Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

Муза Івана Труша: Аріадна Драгоманова у житті і творчій долі Труша
Четвер, 07 березня 2019, 13:33

Заступник директора з наукової роботи Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького Оксана Біла давно вивчає творчість і особистість знаного художника, універсальної за обдаруваннями особистості Івана Труша (1869–1941). 6 березня у великій читальній залі вона розповіла, яку роль у його житті і творчій долі відіграла Аріадна Драгоманова.

Значення творчого феномену живописця європейського рівня, речника новітньої мистецької ідеології Івана Труша слід розглядати в контексті відродження українського мистецтва і культури на зламі ХІХ–ХХ століть. Вагому роль і місце в житті митця, його творчій долі відігравала Аріадна Драгоманова-Труш, образ якої донині овіяний таємницею. Світлі й ніжні почуття до дружини, яка була для художника об’єктом оспівування, музою, у всій повноті знайшли відображення в портретній галереї, у низці краєвидів та в ніжних листах до неї.

Послухати про високі і натхненні почуття маестро до дружини прийшли численні поціновувачі найвизначнішого українського митця-імпресіоніста.