Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

Заходи
ТВОРЕЦЬ НАУКИ ПРО НАЦІЮ
П'ятниця, 17 червня 2022, 15:00

16 травня ц. р. в бібліотеці відбувся науковий семінар, присвячений видатному теоретикові українського націоналізму Левові Ребетові (1912-1957). Про місце Ребета в українському національному пантеоні сказав у вступі Євген Салевич. Іван Сварник зупинився на ролі Ребета в державотворчих процесах 1941 р., підкреслив, що він був першим українським ученим, який вивчав теорію нації. Володимир Муравський розповів про діяльність революціонера на посту крайового провідника ОУН Галичини в надзвичайно складний період після замаху на Пєрацького, зупинився на долі т. зв. «архіву Сеника». Віктор Маринюк досить детально розглянув науковий доробок Лева Ребета, зупинився на його найважливіших філософських ідеях, що не втратили своєї актуальності й досі. Павло Салевич поділився міркуваннями філолога про можливе походження прізвища «Ребет». Юрко Антоняк висловив думку про несуттєві причини розколу в ОУН за кордоном, зазначив при цьому про роль Дарії Ребет у цих процесах. Учасниками семінару були також історики І. Хома, В. Потульницький та Р. Пономаренко, а також М. Яворський, О. Мних, І. Колісник, О. Вахула, М. Обідняк. Дискусія про висловлені доповідачами міркування часом набирала досить гострого характеру. На завершення всі бажаючі отримали прижиттєве видання праці Лева Ребета «Теорія нації», видане у Мюнхені 1955 р.

 
ПОЕЗІЯ БОРНІ
Понеділок, 06 червня 2022, 15:28

3 червня у відділі україніки ЛОУНБ відбувся поетичний вечір Катерини Мандрик-Куйбіди, присвячений 95-річчю від дня народження видатної української поетеси, незламної української націоналістки, учасниці визвольних змагань, в’язня московських катівень.

Відкриваючи захід, історик Іван Сварник підкреслив, що це вже другий поетичний вечір у бібліотеці, присвячений поезії боротьби за Україну. І це знаменно, бо слово, особливо талановите й патріотичне, є сильнішою зброєю, аніж куля чи бомба.

Детальніше...
 
ПОЕТИ НЕ ВМИРАЮТЬ.
П'ятниця, 03 червня 2022, 10:38

2 червня у відділі абонемента відбулася презентація цікавої поетичної збірки «Поети не вмирають». Олена Падовська, яка є упорядником нового видання, зібрала в бібліотеці шанувальників українського поетичного слова. Про збірку вона розповіла: намагалася охопити всю українську поезію, починаючи від Касіяна Саковича й до поетів-фронтовиків (С. Скальд, М. Степавий, О. Короташ, Ю. Руф, І. Литвинець) зрозуміло, що не можливо було обійти Котляревського, Шевченка, Франка, молодомузівців, неокласиків, О. Телігу, О. Ольжича, Б.-І. Антонича. Шістдесятники представлені іменами Л. Костенко, В. Симоненка, М. Вінграновського, І. Драча, В. Стуса. Також опубліковано кращі поезії О. Лишеги, Г. Чубая, О. Забужко та інших бардів. Загалом книжка охоплює 100 імен і є спробую підсумувати здобуток української літератури всіх часів, відображеної в поетичному слові. Присутні, а їх було 28 осіб, затамувавши подих, слухали натхненні поетичні рядки, які виразно засвідчили: ПОЕТИ НЕ ВМИРАЮТЬ.

Детальніше...
 
ВШАНОВУЄМО ПРЕЗИДЕНТА АБН
Середа, 01 червня 2022, 13:16

Відділ україніки ЛОУНБ провів круглий стіл «Визвольна боротьба провідника нації», присвячений 110-й річниці від дня народження відомого громадсько-політичного діяча, теоретика і практика українського націоналізму, голови Організації українських націоналістів, президента Антибольшевицького блоку народів Ярослава Стецька.

Детальніше...
 
Український храм Івана Огієнка
П'ятниця, 27 травня 2022, 13:03

Провідне коло Організації української нації «Держава» та відділ україніки ЛОУНБ провели круглий стіл «Український храм Івана Огієнка», присвячений духовному подвижнику нації, державному, громадському і церковному діячеві, мовознавцеві, літературознавцеві, історикові Церкви, філософу, поету, видавцеві.

Символічний образ храму митрополита Іларіона змалював представник ОУН «Держава», завідувач відділу україніки ЛОУНБ Євген Салевич. Український храм Івана Огієнка – одновірна Україна відповідна українській культурній традиції, яку дав нам Бог як основу нашої незалежности, сили і цивілізаційної місії. Повноправна самостійна Церква – найперший дорадник світської державної влади і її провідників. В організації української нації і її держави поряд з державним провідником стоїть духовний провідник України – як митрополит Іларіон коло князя Ярослава Мудрого. Висока освіченість духовенства – важливий чинник подвижницької діяльности Церкви в розвитку нації, в національній освіті, науці, культурі, мистецтві та інших ділянках державотворення. Позитивне ставлення до оригінальної національної культури від дохристиянських часів і на тій основі збереження і розвиток української традиції та ідентичности. У Храмі панує культ українського слова і перекладеного українською Святого Письма, культ української освіти, науки, культури, української православної віри, культ українських святих. Соборноправність Церкви і виборність духовенства – ієрархи не керують самочинно і самовладно – важливі рішення приймає Собор з участю духовних, а також світських осіб. Ідеологічна основа Церкви – «Служити народові – то служити Богові».

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 54