Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека
Круглий стіл «Національна спадщина українського мовознавця Василя Сімовича»
П'ятниця, 25 квітня 2025, 14:14

Організація української нації «Держава», Українське національне середовище та відділ україніки ЛОУНБ провели круглий стіл «Національна спадщина українського мовознавця Василя Сімовича».

У вступному слові на заході пошанування визначного українського ученого-мовознавця, літературознавця, видавця, редактора видань, культурного діяча Василя Сімовича завідувач відділу україніки, поет Євген Салевич висловив світоглядні думки про українську людину, сутністю якої була подвижницька праця над довершенням та інтерпретацією, зокрема редагуванням та виданням, творів українських класиків Івана Франка, Лесі Українки, Богдана Лепкого, «Кобзаря» Тараса Шевченка.

Коли ми говоримо про генеральну вісь української нації тарасівців, то згадуємо про Василя Сімовича і його інтерпретації посланій Пророка нації Тараса Шевченка.

А молода українська національна сила має виростати на традиції пошанування діячів української нації.

Молода українська національна сила має бути структурована і формуватися навколо імен провідників нації. Зокрема навколо імені Василя Сімовича могло б бути створене Товариство його імені і проводити діяльність в українському культурному просторі.

Детальніше...
 

 
ЗАКОХАНИЙ У ВРОДУ СЛІВ
П'ятниця, 25 квітня 2025, 11:17

26 квітня виповнюється 135 років від дня народження видатного літературознавця, лідера неокласиків, поета і неперевершеного перекладача античної поезії Миколи Костянтиновича Зерова. За своє коротке життя, яке трагічно обірвалося у сумнозвісному урочищі Сандармох, він встиг згуртувати навколо себе кращі сили української творчої інтелігенції, зажити слави метра київських неокласиків і чудового оратора-золотоуста, непримиренного борця за якість і високий стиль української літератури. Погляди Зерова вимагають усвідомлення й засвоєння багатств української національної традиції, перенесення на український ґрунт кращих творів європейської класики й сучасної літератури.

Відкрити для себе багатогранність його творчої спадщини допоможе книжкова виставка «Закоханий у вроду слів», яка експонується у великій читальній залі. Запрошуємо всіх охочих.

 
СИМВОЛИ НЕНАВИСТІ
Четвер, 24 квітня 2025, 13:42

Серед останніх надходжень літератури привертає увагу, в першу чергу оформленням, новий довідник, укладений д-ром історичних наук А. Гречилом «Символи українофобії. Матеріали до довідника» (К., 2025). До нього увійшли розвідки М. Чмира, К. Галушка й А. Гречила, які узагальнюють різні прояви ворожої до України й українців символіки – німецького нацизму, російського імперіалізму, совєтської спадщини (георгіївська стрічка), а також прояви ідеологічної агресії на наших теренах («Новоросія», ЛНР-ДНР, символи вторгнення, сепаратизму). Цікавим для читачів є розділ про картографічну агресію з боку росії, Угорщини, Румунії. А також про фальсифікації і вигадки щодо червоно-чорного прапора, дивізії «Галичина». Особливістю нового видання є його документальність, локалізація аналізованих явищ у часі й просторі, значний науково-довідковий апарат. Видання насичене сотнями ілюстрацій, виготовлене на доброму папері, має добротну палітурку. Гадаємо, ця неординарна книга знайде відгук серед наших читачів.

 
Круглий стіл «Національна спадщина українського мовознавця Василя Сімовича»
Середа, 23 квітня 2025, 12:01

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 332