Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

БОРЦІ ЗА ЄДНІСТЬ УКРАЇНИ
Вівторок, 25 лютого 2025, 16:34

21 лютого у відділі мистецької літератури відбулась година пам’яті «Борці за єдність України» до Дня пам’яті Героїв Небесної сотні. Завідувач відділу Надія Письменна розпочала зустріч, представивши користувачам книжково-ілюстративну виставку, що розкриває цю тему, та розповіла про історію виникнення й значущості цього дня.

20 лютого в Україні на державному рівні вшановують День пам’яті Героїв Небесної сотні, згадуючи найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників під час Революції Гідності 2013-2014 рр. Пам’ятний день встановлено указом Президента України 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу й стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної сотні.

Саме 20 лютого 2014 року в середмісті Києва загинуло найбільше людей – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013-2014 рр. і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року за демократичні цінності й територіальну цілісність України, назвали Героями Небесної сотні. Цьогоріч пам’ять Героїв Небесної Сотні ми вшановуємо з гаслом «ГЕРОЇ ПЕРШОЇ ПЕРЕМОГИ У БИТВІ, ЩО ТРИВАЄ». Небесна Сотня – 107 загиблих учасників Революції Гідності, а також активісти Майдану, які загинули навесні 2014 року з початком російської агресії на сході України. Назва «Небесна сотня» виникла за аналогією з основними структурними одиницями Самооборони Майдану – сотнями. Уперше вона пролунала під час прощання із загиблими на столичному майдані Незалежності 21-22 лютого 2014 року.

Користувачі мали можливість переглянути перший фільм «Небесна сотня» з циклу документальних фільмів «Зима, що нас змінила» (спільний проєкт «1+1» Продакшн та Творчого об’єднання «Вавілон 13»). Це історія про тих, хто загинув за свободу і за власну державу. Досі невідомо скільки людей насправді входить до небесної сотні... Це не тільки ті, кого вбили в центрі української столиці наприкінці лютого. Це також і всі ті, хто виступив проти режиму в різних куточках країни, а потім пропав без вісті чи був замордований від початку Євромайдану. Про них згадують очевидці тих подій, їхні учасники, та родичі загиблих.