Skip to content

ЛОУНБ : офіційний сайт : Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

Дослідник історичних джерел (до 80-річчя Левка Різника) PDF Друк e-mail
Написав Administrator   
Вівторок, 16 січня 2018, 15:06

15 січня у великій читальній залі зібралися знані львів’яни, шанувальники, представники письменницької громади та друзі, аби відзначити 80-літній ювілей прозаїка, ґрунтознавця, члена Національної спілки письменників України Левка Різника.

Зустріч розпочав директор бібліотеки Іван Сварник, який коротко розповів про творчий шлях ювіляра. Понад двадцять років Левко Різник пропрацював ґрунтознавцем, керівником сектору кадастру землі у Львівській філії інституту «Укрземпроект». Але літературна творчість узяла гору над агрономією. Ставши членом Спілки письменників, він не лише активно публікувався у львівській пресі, видав низку прозових збірок, але й займався організаційною діяльністю у Спілці. Протягом двадцяти років очолював її.

Директор видавництва «Світ» Ігор Мельник поділився своїми враженнями від творчої співпраці з Левком Різником і зауважив, що ювіляр належить до покоління прозових класиків України. Він представив роман Левка Різника «Містерія непокори Патріарха Йосифа», який продовжує видану у «Світі» серію романів-есеїв про видатних постатей України – митрополита Андрея Шептицького, Івана Франка, патріарха Йосифа Сліпого. Також зазначив, що ця книга повинна бути у бібліотеках, книгарнях та вдома у кожного свідомого українця.

Михайло Косів зазначив, що унікальність ювіляра полягає у невгамовній працездатності, це своєрідний творчий подвиг, що такої працелюбності годі спостерігати в колі прозаїків, а його допитливий розум спонукає до повсякденної літературної праці.

Левко Різник подякував своїм колегам за багаторічну співпрацю і коротко зупинився на передісторії написання книги. «У книзі я досліджую на достовірних історичних матеріалах життєвий шлях Йосифа Сліпого. Перед тим, як створювати розділи, я опрацював не один десяток книжок знаних науковців про Патріарха, але ця копітка праця дуже приємна для мене, тому що в процесі написання знаходиш багато цікавої інформації». Добрим словом письменник згадав друзів, які допомагали йому в творчих пошуках – Михайла Косіва, Романа Лубківського, Романа Іваничука, Юрка Коваля.

Богдан Чепурко поділився з присутніми своїми міркуваннями про суть одвічної боротьби добра і зла. Своє слово він завершив гарним поетичним твором, присвяченим соленізантові.

На зустрічі була презентована виставка «Письменник – не сповідь душі, а крик душі» з нагоди ювілею Левка Різника

Бажаємо Левкові Різнику здоров’я на довгі творчі літа, невичерпної снаги письменницького слова, невтомної енергії душі.

 

Лічильник

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday1192
mod_vvisit_counterYesterday2027
mod_vvisit_counterThis week5154
mod_vvisit_counterLast week17393
mod_vvisit_counterThis month44436
mod_vvisit_counterLast month59329
mod_vvisit_counterAll days2063634

We have: 32 guests online
Your IP: 18.206.175.155
 , 
Today: лют. 19, 2019

Партнери

Банер
Банер
Банер
Банер

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

Банер

Соцмережі

AddThis Social Bookmark Button