Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека
Марія Конопницька
П'ятниця, 20 травня 2022, 09:25

З нагоди 180-річчя від дня народження польської письменниці; поетеси, новелістки, літературної критикині і публіцистки, авторки творів для дітей і юнацтва Марії Конопницької (1842, Сувалки-1910, Львів) відділ літератури іноземними мовами імені Омеляна Масляка (Львів, вул. Мулярська, 2а, тел.: 255-36-27) представляє багату фондову колекцію її творів. Авторка поетичних збірок «Образки», «Лінії та звуки», «Італія», поеми «Пан Бальцер у Бразилії», прозових книжок «Чотири новели», «Мої знайомі», «На дорозі», «На Нормандському березі», «Люди і речі» темами своєї творчості закликала до справжнього, а не показового, патріотизму, до служінню народу, до співчуття долі польських емігрантів, зокрема Америки. У новелістиці письменниця зверталась до історії польського національно-визвольного руху. Редагувала журнал для жінок «Світ». Вона була авторкою неофіційного гімну Польщі «Рота». Про творчість Марії Конопницької писали Іван Франко та Леся Українка.

Детальніше...
 
Дафна дю Мор'є
П'ятниця, 20 травня 2022, 09:17

З нагоди 115-ої річниці від дня народження британської письменниці, романістки, біографині та драматургині Дафни дю Мор'є (1907-1989) абонемент відділу літератури іноземними мовами імені Омеляна Масляка представляє книжкову виставку фондових видань, найвідомішими з яких вважаються роман «Ребекка» та оповідання «Птахи», котрі були свого часу екранізовані англійським кінорежисером, продюсером, сценаристом Альфредом Гічкоком. Письменниця нагороджена орденом Британської імперії. А в 1938 році отримала Національну книжкову премію США. Дафна дю Мор'є була членом Королівського літературного товариства з 1952 року — престижної літературної організації Великої Британії, створеної 1820 року королем Георгом IV «з метою заохочення заслуг в галузі літератури і стимулювання літературних талантів». У 1977 році вона була нагороджена американською премією «за майстерність у детективній літературі».

Детальніше...
 
Мистецтво української вишивки
Четвер, 19 травня 2022, 11:50

У відділі мистецької літератури з 19 травня по 27 травня 2022 р. проходить книжково-ілюстративна виставка присвячена Дню Вишиванки.

Українське народне мистецтво створювалося віками і передавалося з покоління в покоління. Талант народу, що розвивався самотужки, виніс на всесвітній подив плоди своєї фантазії та інтелектуальних здібностей.

Вишивка найбільш розповсюджена і найяскравіше характеризує естетичні здібності народу та його відчуття краси.

Мистецтво вишивки, як і вся народна творчість, є віддзеркаленням духу українського народу. Його мудрість вклала у свої творіння найніжніші почуття душі, глибинну філософську думку, що відображалися на полотні символами. Їх народ вважав невидимою магічною силою, яка оберігала людину від усього зла, вселяла в людські душі спокій і добро. Вони послужили елементами і мотивами у побудові взорів.

Запрошуємо усіх бажаючих на перегляд.

Детальніше...
 
Всесвітній день вишиванки
Четвер, 19 травня 2022, 11:37

19 травня Всесвітній день вишиванки- міжнародне свято яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Разом із тим, це свято має глибокий зміст. По всьому світу об’єднуються українці в одній ідеї і показують, що мають власну самоідентифікацію та національний код. У цей день варто пам’ятати свою національну та громадянську позиції,культурну освіченість та духовну свідомість.

У відділі виробничої літератури експонується книжково-ілюстративна виставка: «Українська вишиванка: історія та сучасні тенденції в оздобленні одягу» Запрошуємо на перегляд!

 
Міжнародний день музеїв
Середа, 18 травня 2022, 15:58

Сьогодні, 18 травня, в Україні відзначають Міжнародний день музеїв. Тема Міжнародного дня музеїв 2022, визначена Міжнародною радою музеїв ІСОМ, – “Сила музеїв”. Тож, цьогорічні “музейні дні” у Львові – це про сміливість говорити про свою історію, про важливість берегти свою спадщину, про надважливу роль і самовідданість людей, які займаються музейною справою, про силу і стійкість музеїв під час війни. «Було вашим — стало нашим…». Керуючись цим «гаслом», російська імперія протягом століть привласнювала наші шедеври культури, історії — загалом все те, що, на думку їхніх правителів, демонструвало «велич великої росії»: змінювалися «царі-батюшки», але не змінювалася політика щодо привласнення українських реліквій. Наприклад, за часів правління Петра Першого у 1709 р. до Москви і Петербурга відправили козацькі клейноди і навіть шаблю Івана Мазепи як «символ перемоги доблесного російського воїнства над зрадником» — такий напис міститься під нею. Відділ літератури іноземними мовами імені Омеляна Масляка (Львів, вул. Мулярська, 2а. Тел.: 255-36-27) цього дня представляє фондову експозицію, що містить видання про колекції музеїв світу, Ватикану, скарби музеїв України, зокрема Львівського музею українського мистецтва, Львівського музею Соломії Крушельницької, музею Любомирських у Львові, а також музеїв Одеси, Золочівського замку та ін. Запрошуємо відвідати!

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 165