Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

Львів відкритий для Європи ( до Євро 2012 )
П'ятниця, 29 червня 2012, 14:14

У сучасному світі футбол вийшов за рамки самого спорту і виступає як феномен, тісно пов’язаний з економічними, політичними та культурними механізмами впливу.

Прийняття 18 квітня 2007 року історичного рішення про проведення Чемпіонату Європи з футболу у 2012 році в Україні та Польщі створило для обох країн передумови для втілення великих можливостей.

Україна отримала шанс залучити значні інвестиції на розбудову інфраструктури, розвиток економіки, наближення сфери обслуговування до європейських стандартів. «Євро-2012» – став своєрідною національною ідеєю, навколо якої консолідується українське суспільство. Футбол об’єднав обидві частини України – Схід і Захід, Донецьк і Львів, а проведення єврочемпіонату виступає чинником національної солідарності та гідності.

Важливу роль в інформаційному забезпеченні цієї теми відіграють бібліотеки. У відділі читального залу Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки розгорнута книжкова виставка на цю тему.

Львів футбольний

Паук О. Під звуки «Черемшини» [Текст] : [присвячується ветеранам кришталевої футбольної команди «Карпати»] / Олександр Паук. – Л.: [б.в.], 2009. – 130 с.

Книга присвячена 40-річчю з часу здобуття львівськими «Карпатами» Кубка СРСР і розповідає про історію команди, її кубковий шлях та футболістів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пилипчук П. Футбольні постаті Львова [Текст] / Павло Пилипчук. – Л.: Галиц. видавн. спілка, 2008. – 160 с.

Це своєрідна енциклопедія про футболістів – гравців і тренерів, які народилися у Львові, а футбольну кар’єру зробили поза рідним містом, та футболістів, які прославились у львівських клубах.

 

 

 

 

 

 

 

 

Вацеба О. Нариси з історії спортивного руху в Західній Україні [Текст] / О. Вацеба. – Івано-Франківськ: Лілея-НВ, 1997. – 232 с.

Розкрито особливості розвитку спортивно-гімнастичного руху в Західній Україні періоду кінця ХІХ ст. – 30-х років ХХ ст., проаналізовано діяльність товариств «Сокіл», «Січ», «Пласт», «Луг», низки українських спортивних клубів.

 

 

 

 

 

 

 

 

Сало І. Футбол… зі сльозами [Текст] / Іван Сало; світлини В. Дубаса і В. Диченка; стат. дані І. Яремка; худож. оформл. І. Шутурми. – Л.: Каменяр, 2007. – 542 с.: іл.

Книга відомого українського письменника і журналіста – своєрідний літопис галицького футболу України за останніх 100 років.

 

 

 

 

 

 

Яремко І. 100 персон львівського спорту [Текст] / Іван Яремко. – Л.: Тріада плюс, 2010. – 388 с.

До книги увійшли розповіді про представників львівського спорту – спортсменів, тренерів, керівників, журналістів, які своїми успіхами принесли спортивну славу нашому місту. Видання ілюстроване рідкісними світлинами, а також цікавими дружніми шаржами з колекції автора, багато з яких підписані героями малюнків. Вперше в Україні в одному виданні зібрано таку кількість знаменитостей спорту.

 

 

 

 

 

 

 

Дейчаківський М. На визвольних стежках Европи: спогади зв’язкового ОУН. Футбольні спогади Мука [Текст] / М. Дейчаківський. – К.: Юніверс, 1997. – 127 с.: іл.

Подано невеликий історичний зріз спортивного життя молоді, особливо футболістів, як на теренах Західної України, так і на поселеннях Західної Європи та Америки.

 

 

 

 

 

 

 

 

Пилипчук П. «Карпати» від А до Я (1963-2005 рр.) [Текст] / Павло Пилипчук. – Л.: Галиц. видавн. спілка, 2006. – 154 с.

Своєрідний літопис львівських «Карпат»: тут зібрана інформація про всіх футболістів команди, які грали в чемпіонатах з 1963 року.

 

 

 

 

 

 

 

 

Футбольні ворота в Європу [Текст] : аналітичний збірник за підсумками дослідження процесу підготовки до проведення в Україні «Євро-2012» / автор-упоряд. М. Чугаєвський. – Л.: ПАІС, 2010. – 100 с.

У Львові та Донецьку проведено фокус-групове соціологічне дослідження, його результати порівнюються з аналогічними за 2007-2009 рр.

