Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

"Життя коротке. Мистецтво вічне"
Четвер, 08 лютого 2018, 14:50

7 лютого 2018 р. у великій читальній залі відбувся творчий вечір, присвячений пам’яті письменника, лауреата Шевченківської премії, почесного голови «Просвіти», почесного доктора Львівського національного університету імені Івана Франка Героя України Романа Іваничука. Модератором цього вечора був знаний критик, перекладач, видавець та літературознавець Василь Габор.

Відкрив вечір директор бібліотеки Іван Сварник, який наголосив, що Роман Іваничук був великою людиною, у першу чергу, великим українцем, який вчить палко любити Україну, вірити у зміни в Україні, тому ми маємо бути відповідальними за все, що коїться у нашій державі, і прагнути зробити щось важливе для розквіту держави.

Керівник Львівського обласного об’єднання всеукраїнського товариства «Просвіти» Ярослав Пітко, розповів про громадську діяльність письменника і наголосив, що Роман Іваничук був представником тієї когорти митців, які силою слова боролися за Україну, і вся його діяльність була спрямована на ідею повернення українців до своїх витоків. У нього було велика енергія духу, цілеспрямованість, він вмів переконувати людей, у радянські тоталітарні часи не зрадив своїм ідеалам і жодного слова похвали не присвятив совєтській владі.

Тому йому вірили і йшли за ним. Ця громадянська позиція, поєднана з літературним словом, є найважливішою рисою характеру митця, зазначив Ярослав Пітко.

Донька видатного діяча Наталя Іваничук поринула спогадами у своє дитинство. Вона розповіла, що Роман Іваничук був дуже добрим батьком і другом, з яким можна було порадитись у тій чи іншій ситуації, попри гостроту та категоричність у характері.

Професор Андрій Содомора згадав про митця як «залюбленого в античність та народну творчість», як про людину Франкового гарту. Письменник був яскравим прикладом людини дії: «Є такі постаті, які одразу запам’ятовуються. Карбований і цілісний портрет, його оптимізм і віра у те, що Україна відбудеться», – таким митець зринає у спогадах Андрія Содомори.

Споминами про Романа Іваничука поділилась також письменниця, найвірніша подруга його життя Ніна Бічуя. Вона розповіла як митець любив гумор, як не соромився визнати, що чогось не знає, і дуже любив такий вислів: «я дозволяю з себе дерти лаха», але дозволяв це робити не всім. Спогадами, котрими під час заходу зі сумом ділилися друзі, колеги та учні майстра пера, доповнювала пряма мова письменника – телеінтерв’ю, його розмови-роздуми про життя, творчість та долю держави.

Василь Габор презентував книги з творчого доробку митця «Львівська книга», «Манускрипт з вулиці Руської», «Люльки з червоного дерева» та ін., які можна було придбати справжнім поціновувачам творчості Романа Іваничука.

Нагадаємо, Роман Іваничук відійшов у вічність на 88-му році життя 17 вересня 2016 року.

 

Лічильник

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday133
mod_vvisit_counterYesterday1180
mod_vvisit_counterThis week2410
mod_vvisit_counterLast week8643
mod_vvisit_counterThis month21015
mod_vvisit_counterLast month37481
mod_vvisit_counterAll days4295606

We have: 23 guests online
Your IP: 44.223.39.67
 , 
Today: трав. 22, 2024

Партнери

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

Банер
Банер