Четвер, 28 липня 2022, 11:26 |
«Море завжди приваблювало художників, мало над ними незбагненну магічну силу…певно, немає жодного художника, який би не намагався зобразити його. Одні створювали епізодичні етюди, не пов’язані з основним видом їх мистецького жанру, інші часто поверталися до цієї теми, приділяючи велику увагу зображенню моря на своїх картинах. Однак, лише Айвазовський цілком і повністю віддав свій талант мариністичному живопису». Море було його стихією і лише йому була розкрита душа художника. Кожного разу стаючи за мольберт, Айвазовський давав волю своїй уяві. І на полотні втілювалося саме те, що він наперед бачив своїм внутрішнім поглядом.
Художник залишив після себе велетенську творчу спадщину – 6000 картин. Звичайно, вони нерівноцінні за художньою вартістю. Є і шаблонні, і невдалі, і посередні. Але у найкращих своїх роботах майстер, як ніхто, зумів передати «душу» морської стихії. У найрізноманітніших станах зображав він море: і тихе та лагідне – «Штиль на морі» (1842), і бурхливе та грізне – «Буря» (1841).
У своєму шедеврі «Дев’ятий вал» (1850) він передав ефектну романтику, а у картині «Чорне море» (1881) – стриману філософську спостережливість. Запрошуємо у відділ мистецької літератури з 28 липня до 8 серпня 2022 року на перегляд книжково-ілюстративної виставки «Мариніст Іван Айвазовський» до 205-річчя від дня народження українського художника вірменського походження (1817-1900).
|