Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

Вечір пам’яті, присвячений 125-річчю від дня народження великого українця-державника та мудрого військового стратега Євгена Коновальця
Четвер, 09 червня 2016, 10:43

8 червня 2016 року у відділі україніки відбувся вечір пам’яті «Євген Конвалець: життя, віддане за Україну», присвячений 125-річчю від дня народження великого українця-державника та мудрого військового стратега.

Вечір відкрив директор ЛОУНБ Іван Сварник рефератом «Євген Коновалець – прапор нації», в якому окреслив не тільки риси Провідника, його діяльність, але й епоху та обставини, під впливом яких формувалася непересічна постать борця за українську справу.

Голова Центру національного відродження ім. С. Бандери Юрко Антоняк представив документальний фільм «Українські державники. Євген Коновалець», створений у 2008 році Львівською ОДТРК. Автор фільму Алла Моргуненко та керівник проекту Тарас Каляндрук у стрічці відобразили життєвий шлях та політичну діяльність борця за незалежність і соборність України, засновника і Провідника УВО та ОУН.

Провідник Львівської обласної організації ОУН Олег Гринюк розповів присутнім про відзначення на державному рівні 125-річчя від дня народження Провідника і запросив 14 червня долучитися до святкування на малій батьківщині славного земляка у Зашкові Львівської області.

Завідувач відділу україніки Люба Рудик презентувала виставку «Воїн, що карбував сторінки історії української нації».