Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

Лекція Романа Пономаренка « Дивізія «Галичина» в українській історії»
П'ятниця, 30 квітня 2021, 18:05

30 квітня в великому читальному залі ЛОУНБ відбулася лекція кандидата історичних наук Романа Пономаренка « Дивізія «Галичина» в українській історії». Вона стосувалася складного історичного періоду, коли німці почали зазнавати перших поразок, а перед галичанами постала проблема – що робити перед загрозою повернення сталінського режиму? Чи втікати на Захід, чи боротися проти червоних?. Складність вибору посилювалася ще й німецькими репресіями проти українського націоналістичного руху після Акта 30 червня 1941 р. Тому ОУН пішла в підпілля. Але створювати власні збройні формування не поспішала.

Німці ж намагалися вивезти молодь на роботу в Німеччину. Тому частина політиків скористалася з можливості й закликала галичан боротися проти совітів зі зброєю в руках. Нині щодо дивізії є діаметрально протилежні погляди: дехто вважає цих вояків колаборантами, дехто – героями. Істина, як завжди, лежить посередині: всіх, хто воював за незалежність слід вважати борцями за Україну і ставитися до них, як до комбатантів.

Організатори заходу – молодіжна формація «Галицька молодь».

 

Лічильник

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday106
mod_vvisit_counterYesterday346
mod_vvisit_counterThis week726
mod_vvisit_counterLast week12105
mod_vvisit_counterThis month12533
mod_vvisit_counterLast month26894
mod_vvisit_counterAll days3669375

We have: 15 guests online
Your IP: 3.238.252.196
 , 
Today: серп. 09, 2022

Партнери

Банер
Банер
Банер
Банер

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

Банер
Банер

Соцмережі

AddThis Social Bookmark Button