Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

Кулінарні шедеври
Четвер, 22 лютого 2018, 10:32

Не секрет, що у світі існує величезне розмаїття страв і рецептів. Кожній національній кухні властиві свої власні риси: використання певних продуктів і способів їхньої обробки, посуд, у якому подається їжа, дотримання специфічних традицій і навіть ритуалів у споживанні їжі. Продукти, які є основою кухні тієї чи іншої національності, залежать від природних особливостей та географії місцевості. Китайське прислів’я каже: «Живе біля гір – харчується від гір, живе біля річки – харчується від річки». Наш світ настільки великий і його населяє така кількість народів й етносів, що скласти повну книгу кулінарних рецептів планети – завдання нездійсненне. Ми не ставимо перед собою мету осягти неосяжне, однак ознайомити вас з національною кухнею різних країн і народів – цілком у наших силах.

Завітайте до Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки переглянути книжкову виставку «Кулінарні шедеври», організовану відділом виробничої літератури. Вона стане в пригоді всім, хто цікавиться не тільки приготуванням їжі, а й харчовими цінностями традиційних та екзотичних продуктів, правилами збереження їх поживних властивостей під час приготування їжі, а також про те, скільки можливостей для використання ховають в собі звичні для нас овочі, фрукти, прянощі.

Розділ І: ТЕХНОЛОГІЯ ПРИГОТУВАННЯ ЇЖІ

Дорохіна М. Технологія продукції харчування у таблицях і схемах [Текст] : навч. посіб. / М. Дорохіна, Т. Капліна. – Київ: Кондор, 2008. – 280 с.

У посібнику пропонуються нові підходи до викладення технології продукції харчування. Матеріали подано у вигляді таблиць і схем. Для студентів вищих навчальних закладів.

 

 

 

 

 


Онищенко В. Технологія та товарознавство ковбасних оболонок [Текст] : навч. посіб. / В. Онищенко, Л. Шубіна, М. Янчева. – Суми: Університетська книга, 2009. – 224 с.

У посібнику розглянуто наукові і практичні аспекти бар’єрних технологій у стабілізації якості ковбасних виробів та роль оболонки як однієї зі складових у формуванні якості ковбас. Висвітлено основні напрями в розробці захисних покриттів і способів для обробки м’ясних продуктів та оболонок з метою підвищення їх бар’єрних властивостей. Наводяться чинники, що зумовлюють захисні властивості та безпечність натуральних і штучних оболонок на всіх етапах циклу ковбасних виробів. Призначений для студентів вищих навчальних закладів, що навчаються за напрямом підготовки «Харчові технології та інженерія».

 

 


Пекер П. Корисне консервування без солі, цукру, оцту [Текст] : навч. посіб. / П. Пекер; переклад з рос. І. Данилюк. – Донецьк: ТОВ «ВКФ «БАО», 2011. – 288 с.

Консервовані фрукти й овочі надзвичайно популярні. Вони прикрашають будь-який стіл і збагачують організм корисними речовинами. Сучасні технології консервування без солі, цукру й оцту зробили революцію в кулінарії. Книгу адресовано широкому читацькому загалу.

 

 

 

 

 

 

Плахотін В. Теоретичні основи технологій харчових виробництв [Текст] : навч. посіб. / В. Плахотін, І. Трюкова, Г. Хомич. – Київ: Центр навчальної літератури, 2006. – 640 с.

У посібнику розглянуті особливості харчових продуктів як об’єктів виробництва, класифікація і характеристика технологічних процесів та виробництв – як технологічних систем. Особлива увага приділена питанням безпеки харчових продуктів, управлінню їх якістю, стандартизації та сертифікації продукції і систем якості на харчових виробництвах. Посібник призначений для студентів інженерно-технологічних спеціальностей вищих навчальних закладів.

 

 

 

 

Сирохман І. Технологія приготування страв і харчових продуктів із риби і морепродуктів [Текст] : навч. посіб. / І. Сирохман, М. Філь, М. Калимон. – Львів: В-во ЛКА, 2015. – 424 с.

