Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

Інклюзивні книги для підлітків
П'ятниця, 27 вересня 2019, 11:48

20 вересня в рамках цьогорічного Форуму видавців у читальній залі відділу україніки відбулася зустріч з письменницею Євгенією ПІРОГ та видавцем (видавчинею) і художницею, причетними до видання книг Є. Пірог «Тридцять перший меридіан» і «Сім дорослих днів». Ці книги, серед низки інших, вийшли як інклюзивні видання для дітей та осіб з особливими освітніми потребами. Зрозумілішими ці особливості помітні, наприклад, на книжках з піктограмами. Як підкреслила видавець К. Осмоловська, книги набрані великим шрифтом, мають більші пробіли між рядками й поля, папір шорсткіший, приємний на дотик, тому книгами можуть користуватися діти з поганим зором. Це книги не про інвалідність, а про особистість. Вони покликані руйнувати бар’єри між людьми з особливими потребами й навколишнім світом. Видавчиня підкреслила, що Євгенія Пірог дуже багато мандрує, зокрема Україною, часто зустрічається з читачами. Пише цікаво й сама ілюструє власні твори.

Євгенія Пірог підкреслила, що прототипом героя був конкретний хлопчик, який понад усе любив читати і мріяв про подорожі, які для нього, через інвалідність, були тільки мрією. Письменниця взялася допомагати хлопчикові, і на його адресу надійшли сотні книг, він став наймолодшим бібліотекарем, можна сказати, й директором дивовижної бібліотеки в його селі. На жаль, він уже помер, але письменниця вирішила написати пригодницьку книжку для таких дітей, як він. Видання проілюстровані її власними світлинами й малюнками. Письменниця захоплено розповідала про подорожі (розповідь доповнювали слайди з екзотичного острова), допомогу інших людей, показали присутнім оригінальний індіянський оберіг, візерунок якого нагадує нашу вишивку. Година бесіди з цікавими й захопленими своєю справою людьми запала в душу всім присутнім, хоча їх було не надто багато.

 

Лічильник

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday391
mod_vvisit_counterYesterday220
mod_vvisit_counterThis week611
mod_vvisit_counterLast week3383
mod_vvisit_counterThis month16990
mod_vvisit_counterLast month29226
mod_vvisit_counterAll days3263707

We have: 24 guests online
Your IP: 3.235.60.144
 , 
Today: лип. 26, 2021

Партнери

Банер
Банер
Банер
Банер

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

Банер

Соцмережі

AddThis Social Bookmark Button