12 грудня у відділі мистецької літератури відбувся «музичний снігопад» «Святий, щедрий Миколай йде щороку в рідний край» за участю учнів Львівського державного музичного ліцею імені Соломії Крушельницької та Львівської школи мистецтв № 10, класу викладачів Наталії Рішко, Лідії Матвіїв, Світлани Лаврентій та концертмейстра Олени Косик. Розпочала зустріч завідувач відділу Надія Письменна, яка розповіла про історію виникнення та традиції свята.
В Україні день Миколая став виключно дитячим святом у XIX столітті, коли в Галичині почало розвиватися шкільництво. І все зводилось не лише до подарунків: напередодні свята діти старанно готувалися, вчили пісеньки та віршики, проводили конкурси та змагання. Після тривалої перерви (понад 70 років) у 1990 році традиція святкування Дня святого Миколая була відроджена. Відтоді з кожним роком вона набуває поширення в Україні, а свято Миколая є не менш очікуваним для дітей, ніж Новий рік. Про добрі справи святого Миколая існує багато легенд. Його вважають покровителем дітей, мандрівників, пекарів, моряків. За переказами він робив чудеса: зцілював хворих, визволяв полонених, рятував невинних від смертної кари, допомагав бідним на суші та в морі, а після його смерті мощі святого зцілювали. Саме тому церква канонізувала Миколая, люди ж почали шанувати його як заступника та покровителя.
У програмі прозвучали музичні твори «Справжня казка», «Ой хто, хто Миколая любить», «Джазовий дует», «Щедрик», «Метелиця», «Добрий вечір, тобі», «Ой сивая зозуленька», «Сяйво предивної ночі» та ін. Завершився «музичний снігопад» виконанням твору «Прелюдія Нескореним» Євгенії Дзюби під супровід скрипки, який був присвячений усім загиблим українським воїнам. Наприкінці всі учасники мали можливість поласувати солодощами від щедрого Миколая та поділитись враженням від концерту.
|