У навчальному посібнику зосереджено увагу на сировині і продуктах з переробленої риби та морепродуктів, особливостях організації процесу обробки окремих груп риби, на обробці і використанні нерибної водної сировини та харчових відходів. Узагальнено вплив окремих способів кулінарної обробки продукції ресторанного господарства.

 

 

 

 

Сокол І. Золота книга консервування та домашніх заготівель [Текст] / І. Сокол; пер. з рос. Н. Радченко. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2011. – 432 с.

У цій книзі – близько 350 рецептів смачних, корисних домашніх джемів, желе, компотів, соків, варень та, звісно ж, солінь, які консервуються без оцту. Це можливість зекономити на дорогих м’ясних і рибних делікатесах, адже тут – всі секрети соління і в’ялення.

 

 

 

 

 

 

Сокол І . 745 рецептів швидкого та легкого консервування [Текст] : енциклопедія господарочки / І. Сокол; пер. з рос. Н. Радченко. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного дозвілля», 2012. – 496 с.

Із цією книгою ви забудете, що овочі та фрукти бувають сезонними! Насолоджуйтеся їхнім неповторним смаком цілий рік. Хрусткі огірки та соковиті помідори, квашена капуста й зимові салати, ароматні лечо та гострі аджики, сушені ягоди й усілякі варення, мочені яблука та вітамінні компоти – наповніть свою кулінарну скарбничку перевіреними рецептами!

 

 

 

 


Цвігун А. Виготовлення національних м’ясних продуктів у домашніх умовах [Текст] : навч. посіб. / А. Цвігун, Т. Приліпко, М. Повозніков. – Кам’янець-Подольський: ПП «Медобори-2006»,2008. – 80 с.

У посібнику вміщено відомості про особливості забою свиней та використання свіжини для виготовлення різних страв або довгого зберігання м’яса чи сала в домашніх умовах. Коротко і популярно викладені принципи основних технологічних процесів виготовлення домашніх ковбас, паштетів, сальтисону. Широко подано інформацію про коптіння, а також особливу увагу надано рецептурам української кухні виробів із м’яса.

 

 

 

 

Розділ ІІ. УКРАЇНСЬКА НАЦІОНАЛЬНА КУХНЯ

Білик Д. Кращі страви української кухні [Текст] / Д. Білик. – Донецьк:ТОВ ВКФ «БАО», 2003. – 384 с.

У виданні широко представленні рецепти різних борщів, вареників, млинців та начинок до них, а також м’ясних, овочевих та солодких страв і напоїв.

 

 

 

 

 

 

 


Випічка та десерти [Текст] / уклад. О. Машкова. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2007. – 224 с.

Ця книжка ознайомить із безліччю нових кулінарних рецептів, дозволить оцінити переваги домашньої випічки та десертів.

 

 

 

 

 

 

 

Винничук Ю. Галицька кухня. Історія, рецепти та обличчя [Текст] / Ю. Винничук; авт. ідеї та кер. проекту Ю. Назарук. – Вид. 2-ге, випр. і допов. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2016. – 515 с.

Автор представляє галицьку кухню, що складається не з рецептів, сліпо скопійованих з інших видань, а з переписів, які в різний час автор випробував сам.

 

 

 

 

 

Енциклопедія української кухні [Текст] / ред.-укл. Л. Безуненко. – Донецьк: Сталкер, 2004. – 512 с.

Книга пропонує широкий вибір рецептів страв традиційної української кухні. Для аматорів і вправних господарів – рецепти українського самогону, який готували творчо і споживали вміючи.

 

 

 

 

 

Кулінарні секрети сестри Ольги [Текст]. – Львів: Свідчадо, 2012. – 128 с.

Сестри-служебниці з радістю поділилися з читачами своїм досвідом, запропонувавши найкращі рецепти, що зберігалися в кожному домі згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії.

 

 

 

 

 

 

Лильо І. Львівська кухня [Текст] / І. Лильо; худож. Л. Бейгер. – Харків: Фоліо, 2016. – 255 с.

