Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

Вечір пам’яті Ірини Сеник
П'ятниця, 23 березня 2018, 11:40

22 березня у читальній залі відділу україніки у теплій, задушевній атмосфері відбувся вечір пам’яті Ірини Сеник, геніальної вишивальниці, громадської діячки, члена Міжнародного ПЕН-клубу і Гельсінської групи.

Захід відкрив директор ЛОУНБ Іван Сварник. Він розповів про середовище дисидентів-шістдесятників, до яких належала Ірина Сеник, відзначив її жертовність, відважність, оптимізм.

Вчитель і журналіст Галина Литвин презентувала книгу «Одержима Свободою. Шлях Героїні Світу Ірини Сеник». Вона розповіла про роботу над книгою, яка тривала п’ять років, про поштовх до її укладання. Щира, пристрасна розповідь про незламність духу героїчної львів’янки, цікаві факти з її нелегкого, сповненого любові до України життя, не залишила байдужим нікого з присутніх.

Презентацію доповнили відеоматеріали, на яких демонструвалися світлини поетеси та зразки вишивок, яких є понад 1500. Вони виконані на різних матеріалах та різними засобами, частина – у нелюдських умовах тюремного ув’язнення.

 

Спогадами про Ірину Сеник – знану у світі і незнану в Україні – поділилася Ірина Лисенко (міський осередок «Рідна школа» імені Костянтини Малицької). Вона розповіла про працю п. Ірини у канцелярії Андрея Шептицького, про участь в ОУН, відзначила шляхетність її душі, ніжність, співчутливість і підкреслила, що «перебувала 34 роки у неволі, а ненависті не знала».

Історик-краєзнавець Ольга Козловська прочитала вірш І. Гнатюка «Трагічне покоління». Працівники відділу організували книжкову виставку «Кольори життя Ірини Сеник, поетеси, вишивальниці, члена Української Гельсінської групи, Героїні Світу».

До речі, на презентації книги «Біла айстра любові», яка відбувалася у нашому відділі, була присутня сама авторка. Її ювілею присвячені матеріали, надруковані у календарі-альманасі «Заграва. Імена на літературній карті Львівщині».

Надія Кохалевич (ЛОО Всеукраїнської ліги українських жінок) констатувала, що справа Ірини Сеник має послідовників: її боротьба, творчість, активна життєва позиція дала наснагу учасникам Майдану та надихає, підтримує дух воїнів збройного протистояння з підступним північним сусідом. Заступник голови Львівської обласної спілки політв’язнів України Мирослав Захарко закликав присутніх пом’янути світлу пам’ять однієї зі ста Героїнь Світу молитвою.