Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

Роль козацтва в історії України PDF Друк e-mail
Написав Administrator   
Понеділок, 12 березня 2018, 12:24

9 березня у великій читальній залі в рамках 400-річчя походу гетьмана Петра Сагайдачного на Москву відбулася презентація нових видань Інституту козацтва Національної академії наук України «Відень 1683: Україна-Русь у битві за „золоте яблуко” Європи», «Ідеальна держава в Україні», «Історія козацтва», «Донеччина та Луганщина козацькі землі України» та «Гетьмани України: війна, політика, кохання».

Із вступним словом до гостей звернувся директор бібліотеки Іван Сварник, який коротко зупинився на ролі козацтва в історії України, що залишило яскравий слід на шляху становлення її як незалежної та самобутньої держави.

Автор книг, дослідник історії України XVII-XVIII ст. доктор історичних наук Тарас Чухліб зупинився на передісторії написання презентованих видань, наголосив на особливому місці козацтва в історії нашої держави. Він вважає конче необхідним підтримати традицію вивчення його історії не тільки для відновлення історичної пам’яті народу, але й для утвердження української національної ідентичності. Т. Чухліб зазначив, що знати історію своєї країни – потреба в усі часи. Бо якщо ми не матимемо власної думки, власної свідомості, то її й надалі за нас формуватимуть чужоземці. Якщо не будемо знати своєї історії, то вивчатимемо чужу історію.

Професор кафедри світової історії нового та новітнього часу УКУ Вадим Задунайський зупинився на дослідженні козацьких формувань кінця XIX – початку XX ст. та аналізі основних параметрів військових організацій. Він наголосив, що дослідження зазначеної проблематики сприятиме глибшому розумінню тенденцій розвитку українських військово-козацьких формувань, зокрема на Донеччині.

Відтак відбулася цікава, жвава та подекуди емоційна дискусія. Завершилась зустріч врученням чудових подарунків – книг, які Тарас Чухліб люб’язно передав бібліотеці.

Останнє оновлення на Понеділок, 12 березня 2018, 12:53
 

Лічильник

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday1563
mod_vvisit_counterYesterday2155
mod_vvisit_counterThis week6921
mod_vvisit_counterLast week12186
mod_vvisit_counterThis month39593
mod_vvisit_counterLast month65279
mod_vvisit_counterAll days1999462

We have: 44 guests online
Your IP: 54.209.202.123
 , 
Today: січ. 23, 2019

Партнери

Банер
Банер
Банер
Банер

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

Банер

Соцмережі

AddThis Social Bookmark Button