детальніше...
 
Презентація книги "Слов’яни і Русь у ранньому середньовіччі. Передумови і початки формування імперії русів"
Понеділок, 15 листопада 2021, 15:28

Організація української нації «Держава» та відділ україніки ЛОУНБ провели презентацію монографії «Слов’яни і Русь у ранньому середньовіччі. Передумови і початки формування імперії русів» професора, завідувачки кафедри давньої історії України і архівознавства ЛНУ ім. І.Франка Ольги Щодрої.

У вступному слові представник ОУН «Держава», завідувач відділу україніки ЛОУНБ Євген Салевич назвав презентацію тристоронньою творчою зустріччю українських учених, громадсько-політичних діячів та підприємців навколо знакової книги з нашої давньої історії, наголосивши на винятковій важливості теми і переконливій науковій аргументованості дослідження для світоглядної орієнтації і діяльності представників української нації.

Детальніше...
 
Результати опитування «Обізнаність українців про діаспору та ставлення до неї»
П'ятниця, 12 листопада 2021, 16:23

Наша бібліотека взяла участь у презентації результатів всеукраїнського опитування «Обізнаність українців про діаспору та ставлення до неї».

Ініціатор – Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК) спільно з Фондом «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» та соціологічною службою Центру Разумкова.

Дослідження проведено з 3 по 9 серпня 2021 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2018 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Серед питань, які обговорювалися на презентації:

•Як ставимося в Україні до українців, які проживають за кордоном?

•Чи цікавимося їхніми здобутками?

•Чи хочемо їх бачити нашими інвесторами, управлінцями та залучати українську діаспору до розбудови нашої держави?

Детальніше...
 
Руський герб роду Салева
Понеділок, 08 листопада 2021, 12:50

Організація української нації «Держава» і відділ україніки ЛОУНБ провели круглий стіл «Руський герб роду Салéва в контексті історії полабсько-поморської руської Славії (VIII–XІІ ст.)»

У вступному слові представник ОУН «Держава» Євген Салевич наголосив на потребі повернення нашої причетности до давніх родів і потребі формування на цій основі свідомої відповідальної перед нацією еліти.

Головну тему круглого столу подав дослідник давньої української літератури, директор «Інституту Слова» Павло Салевич. Учений розпочав виступ із розповіді про величезну європейську територію, яку за перськими і арабськими істориками та географами ІХ–Х ст. у VІІІ–ІХ ст. контролювали три руські європейські держави Славія, Куявія та Артанія. Із руською Славією П.Салевич пов’язує герб Салéва (конкретно ж із Рагнітом, нинішнім Німаном; герб Салéва наданий 971 р. за привілеєм київського князя). Окрім перських і арабських джерел учений назвав також численні германські джерела Х–ХІІ ст., які містять інформацію про «Вендську» «Славію» (припинила існування у 1160 р.), зокрема, розповів про вагрів-варягів Славії (із столицею в Стариграді) із сакської хроніки Гельмольда, який жив у Вагрії, руських варягів, які з Руриком прийшли княжити у Київ.

Детальніше...
 
Культурна мапа Львова
П'ятниця, 05 листопада 2021, 16:20

3 листопада наша бібліотека взяла участь в онлайн презентації Культурної мапи Львова.

Організатор події та розробник карти – Інститут стратегії культури.

Карта є онлайн інструментом, куди внесені відомості про культурні установи Львівської громади (контакти, проєкти, партнери). ЛОУНБ теж внесена на цей ресурс.

Як зазначили організатори, карта може бути корисною не лише для діячів культури, а й для відвідувачів цих організацій, туристів. Споживачі культурного продукту можуть здійснювати пошук локацій для проведення дозвілля. Карта має вийти за межі культури: тут батьки могли б шукати найближчий до їхнього дому дитячий садочок, освітяни, спортсмени, туристи – потрібну їм інформацію. Планується розширення мапи (послуги установ, особистий кабінет користувача). Її можна постійно доповнювати новими організаціями. Можливо, карта стане поштовхом для створення Культурної мапи України.

З мінусів, які виявилися завдяки проєкту, можна назвати: слабка комунікація між установами культури, не завжди є видимість організацій (якщо вони не представлені в Інтернеті, то й офлайн їх важко знайти).

Ознайомитися із мапою можна тут

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 52