Кухня – однин з найважливіших аспектів львівської історії. А рецепти ці передавалися у львівських родинах з покоління до покоління, і сучасні господині охоче за ними готують і сьогодні.

 

 

 

 

 

 

Махальська О. Енциклопедія української кухні [Текст] / О. Махальська. – Харків: Ранок, 2008. – 256 с.

У книзі – секрети приготування страв української кухні. Багато з цих страв – борщ, вареники, галушки – настільки популярні, що здобули світове визнання.

 

 

 

 

 

 

Українська смакота [Текст] : кращі рецепти традиційної української кухні / укл.: Є. Федієнко, В. Федієнко. – Харків: Школа, 2009. – 512+32 с. – (Для сучасних господинь та господарів).

Ця книга є практичним порадником для всіх небайдужих до української кухні. Надзвичайна, Божественна, Українська… Для широкого кола читачів.

 

 

 

 

 

 

Цвек Д. Святковий стіл [Текст] / Д. Цвек. – Київ: АртЕк, 203 с.

Книжка відомої кулінарної майстрині Дарії Цвек покликана відновити й зберегти багаті традиції української кухні, стати добрим порадником і помічником кожної господині.

 

 

 

 

 

 

Цвєк Д. Солодке печиво [Текст] / Д. Цвєк. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2013. – 181 с.: іл. кольор.

У цій книзі зібрано багато корисних господарських порад, наведено порівняльні дані маси і міри деяких продуктів, а на рисунках і кольорових ілюстраціях показано, як оздоблювати готові вироби.

 

 

 

 

 

Розділ ІІІ. СТРАВИ НАРОДІВ СВІТУ

Богатиренко М. 110 оригінальних меню сніданків, обідів, вечер на кожен день [Текст] / М. Богатиренко. – Донецьк: ТОВ ВКФ «БАО», 2006. – 352 с.

На сторінках видання – готові оригінальні меню сніданків, обідів та вечер, складені з урахуванням найновіших тенденцій у мистецтві кулінарії.

 

 

 

 

 


Грубич К. Смачна країна [Текст] : народні рецепти та поради звідусіль від народного журналіста / К. Грубич ; ред. М. Савка. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2015. – 304 с.

Кожна зі страв у цій книзі має свою історію, унікальну рецептуру та нагадує про добрих людей, які доклалися до її творення і поширення. «Смачна країна» – це не лише кулінарна насолода, а й чудова нагода поглянути на Україну під новим кутом.

 

 

 

 

 


Малахова Д. Картата Потата [Текст] : кулінарний щоденник / Д. Малахова, Т. Сорока. – Київ: Махаон-Україна, 2008. – 240 с.

Якщо творчо підійти до рецептів цієї книги, можна скласти такі комбінації страв, які допоможуть приготувати ефектний обід для ділових партнерів, здивувати кохану людину романтичною вечерею…

 

 

 

 

 

Олівер Дж. Готуємо з Джеймі. Як стати найкращим кухарем [Текст] : [книга рецептів] / Дж. Олівер; пер. з англ. Г. Шпак ; фот.: Д. Лофтус, К. Террі. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2016. – 448 с.

Всесвітньовідомий британський кулінар Джеймі Олівер переконаний, що з його книгою кожен може пізнати основи кухарського мистецтва, навчитися обирати продукти і готувати з них.

 

 

 

 


Чмир В.-Б. Слов’янська кухня [Текст] : довідник / В.-Б.Чмир. – Львів: Світ, 1997. – 192 с.

У довіднику вміщено відомості про особливості кухонь різних словя’нських народів.

 

Лічильник

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday103
mod_vvisit_counterYesterday1004
mod_vvisit_counterThis week1107
mod_vvisit_counterLast week7701
mod_vvisit_counterThis month16837
mod_vvisit_counterLast month50069
mod_vvisit_counterAll days4341497

We have: 56 guests online
Your IP: 44.222.64.76
 , 
Today: черв. 16, 2024

Партнери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

Банер
Банер