Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

Занурюючись у глибини творчості
Середа, 14 червня 2017, 11:26

13 червня на запрошення Українського національного середовища (голова Є. Салевич) до Львова завітала поки що не широко відома письменниця Роксолана Сьома. Літературний вечір відбувся в головній читальній залі ЛОУНБ. Його провадила приятелька письменниці Наталія Гурницька, авторка бестселерів «Мелодія кави в тональності кардамону» й «Мелодія кави в тональності сподівання». Як анонсували організатори, розмова точилася навколо «світлого й вічного, темного й короткочасного», тобто всіх сторін такого непростого, а водночас чарівного життя. На побажання винуватиці вечора зустріч ілюструвалася її авторськими творами прикладного мистецтва – намистами, підвісками, кульчиками.

Відкриваючи вечір, директор бібліотеки І. Сварник підкреслив, що функція сучасної бібліотеки саме й полягає в безпосередньому контакті письменника й читача, особливо ж бібліотекаря, який стає провідником користувача в безмежному морі нових книг. Наталія Гурницька розповіла про творчість своєї приятельки, і ця розповідь часто переходила в діалог з пані Роксоланою, яка пояснювала мотивацію створення своїх книг, перша з яких, «Вакації у Танґермюнде», пов’язана з біографіями її дідуся і бабусі, остарбайтерів в роки війни, а друга відображає її працю редактора в дизайнерському виданні, широкі знайомства київського мистецького середовища, тобто, життєвий досвід авторки. Як зауважила п. Сьома, реального у книзі «Голова» немає, це вигадані персонажі, суто літературні герої. Розповідаючи про письменницьку роботу, авторка порушила тему інтуїтивності, яку широко розвинув один зі слухачів – архітектор М. Обідняк. На його думку, творчість значною мірою залежить від натхнення, Божого просвітлення, яке надходить лише поодиноким людям. Своєрідний акцент внесла у зустріч присутність родичів авторки, які підкреслили, що пані Роксолана є галичанкою, уродженкою Журавна. В розмові з Н. Гурницькою письменниця підтвердила, що наступна книга стосуватиметься її малої батьківщини. На це І. Сварник зауважив, що наступну презентацію слід робити у Журавнівській бібліотеці.

Вечір закінчився теплою розмовою за горнятком запашної кави (без кардамону).

 

Лічильник

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday1286
mod_vvisit_counterYesterday2415
mod_vvisit_counterThis week11592
mod_vvisit_counterLast week15493
mod_vvisit_counterThis month37089
mod_vvisit_counterLast month93287
mod_vvisit_counterAll days2419229

We have: 28 guests online
Your IP: 35.153.73.72
 , 
Today: лип. 17, 2019

Партнери

Банер
Банер
Банер
Банер

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

Банер

Соцмережі

AddThis Social Bookmark Button