Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

Круглий стіл «90 років ОУН: шлях звитяги» у рамках проголошення 2019 року Роком ОУН на Львівщині під назвою «Зродились ми великої години».
Середа, 06 лютого 2019, 14:22

5 лютого 2019 року у читальній залі відділу україніки ЛОУНБ відбувся круглий стіл «90 років ОУН: шлях звитяги» у рамках проголошення 2019 року Роком ОУН на Львівщині під назвою «Зродились ми великої години».

Організатором заходу виступив Іван Сварник – директор бібліотеки.

Мета проведення круглого столу: обмін думками та науковою інформацією про передумови створення ОУН, роль та місце Організації Українських Націоналістів у національно-визвольній боротьбі українців.

Активну участь у роботі круглого столу прийняли львівські науковці-історики: Ярослав Сватко – дослідник українського національно-визвольного руху у ХХ ст., Володимир Муравський – упорядник книги «Конгрес Українських Націоналістів 1929 р.: Документи і матеріали», Іван Сварник – історик, фахівець у галузі спеціальних історичних дисциплін, зокрема архівознавства, геральдики, документознавства, а також представники політичної партії «Національний корпус» та студенти Львівської філії Київського національного університету культури і мистецтв.

Під час заходу обговорено широке коло питань, зокрема: про передумови створення ОУН, легальні й нелегальні партії в Галичині 20-х років, наступництво ОУН від УВО, ОУН як потужну організацію військово-політичного характеру, основні складові організації: людей та ідеології, носіями якої вони є, «чистого» фінансування (принципово не брати грошей у своїх ворогів), сьогодення ОУН та ін. Також учасники дискутували про роль Є. Коновальця, Д. Донцова, С. Бандери , П. Дужого та інших політичних діячів у створенні й розбудові Організації.

А на завершення підвели підсумки круглого столу та подякували усім за роботу.

Усі учасники круглого столу були єдині у своїх висновках – ми повинні розкривати маловідомі сторінки нашої історії, досліджувати їх і шукати шляхи донесення їх до кожного українця.

Присутні мали можливість ознайомитися з тематичною виставкою у відділі україніки ЛОУНБ з однойменною назвою.

 

Лічильник

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday324
mod_vvisit_counterYesterday4095
mod_vvisit_counterThis week324
mod_vvisit_counterLast week14704
mod_vvisit_counterThis month324
mod_vvisit_counterLast month31721
mod_vvisit_counterAll days4050207

We have: 26 guests online
Your IP: 3.237.31.191
 , 
Today: жовт. 01, 2023

Партнери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

Банер
Банер