Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

Книжкові виставки
Книжкова експозиція "Вишиванка є символом нескореності, сучасною зброєю та нерозривним зв'язком поколінь". До Дня вишиванки
П'ятниця, 16 травня 2025, 08:25

День вишиванки — 2025 у Львові холодний, дощовий, ніби підкреслено військовий, якийсь не подібний на справжнє весняне, сонячне свято... Але ми дотримуємось улюбленої традиції – ми у вишиванках. Відомо, що ініціатива відзначати день, присвячений вишиванці, належить студентці Чернівецького національного університету Лесі Воронюк, яку надихнув приклад одногрупника, одягнутого у вишиту сорочку. Тож, дівчина запропонувала студентам та одногрупникам вибрати один день і прийти на навчання у вишиванках. З того часу вся Україна визнає цей день як державне свято, поважаючи студентське ноу-хау.

Свято вишиванки припадає на кінець останнього весняного місяця — на теплий сезон, коли ми вже можемо зняти куртки, светри і у святковий день похизуватися ошатним народним вбранням. Свято вишиванки досить молоде, але вже встигло завоювати любов і прихильність не лише наших співвітчизників, але і закордонних цінителів національного українського одягу.

Детальніше...
 
Книжкова експозиція «Сторінками світової історії». До Дня пам’яті та примирення
П'ятниця, 09 травня 2025, 09:14

До Дня пам’яті та примирення 8 травня відділ літератури іноземними мовами імені Омеляна Масляка презентує книжкову експозицію «Сторінками світової історії» мовами світу, де зацікавлений користувач може ознайомитись із фондовими тематичними виданнями про історію Другої світової війни, зокрема участь у ній і заслуги України як і різних країн світу. Видання такі як «Naciści znowu u władzy» примушують задуматися над сьогоденням. Концентраційні табори нагадують про жахіття минулих століть... Книжка «Nieludzka medycyna» розкриває невідомі чи маловідомі суспільству медичні експерименти над людьми у часи війни. Енциклопедії Другої світової війни доповнюють ніші наших відомостей про світові війни та їх наслідки. Книжки про суд над катами врівноважують поняття справедливості. Запрошуємо до перегляду виставкових документів і, звісно, до читання! Адже ніколи достеменно не знаєш того, що було приховано десятиріччями від нашого погляду. Тільки книги, тільки спогади, тільки очевидці можуть розповісти те, чого ми не мали можливості побачити свого часу...

Детальніше...
 
ЦІНА ПЕРЕМОГИ – ЦІНА ЖИТТЯ
Четвер, 08 травня 2025, 10:44

80 років тому весь світ об’єднався і поборов фашизм. Україна долучилась до традиції відзначення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в європейському дусі – не святкуючи, а вшановуючи. Українська земля стала одним з основних майданчиків воєнних дій: тут було вбито понад вісім мільйонів українців та представників нац. меншин. Зараз українці знову на собі відчувають всі жахіття війни. Не від фашизму, а від рашизму. Щодня московити руйнують домівки мирних людей, вбивають, ґвалтують, залишаючи після себе лише згарища та руїни. Тому боремося проти рашизму і вшановуємо тих, хто бився багато десятиліть тому з фашизмом.

Працівники великої читальної зали з нагоди цього дня підготували книжкову виставку «Ціна перемоги – ціна життя», на якій представлена література про часи Другої світової війни.

Запрошуємо всіх охочих до перегляду.

 
Книжково-альбомна експозиція «За історичною спадщиною у сьогодення». До Міжнародного дня пам’яток і визначних історичних місць
Середа, 30 квітня 2025, 09:37

До Міжнародного дня пам’яток і визначних історичних місць відділ літератури іноземними мовами імені Омеляна Масляка представляє книжково-альбомну експозицію «За історичною спадщиною у сьогодення». Тут зацікавлений користувач може переглянути і прочитати про історію виникнення і збереження історичного минулого країн світу різними мовами. Путівники та багато ілюстровані альбоми розповідають про ідентичність і багатство архітектури та культури різних країн, нерухомих об'єктів, що мають історичну, архітектурну, духовну цінність, традиції, збережені у віках народів світу.

Детальніше...
 
Фондова експозиція дитячої книги мовами світу «Територія дитячої книги»
Вівторок, 29 квітня 2025, 08:50

До Всесвітнього дня дитячої книги абонемент відділу літератури іноземними мовами імені Омеляна Масляка презентує фондову експозицію дитячої книги мовами світу «Територія дитячої книги». Серед презентованих видань відомі світові письменники Р. Кіплінг, О. Генрі, Е. Портер, брати Грімм, Я. Бжехва, Л. Ф. Баум, К. Макушинський, А. Дюма, А. де Сент-Екзюпері та ін із улюбленими дитячими багато ілюстрованими творами. Виставковий формат абонемента досить малий, займає невелике місце, проте фондових видань достатньо, щоби задовольнити будь-який смак маленьких користувачів. Такі видання також дуже зручні й для вивчення мов, тобто можуть зацікавити й дорослого читача книгозбірні. За цільовим призначенням дитячі видання можна поділити на художні, пізнавальні і навчальні. При чому, чим молодший читач, тим більше «функцій» акумулює для нього будь-яка книжка. Тобто для наймолодших навіть художня книга буде виступати і як пізнавальна, і як навчальна. А чим старший читач, тим більше розмежовується для нього література і кожна книга набирає власного, цілком конкретного цільового призначення. Літературу можна отримати для домашнього користування терміном на один місяць, після чого книги потрібно повернути до книгозбірні або продовжити термін користування. Тож, запрошуємо користувачів книгозбірні до абонемента для перегляду і читання. Користуйтесь безкоштовними послугами бібліотек!

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 69

Лічильник

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday798
mod_vvisit_counterYesterday5659
mod_vvisit_counterThis week798
mod_vvisit_counterLast week17954
mod_vvisit_counterThis month34848
mod_vvisit_counterLast month57425
mod_vvisit_counterAll days4922505

We have: 8 guests online
Your IP: 18.116.60.124
Mozilla 5.0, 
Today: трав. 18, 2025

Партнери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

Банер
Банер