 

 

 

 

 

 

 

 

Туристична мекка України

Николишин Ю. Храми древнього Львова [Текст] / Ю. Николишин. – Л.: Апріорі, 2008. – 72 с.: іл.

Ілюстрована розповідь про найвизначніші пам’ятки древнього Львова.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Николишин Ю. Загадковий Львів [ Текст ] / Ю. Николишин. – Л.: Апріорі, 2008. – 144 с.: іл.

Ілюстроване видання розраховане на пошановувачів історії і культури Львова.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Николишин Ю. Улюблений Львів [Текст] / Ю. Николишин. – Л.: Апріорі, 2011. – 136 с.: іл.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Николишин Ю. Феномен Львова [Текст] / Ю. Николишин. – Л.: Апріорі, 2011. – 144 с.: іл.

Ілюстрована розповідь про найвизначніші пам'ятки древнього Львова.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Львів. Місто наших героїв [Текст] / за ред. А. Козицького. – Л.: Літопис, 2009. – 248 с.

Путівник присвячений місцям, пов’язаним з українським національно-визвольним рухом першої половини ХХ ст. у Львові. У маршрутах висвітлено найважливіші події першого етапу українсько-польської війни 1918-1919 рр. та підпільної боротьби УВО – ОУН, подано цікаві факти з життя очільників українського націоналістичного руху.

 

 

 

 

 

 

 

 

Лемко І. 1243 вулиці Львова [Текст] / Ілько Лемко та ін. – Л.: Апріорі, 2009. – 528 с., 574 іл.

Книга розповідає про назви і найважливіші адреси львівських вулиць, площ і проспектів протягом останніх сімдесяти років, містить світлини.


 

 

 

 

 

 

 

Львів [Текст] : турист. путівник / за заг. ред. А. Рудницького; наук. ред., упорядкув. Ю. Бірюльова. – Л.: Центр Європи, 1999. – 548 с., 975 іл.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Наш Львів [Текст] : альманах. Ч. 1. Львів, 1256-2006 р. – Л.: Апріорі, 2007. – 680 с.: іл.

Історико-культурологічний альманах, в якому зібрано різноманітні матеріали переважно з друкованих періодичних видань про м. Львів та його мешканців з часу його офіційного заснування 1256 р. королем Данилом Галицьким донині.

 

 

 

 

 

 

 

 

Леви Львова [Текст]: архітектурно-культурологічне дослідж. / Юрій Гайда. – Л., 2011. – 384 с., 224 арк. іл. – План Львова (М 1: 8000) в додатку.

Книга про львівських левів – у камені та бронзі, гіпсі та склі, на будівлях, пам’ятниках і в серцях… – з часів короля Данила та Галицько-Волинської Русі.

 

 

 

 

 

 

 

 

Музичишин А. Львів – місто храмів [Текст] / Андрій Музичишин, Ростислав Різник. – Л.: АгемО, 2007. –96 с.: іл.

Фоторозповідь про 28 львівських святинь, що творять образ і силует давнього Львова.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Николишин Ю. Земля Львівська: замки, палаци, храми, пам’ятки природи [Текст] : фотоальбом / Ю. Николишин. – Л.: Апріорі, 2008. – 80 с.: фотогр.

Цей альбом ознайомить Вас із чарівними куточками Львівщини, у формі невеличких новел розповість про найцікавіші факти з історії цього святого краю. Книжка буде цікавою і посполитим мандрівникам, і професіоналам, які вивчають історію та культуру України.


 

 

 

 

 

 

Грималюк Р. Вітражі Львова кінця ХІХ – початку ХХ століття [Текст] / Р. Грималюк. – Л.: Афіша, 2004. – 235 с.

У монографії комплексно висвітлена історія розвитку мистецтва вітражу у західному регіоні України, встановлені його генетичні зв’язки з розвитком вітражного мистецтва у Східній та Західній Європі. У науковий обіг введено великий фактичний матеріал, подана атрибуція значної частини вітражних засклень кам’яниць Львова.

 

 

 

 

 

 

 

 

Музичишин А. Сім чудес Львова [Текст] : фотоальбом / Андрій Музичишин, Ростислав Різник. – Л.: АгемО, 2007. – 120 с.: іл.

