Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

Науково-практична конференція «Сміливе слово – то наші гармати, світлі вчинки – то наші мечі»
Середа, 12 грудня 2018, 13:37

11 грудня 2018 року у читальному залі відділу україніки відбулася науково-практична конференція «Сміливе слово – то наші гармати, світлі вчинки – то наші мечі», присвячена 150-річчю створення Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка та 30-річчю відновлення його діяльності.

До участі у конференції були запрошені голова Львівського обласного об’єднання товариства «Просвіта» Ярослав Пітко і український письменник, перекладач, науковець Андрій Содомора.

Захід відкрив директор Іван Сварник, відомий у львівських колах історик. У своєму повідомленні розповів про етапи становлення Товариства, його історію, зупинився на основних завданнях, напрямах і проблемах діяльності, відзначив виняткову роль у справі національного самозбереження, народної просвіти, економічного й культурного піднесення.

п. Я. Пітко проаналізував становлення організації, її виклики на сучасному етапі, завдання, продиктовані новим, незалежницьким курсом держави, – на її розбудову і зміцнення, на утвердження української мови як державної в усіх ділянках суспільного життя. Зокрема, він зазначив, що основним завданням та метою діяльності «Просвіти» є, як і півтора століття тому, формування національно свідомих громадян та цілеспрямована і мотивована популяризація всього українського.

«Носій гуманітарного знання в найширшому сенсі слова» п. А. Содомора прочитав вірші зі своєї нової збірки поезій, написані напрочуд живою, колоритною, багатою мовою.

 

Лічильник

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday1114
mod_vvisit_counterYesterday1195
mod_vvisit_counterThis week8185
mod_vvisit_counterLast week9654
mod_vvisit_counterThis month29141
mod_vvisit_counterLast month64796
mod_vvisit_counterAll days2554243

We have: 23 guests online
Your IP: 35.175.191.150
 , 
Today: вер. 20, 2019

Партнери

Банер
Банер
Банер
Банер

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

Банер

Соцмережі

AddThis Social Bookmark Button