Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

БІБЛІОТЕКА – ПЕДАГОГАМ
Четвер, 07 листопада 2024, 14:29

6 листопада в нашій бібліотеці побували викладачі української мови й літератури Новояричівської ОТГ. Екскурсію для них провів директор Іван СВАРНИК. Він розповів як про історію обласної бібліотеки, створеної на поч. 1940 р. й розміщеної протягом багатьох десятиліть у цікавій пам’ятці палацової архітектури ХVІІІ-ХІХ ст.– палаці Більських - так і про нинішню будівлю бібліотеки. Це Міське касино, споруджене в останній чверті ХІХ ст. як єдиний у місті центр культури й дозвілля міщан. Крім іншого, тут була читальня й випозичальня книжок, постійно відбувалися літературні вечори, де виступали знані письменники. Перед будівлею до 1946 р. височів пам’ятник класикові польської літератури К. Уєйському. В радянську добу бібліотека була суто ідеологічною установою. Книжковий фонд здебільшого був російськомовний. Багато літератури мало ідеологічний характер, спрямований на виховання радянської людини. У 1940 р. це була література, призначена не для львів’ян, а для приїжджих – військових, партійних, комсомольських і профспілкових діячів, інженерів і робітників, чиновників нових органів влади й радянських установ. Після війни ситуація змінилася мало. Коли в Радянській Україні відзначали ювілей поета Тичини, класика радянської літератури, в бібліотеці не знайшли жодної його книжки!

У наш час гостями бібліотеки були не лише львівські письменники – Р. Лубківський, Р. Іваничук, І. Калинець, Л. Різник, В. КУйбіда, але й Ю. Щербак, В. Шкляр, В. Шовкошитний. Як дослідниця працювала О. Забужко, використовуючи для нового твору львівські газети 1945 р.

І. Сварник ознайомив учителів зі структурою установи, розповів про склад фондів і зміни, що відбуваються останнім часом. Відвідувачі побували в читальній залі, абонементі, книгосховищі, відділі україніки. Почули про сучасні проблеми з читанням паперових книг у світі й Україні, про сучасні технології в бібліотечній справі (сайт, електронний каталог, реєстрація користувачів і книговидачі).

Багато питань і дискусію викликала тема російської і радянської літератури в наших бібліотеках. І. Сварник пояснив її на конкретних прикладах і розповів, що вилучають із фондів, а що залишатиметься в бібліотеках (принаймні обласних) і надалі.

Загалом учителі покинули бібліотеку задоволеними.