Розповідь про сім храмів старовинного Львова, сім архітектурно-мистецьких див, які дихають живим натхненням давно минулих епох – Латинська катедра, Успенська церква, Домініканський костел, Вірменський собор, костел Бернардинів, костел Єзуїтів та собор Святого Юра.


 

 

 

 

 

 

 

З футболом у світ

Легкий Л. Історія світового футболу [Текст] / Л. Легкий. – Т.: Навч. книга-Богдан, 2010. – 576 с.: іл.

Подано ретроспективу зародження популярної гри, основні зміни в її правилах, а також становлення ФІФА та регіональних футбольних клубів. Автор наводить вичерпну інформацію про чемпіонати Європи, здобутки національних збірних.

 

 

 

 

 

 

 

 

Кращі футбольні клуби Європи [Текст]. – Х.: Фактор, 2010. – 192 с.: іл.

Книга продовжує серію енциклопедичних видань, присвячених улюбленій грі мільйонів. У легкій, захоплюючій формі розповідає про історію і нинішній день кращих футбольних клубів світу – від київського «Динамо» до «Барселони» і «Манчестер Юнайтед».

 

 

 

 

 

 

 

 

Зірки світового футболу [Текст]. – Х.: Фактор, 2011. – 192 с.: іл.

Тема футболу та гравців невичерпна. Яскраво ілюстроване видання стане чудовою нагодою побути на одинці з видатними футболістами – як кумирами дитинства, так і тими, що грають нині.

 

 

 

 

 

 

 

 

Письменники про футбол. Літературна збірна України [Текст] / уклад. С. Жадан; худож.: О. Капля, Т. Коровіна. – Х., 2011. – 320 с.

Антологія містить «футбольну» прозу одинадцятьох сучасних українських письменників, кожен з яких пропонує своє розуміння «гри мільйонів». Ці розповіді настільки різноманітні та несподівані, наскільки різноманітним може бути сам футбол.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Футбол інвалідів [Текст] : метод. посіб. / за заг. ред. В. Строкатова та Ю. Бріскіна. – Л.: Край, 2006. – 70 с.

У посібнику висвітлено історію розвитку футболу серед інвалідів, створення його організаційних структур, нормативні документи національних федерацій, особливості проведення змагань та їх правила.

 

 

 

 

 

 

 

 

Выборнов Ю. Марадона, Марадона… [Текст] / Ю.Выборнов, И.Горанский. – М. : Физкультура и спорт, 1989. – 192 с.: ил. – (Звезды зарубежного спорта).

Книга присвячена популярному аргентинському футболістові, чемпіонові світу 1986 року Дієго Армандо Марадоні. Розповідається про його юність і становлення Марадонни як одного з ведучих гравців аргентинського футболу, також описуються його виступи за зарубіжні клуби.


 

 

 

 

 

 

 

Платини М. Жизнь как матч [Текст] / М. Платини ; пер. з фр. Л.Каневський. – М.: Физкультура и спорт, 1990. – 224 с.: ил. – (Звезды зарубежного спорта).

Автор книги –видатний французький футболіст, Президент УЄФА з 2007 – розповідає про свій спортивний шлях, ділиться своїми думками про професію гравця, та згадує футбольне минуле. Книга призначена для широкого кола читачів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Франков А. Футбол [Текст] / А. Франков. – Х.: Фактор, 2010. – 192 с.: іл.

У книзі відомого футбольного журналіста в легкій і захоплюючій формі розповідається про історію футболу. Спеціальний розділ містить нариси про легендарних футболістів. Багатий статистичний матеріал охоплює основні змагання клубів і національних збірних.

 

 

 

 

 

 

 

 

Блохин О. Гол, который я не забил [Текст] : повесть о футболе / Олег Блохин; лит. запись И.Заседы. – К.: Молодь, 1981. – 160 с.

 

 

Заслужений Майстер спорту Олег Блохін розповідає про футбольну команду «Динамо».Значну увагу в книзі приділяється проблемам гри в футбол. Рекомендовано для широкого кола користувачів.

 

 

 

 

 

 

 

 

Підготувала Ольга Іванців

 

 

Лічильник

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday681
mod_vvisit_counterYesterday320
mod_vvisit_counterThis week681
mod_vvisit_counterLast week6380
mod_vvisit_counterThis month14126
mod_vvisit_counterLast month36970
mod_vvisit_counterAll days4520664

We have: 27 guests online
Your IP: 3.236.112.101
 , 
Today: жовт. 13, 2024

Партнери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

Банер
Банер