Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

Вшанування Шевченка у Кам’янці-Бузькій
Понеділок, 13 березня 2023, 13:11

10 березня у Кам’янка-Бузькій публічній бібліотеці відбулося вшанування безсмертного Кобзаря. Директор ЛОУНБ Іван Сварник поділився з присутніми міркуваннями про актуальність поетичної спадщини Тараса Шевченка, який був не просто поетом-ліриком, а видатним мислителем, філософом, політичним діячем. Як учасник Кирило-Мефодіївського братства, висловив пророчі слова про майбутнє вільної і незалежної України у федерації слов’янських держав, столицею якої мав бути Київ. Тривалий час українці не розуміли пророцтв Шевченка, який писав: «як понесе кров ворожу у синєє море…» та «треба миром, громадою обух сталить та добре вигострить сокиру». Основним, програмним твором визвольної боротьби пригноблених народів Російської імперії є «Кавказ» зі словами «І вам слава, сині гори, григою закуті, і вам, лицарі великі, Богом не забуті. Борітеся – поборете. Вам Бог помагає». Майбутнє нашої країни поет пов’язував з демократичним, козацьким ладом. Особливу увагу присвячував збереженню рідної мови, пісні, історичної традиції («наша дума, наша пісня не вмре, не загине»).

Присутні бібліотекарі, просвітяни, творча інтеліґенція задали гостеві низку питань, зокрема, про історію й сучасний стан Наукового товариства ім. Шевченка, про книгу, читання та ін. Також кам’янецькі бібліотекарі подарували копію Камінка-Стумилівської чудотворної ікони, композитор Є. Заставний подарував свої записи народних пісень.

 

Лічильник

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday556
mod_vvisit_counterYesterday1355
mod_vvisit_counterThis week3620
mod_vvisit_counterLast week6717
mod_vvisit_counterThis month14865
mod_vvisit_counterLast month15331
mod_vvisit_counterAll days3875648

We have: 10 guests online
Your IP: 3.236.207.90
 , 
Today: бер. 21, 2023

Партнери

Банер
Банер
Банер
Банер

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

Банер
Банер

Соцмережі

AddThis Social Bookmark Button