Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

Відділ читального залу
Понеділок, 24 жовтня 2011, 15:02

Відділ читального залу є спеціалізований структурний підрозділ бібліотеки, основною метою діяльності якого є максимальне та оперативне задоволення інформаційно-бібліотечних потреб користувачів із застосуванням сучасних інформаційних технологій. Це вимагає забезпечення належного рівня і якості обслуговування. В читальному залі представлено літературу з усіх галузей знань. Читачі мають змогу у відкритому доступі ознайомитися з періодикою. Відділ надає бібліотечно-бібліографічні та довідково-інформаційні послуги; організовує загальнобібліотечні заходи (дні інформації, конференції, семінари )

Відділ читального залу був створений від початку заснування бібліотеки (1940 року).

Фонд відділу становить приблизно 20.000 примірників літератури.Це документи і періодичні видання з різних галузей знань. Щорічно до фонду надходить 99 назв газет та 115 назв журналів.

Штат відділу читального залу становить чотири працівники: завідувач відділу, провідний бібліотекар, бібліотекар І категорії і бібліотекар ІІ категорії.

Відділ читального залу формує, організовує та зберігає фонд відповідно до профілю роботи відділу та запитів користувачів. Розробляє тематико – типологічний план комплектування відділу. Поточне комплектування здійснює шляхом опрацювання інформаційних прайс – листів, каталогів видавництв. Працівники відділу аналізують склад і використання фонду і забезпечують його збереження.

Формує читацький контингент, забезпечує переважне залучення до користування відділом науковців, студентів гуманітарних вузів, педагогів, працівників культури. Організовує диференційоване обслуговування користувачів, враховуючи результати соціологічного опитування, вивчення складу, інтересів і запитів користувачів.

Надає бібліотечно-бібліографічні та довідково-інформаційні послуги:

  • видача літератури на замовлення користувачів для опрацювання в читальному залі;
  • підбір документів за тематичним запитом користувача;
  • інформаційне обслуговування споживачів інформації за допомогою електронного каталогу та картотеки, зокрема представників органів влади, наукових працівників; організацій та установ міста та області, ділових кіл;
  • уточнення і доопрацювання читацьких вимог;
  • пошук інформації на запит користувача в базах даних бібліотеки;
  • пошук інформації в Internet.

Надає бібліотечно-бібліографічні та довідково-інформаційні послуги на  основі:

  • проведення виставок книг та періодичних видань (на замовлення);
  • користування нічним абонементом;
  • видача документів на ксерокопіювання;

Бере участь у наукових і соціологічних дослідженнях.Надає методичну, консультативну і практичну допомогу бібліотекам області за профілем діяльності відділу.

Бере участь у проведенні семінарів, стажувань для фахівців ЦБС області, підготовці методико – бібліографічних матеріалів. Проводить презентації книг,організовує літературні вечори, зустрічі з письменниками та читацькі конференції.

Відділ читального залу бере участь у видавничій діяльності Бібліотеки, розробляє «Пам'ятки користувачам» та інші видання.

Завідувач відділу: Іванців Ольга Ярославівна

Адреса: проспект Шевченка, 13

 

Лічильник

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday780
mod_vvisit_counterYesterday1971
mod_vvisit_counterThis week4223
mod_vvisit_counterLast week8236
mod_vvisit_counterThis month28350
mod_vvisit_counterLast month32356
mod_vvisit_counterAll days4200428

We have: 17 guests online
Your IP: 44.220.62.183
 , 
Today: лют. 28, 2024

Партнери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

Банер
Банер