Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

З нагоди 150-річчя від дня народження Владислава Реймонта
Вівторок, 10 травня 2022, 15:22

З нагоди 150-річчя від дня народження польського письменника, лауреата Нобелівської премії з літератури Владислава Реймонта (1867-1925) відділ літератури іноземними мовами імені Омеляна Масляка (Львів, вул. Мулярська, 2а. Тел.: 255-36-27) запрошує до перегляду експозиції «Жити – це діяти, це розсівати світом талант, енергію й почуття, це в сьогоденні допомагати майбутнім поколінням». Сам В. Реймонт жив у Варшаві від 1893 року і працював письменником. На його честь навіть названо аеропорт в місті Лодзь. Батьки хотіли аби син став органістом. Та Владислав відмовлявся ходити до школи, дуже часто шукав себе у різних професіях, багато подорожував Польщею та Європою.

Його творчість поєднує традиції критичного реалізму з елементами натуралізму і символізму. Невелику частину творчої спадщини складають вірші. Творчість В. Реймонта характеризується різноманітністю. Письменник писав на різні теми, використовував різні літературні форми. Часто у творчому доробку письменника з'являлась критика суспільства. У 1924 році Владислав Реймонт отримав Нобелівську нагороду за повість «Селяни» (Chłopi). Переклав роман Реймонта «Селяни» відомий політичний діяч УСРР, український прозаїк, перекладач, чоловік народного комісара соціального страхування УСРР Марії Венедиктівни Лебединець Михайло Лебединець. У Харкові 1930-го року були видані дві перші частини роману.

За життя Реймонт брав активну участь у громадській діяльності. Очолював Спілку письменників та журналістів, потім – Варшавську касу допомоги для літераторів та журналістів. Брав участь у створенні першого кінематографічного кооперативу. Після війни (1919-1920) виїхав до США, де за допомогою польської діаспори організовував фінансову допомогу для відновлення зруйнованої країни. У 1920 році придбав маєток Колачково, проте господарські справи йшли у нього не належним чином, до того ж стан здоров'я змушував його проводити основну частину часу на Рів'єрі. А вже 5 грудня 1925 року письменника не стало. Похований на цвинтарі Повонзки, серце знаходиться у костелі Св. Хреста у Варшаві. Сейм Республіки Польща оголосив 2000 рік — роком Владислава Реймонта.

 

Лічильник

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday631
mod_vvisit_counterYesterday859
mod_vvisit_counterThis week1490
mod_vvisit_counterLast week4726
mod_vvisit_counterThis month3319
mod_vvisit_counterLast month24127
mod_vvisit_counterAll days3945103

We have: 21 guests, 1 members online
Your IP: 44.200.82.149
 , 
Today: черв. 05, 2023

Партнери

Банер
Банер
Банер
Банер

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

Банер
Банер

Соцмережі

AddThis Social Bookmark Button