Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

Презентація нового твору відомого українського історика з Києва Володимира Сергійчука «Українські державники. Андрей Шептицький»
П'ятниця, 11 березня 2016, 12:39

9 березня у головній читальній залі бібліотеки відбулася презентація нового твору відомого українського історика з Києва Володимира Сергійчука «Українські державники. Андрей Шептицький». У презентації взяли участь, окрім самого автора, відомий історик Ігор Гирич, директор бібліотеки Іван Сварник, представники Українсько-турецького культурного центру у Львові «Сяйво». Останнє фінансувало видання згаданої книги, як одного з культурних проектів.

Іван Сварник коротко охарактеризував науковий доробок проф. В. Сергійчука, підкреслив, що багатогранна творчість вченого має соборницький характер, а багато книг (лише у фондах ЛОУНБ є 27 видань вченого) присвячені історії Галичини. Це видання про УГКЦ, УПА, взаємини з поляками, зокрема, на Волині та ін. Як історик, В. Сергійчук починав з козацької доби, створив низку праць про козацьке військо, державу Богдана Хмельницького. Останньо він видав цікаву книжку «Український Крим», перекладену також англійською мовою.

Володимир Сергійчук, коротко узагальнивши зміст презентованої книги, детальніше зупинився на українсько-турецьких стосунках, підкреслив, що «Сяйво» не лише допомагає у виданні актуальних історичних праць, але й має намір підтримати тюркознавчі дослідження українських істориків в архівах Туреччини, що сприятиме актуалізації турецько-українських стосунків.

Цю тему продовжив Ігор Гирич, який розповів про доробок О. Пріцака, Я. Дашкевича, В. Остапчука у сходознавчих студіях, наголосив, що висвітлення багатьох проблемних питань з української історії можливе лише з використанням турецьких документів.

Володимир Сергійчук передав бібліотекам Львівщини безкоштовно 100 примірників нового видання. 10 березня аналогічна акція відбудеться у Стрию, де книги отримають бібліотеки Сколівщини, Самбірщини, Старосамбіршини, Миколаївщини та Стрийщини.

 

Лічильник

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday30
mod_vvisit_counterYesterday877
mod_vvisit_counterThis week3682
mod_vvisit_counterLast week5556
mod_vvisit_counterThis month19162
mod_vvisit_counterLast month32356
mod_vvisit_counterAll days4191240

We have: 17 guests online
Your IP: 44.220.62.183
 , 
Today: лют. 23, 2024

Партнери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

Банер
Банер