Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

Книжкова виставка: «Втрата землі – національна трагедія: за і проти продажу землі»
Понеділок, 16 липня 2018, 14:29

Земля – основне національне багатство кожної країни, від ефективності використання якого залежать не лише економічний розвиток, здоров’я та добробут нації, а й існування життя на землі. Адже земля є основою для виробництва матеріальних благ, місцем для життя людей, складовою незліченої кількості корисних копалин.

Однією з основних умов досягнення стратегічних цілей економічної реформи в Україні є ефективне використання усіх ресурсів, центральне місце з-поміж яких належить земельним, оскільки вони формують основне національне багатство українського народу.

На сучасному етапі процес продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення регулюється Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, указами Президента України «Про приватизацію та оренду земельних ділянок несільськогосподарського призначення для здійснення підприємницької діяльності».

Завдяки земельній реформі вдалося створити певні передумови для оптимізації земельних відносин у Львівській області – скасовано монополію державної власності на землю, утворилися нові агроформування ринкового типу, засновані на приватній власності, зросла роль земельних орендних відносин.

Основними чинниками що негативно впливають на ефективність використання сільськогосподарських угідь Львівщини, є парцеляція земель, низька технічна оснащеність сільськогосподарських товаровиробників, неефективний розподіл земельного фонду.

Виставка видань у відділі виробничої літератури висвітлює питання ринкових відносин у сфері земельних ресурсів. Пропонується викладачам та студентам аграрних вузів, фахівцям сільського господарства, фермерам і всім небайдужим до долі своєї землі.

І розділ. Ринок землі як спосіб реалізації земельних відносин

Ринок земельних ресурсів в Україні. Регіональний аспект [Текст] / Григорій Башнянин, Мар’яна Москва, Олександр Кундицький [та ін.]. – Львів : Видавництво Львівської комерційної академії, 2012. – 256 с.

Висвітлені проблеми формування державної регуляторної політики у сфері земельних відносин, обґрунтовано об’єктивну необхідність запровадження ринку сільськогосподарських земель в Україні, а також проаналізовано основні проблеми розвитку ринку земель несільськогосподарського призначення.

Для студентів, викладачів, наукових і практичних працівників.

Гречкосій В. Україна : земля, фермерство і не тільки [Текст] / Володимир Гречкосій // Агробізнес сьогодні. – 2017.- листопад (№17). – С. 38-39.

Йдеться про майбутнє українського села, про необхідність підтримки державою фермерських господарств.

Формування ринку землі в Україні. Як земельна реформа позначиться на розвитку сільських територій? [Текст] / прес-служба Нац. асоціації дорадчих служб України // Ефективне кролівництво та звірівництво. – 2017. – №10. – С. 26-27.

В статті розглядається формування ринку землі в Україні, як земельна реформа позначиться на розвитку сільських територій. Обговорюється питання зняття мораторію на продаж сільськогосподарських земель.

Омельницький А. Земельна децентралізація [Текст] / Андрій Омельницький // Львів. пошта. – 2018. – 3лютого.(№10). – С. 6.

Обговорюється схвалення розпорядження уряду про передачу земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів у власність об’єднаних територіальних громад (ОТГ), що сприятиме розширенню їхньої фінансової спроможності.

Ярош В. З турботою про землю [Текст] / Володимир Ярош // Фермер України. – 2018. – №5. – С. 1, 3.

Про деградацію ґрунту внаслідок нераціонального використання земель.

Сова О. Дай сили землі [Текст] / Оксана Сова // Газета по-львівськи. – 2017. – 1грудня.(№27).– С. 7.

Розглядаються зміни до Закону України «Про охорону земель», які найперше стосуються раціонального використання земель, запобігання необґрунтованому вилученню земель сільськогосподарського призначення, відтворення і підвищення родючості ґрунтів.

ІІ розділ. Проблеми земельної політики України і шляхи їх розв’язання

Світовий банк закликає до земельної реформи і боротьби з корупцією [Текст] // Газета по-львівськи. – 2017. – 17 листопада.(№26). – С. 5.

Керівник світового банку Джим Йонг Кім на зустрічі з прем’єром Володимиром Гройсманом зазначив, що земельна реформа не лише сприятиме розвитку бізнесу, залученню інвестицій в АПК і створення в цій галузі нових робочих місць, а й посилить вагу України у світі та закликав до активнішої боротьби з корупцією.

Губені Ю.Земля та земельні питання в оцінці жителів села [Текст] / Юрій Губені // Вісник Агрофорум. – 2017. – №9. – С. 2.

Група науковців із Львівського аграрного університету провели в 2016 р. комплексне соціологічне опитування в одному із сіл Радехівського району, щоб дізнатись думку селян про найболючіші питання економічної реформи, про землю та земельне питання в оцінці жителів села.

Логвиненко Л. Бо це його земля [Текст] / Леонід Логвиненко // Сільські вісті. – 2018. – 20 берез. – С. 2.

Про фермера Олександра Васильовича Квітчатого, який присвятив все своє життя праці хлібороба.

Залуцький І. Розблокування мораторію на обіг земельних ділянок сільськогосподарського призначення в контексті пріоритетності їх охорони [Текст] / І. Залуцький // Регіональна економіка. – 2017. – №2. – С. 105-115.

Висвітлено особливості запровадження режиму мораторію на відчуження земельних ділянок, призначених для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Ярошенко О. Запобіжник від рейдерів: Мін’юст запровадив держреєстрацію угод щодо землі в нотаріуса [Текст] / Олена Ярошенко // Газета по-львівські. – 2017. – 17 листопада.(№26). – С. 5.

Заступник Міністра юстиції України з питань державної реєстрації Олена Сукманова повідомила про те, що Міністерство юстиції ввело механізм автоматичного обміну даними між реєстром майнових прав і Держгеокадастром, який унеможливить реєстрацію подвійних договорів оренди землі.

Втрата землі – національна трагедія: за і проти продажу землі [Текст]: рек. список літератури / упоряд.: О. Лєтунова, О. Москва; ред. Д. Дигас; наук. ред. І. Лешнівська; ЛОУНБ. – Львів, 2012. – 10 с.

Список літератури адресований викладачам та студентам аграрних вузів, фахівцям сільського господарства, фермерам і всім, хто небайдужий до долі своєї землі.

Іщейкін К. та ін. Закон про моніторинг земельних відносин – вікно у посткорупційний земельний світ [Текст] / К.Іщейкін // Голос України.- 2018.-3 березня.(43).- С.5

 

Лічильник

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday834
mod_vvisit_counterYesterday755
mod_vvisit_counterThis week3198
mod_vvisit_counterLast week5090
mod_vvisit_counterThis month19089
mod_vvisit_counterLast month32356
mod_vvisit_counterAll days4191167

We have: 18 guests online
Your IP: 44.220.62.183
 , 
Today: лют. 22, 2024

Партнери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

Банер
Банер