Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

ГРОМАДИ В УКРАЇНІ
П'ятниця, 19 лютого 2021, 12:29

11 лютого відділ україніки ЛОУНБ провів презентацію всеукраїнської громадської організації «Конгрес українських громад».

Вступне слово про потребу сприяння організації українських територіальних громад виголосив завідувач відділу україніки Євген Салевич. Він назвав територіальні громади малими українами, де мають розвиватися національні освіта, культура, національний бізнес – національне життя українців.

Історик Іван Сварник говорив про організацію українських громад в історії. Зокрема розповів про комплекси документів сільських громад і магістратів міст Галичини ХІV-XIX ст. в Історичному архіві, про давні принципи самоврядування на руському, литовському й німецькому праві. Тривалий час громади відали практично всіма адміністративними, судовими, економічними питаннями на своїй території. Також історик зупинився на судовому процесі студента Франка, звинуваченого в антидержавній діяльності, та ролі в ньому адміністрації Львівського університету.

Головне слово на презентації мав Теодор Дяків. Він розповів про історію створення Конгресу українських громад і доісторію – діяльність групи «Народний суверенітет», яка багато років пропагує відповідну ідеологію і ставить питання про зміну політичної системи влади в Україні. На думку доповідача, політична та економічна системи в сучасній Україні не відповідають українському народному традиційному світобаченню, сутності статей 5 і 13 Конституції України, згідно яких джерелом влади є народ, а всі наявні ресурси є його власністю. Ці основні статті не реалізовані в законодавстві, в правилах громадського життя, а влада в політиці та економіці здійснюється парламентом, президентом та урядом за принципом «зверху вниз». Це є причиною неефективного розвитку громадянського суспільства і його конфліктів з державою. Існуючі інститути влади не відповідають цивілізаційній матриці українського суспільства, не відображають уявленням українського народу про справедливу і ефективну владу. Ідеологія групи «Народний суверенітет» лягла в основу діяльності «Конгресу українських громад». Всеукраїнська громадська організація КУГ створена минулого року з «Об’єднаного штабу захисту української землі». Засновниками КУГ стали профспілки, аграрні організації і організації роботодавців. Керівним органом Конгресу є Дирекція, в структурі – Палата експертів та Палата громад. Конгрес українських громад намагатиметься підняти територіальні громади до рівня суб’єктів політичної діяльності, пропонуватиме конкретні проекти для розвитку українських громад.

В обговоренні питань розбудови Всеукраїнської громадської організації «Конгресу українських громад» брали участь виконавчий директор ЛОООР Михайло Яворський, вчений Богдан Калиняк, журналіст Наталя Гумницька, громадські діячі Юрко Антоняк, Василь Багрійчук, Андрій Лалак, Василь Попович, Василь Петрина та інші

 

Лічильник

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday2013
mod_vvisit_counterYesterday218
mod_vvisit_counterThis week2397
mod_vvisit_counterLast week4980
mod_vvisit_counterThis month15161
mod_vvisit_counterLast month25969
mod_vvisit_counterAll days3596246

We have: 20 guests online
Your IP: 3.235.24.113
 , 
Today: трав. 24, 2022

Партнери

Банер
Банер
Банер
Банер

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

Банер
Банер

Соцмережі

AddThis Social Bookmark Button