Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

Заходи
ЯРОСЛАВ ПАСТЕРНАК – ДОСЛІДНИК ПІДЗЕМНОГО АРХІВУ УКРАЇНИ
П'ятниця, 21 січня 2022, 17:22

Організація української нації «Держава» та відділ україніки ЛОУНБ провели наукову конференцію «Давня історія України у науковій спадщині Ярослава Пастернака».

Вступне слово на конференції про національний ідеал української вченої людини, видатного археолога ХХ століття Ярослава Пастернака подав провідник ОУН «Держава», завідувач відділу україніки ЛОУНБ Євген Салевич. Він наголосив на важливості життєпису жертовного служіння і подвижництва українського вченого для тривання і творення української нації. Основу національної гордости українців складають неоціненна наукова спадщина археолога, неоціненні його знакові відкриття, якими говорить до нас наша свята земля за відсутности писемних джерел, і науково обґрунтовані висловлювання про «автохтонність українців на сьогоднішніх землях ще з часів верхнього палеоліту».

Детальніше...
 
Нові книги від «Інституту книги»
Понеділок, 10 січня 2022, 12:27

Упродовж останніх місяців 2021 р. обласна бібліотека отримала близько 250 нових книг, виданих різними видавництвами України. Одне, що їх об’єднує – висока якість поліграфії, тверді палітурки, міцний книжковий блок. Ці риси украй необхідні саме для бібліотечного використання літератури.

Складно аналізувати тематичну та вікову спрямованість усіх нових книжок – вона дуже різноманітна. Це твори уже добре знаних сучасних письменників – Кокотюхи, Корній, Андруховича та ін., менш відомих, однак популярних авторів, українські переклади англо-, франко-, німецько- та іншої зарубіжної літератури українською мовою. Особливо тішитимуться любителі детектива. Агата Крісті виходить у кишеньковому форматі у великій кількості. Однак не бракує інтелектуальної прози, науково-популярної літератури, книжок для дітей і підлітків. Важливе місце серед цих видань займають книги про нинішню війну – як документальні, скажімо, тритомна хроніка подій 2014-2021 рр., так і художні, часом створені вчорашніми бійцями, а тому особливо цінними. Мені, як історикові, впала у вічі цікава книжка Грицака-Гербіш про Різдво – як галицьке, українське, і, звісно, всесвітнє свято.

Від бібліотекарів Львівщини, яким потраплять усі ці видання, висловлюю щиру вдячність Українському інститутові книги за велику роботу з відбору книжок, які читатимуть галичани.

Христос рождається!

 
400-РІЧЧЯ ХОТИНСЬКОЇ ВІЙНИ
Середа, 05 січня 2022, 16:52

Відділ україніки ЛОУНБ та Організація української нації «Держава» провели круглий стіл «Хотинська битва 1621р. – славна сторінка мілітарної історії України».

У вступному слові провідник ОУН «Держава», завідувач відділу україніки Євген Салевич висловив думки про стан воїна в українській нації та воєнну потугу українців в історії, про потребу пошанування гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного і героїв Хотинської битви, про важливість проекції давнього союзу українців, поляків, литовців на сучасність.

Детальніше...
 
Перше засідання розмовного німецького клубу
Середа, 29 грудня 2021, 10:34

У відділі літератури іноземними мовами імені Омеляна Масляка 24 грудня 2021 р., напередодні католицького Різдва Христового, в теплій, камерній атмосфері, при свічках, філіжанці чаю, разом із сучасною і рідкісною німецькою книжкою відбулося перше засідання розмовного німецького клубу. Цікава розмова єднає усі мови світу

Детальніше...
 
ЗБИРАЧ ДУХОВНИХ СКАРБІВ
Середа, 22 грудня 2021, 16:26

Організація української нації «Держава» та відділ україніки ЛОУНБ провели круглий стіл «Володимир Гнатюк і національна культура».

Привітав учасників круглого столу провідник ОУН «Держава», завідувач відділу україніки ЛОУНБ Євген Салевич. Він зазначив, що в Організації постійно йде мова про потребу піднесення нашої нації у питаннях національної організації, національної історії і національної традиції. Сьогоднішня ж розмова – про потребу піднесення слова нації і про подвижника, який це слово народне – першоджерело нашої культури - підняв як надзвичайний духовний скарб.

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 53